Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Kam za odpočinkem? Máme tipy na lázně, chalupy i přímořské destinace

Adéla Lišková

Adéla Lišková

22. 6. 2016

Léto nám tradičně asociuje slovo dovolená, ta však může mít spoustu různých forem. Pokud nepatříte k těm, kteří by rádi na dovolenou u moře do turisty natřískaných středisek, máme pro vás pár tipů, kde si toto léto pořádně odpočinout!

Odpočinek v přírodě

Pokud byste z Prahy rádi vyrazili někam za přírodou, ale nechce se vám trmácet příliš daleko, můžete navštívit pouze 50 km vzdálený Český ráj, ležící v blízkosti Krkonoš a Jizerských hor. Je zde k pronajmutí mnoho chat a chalup, ať už pro menší rodiny s dětmi, či větší skupiny, odkud můžete vyrážet obdivovat přírodní krásy tohoto místa, podtržené bezpočtem hradů a zámků a lidovou architekturu.

Wellnes chalupy

Na pořádný letní relax jsou jako stvořené tzv. wellnes chaty a chalupy, obvykle vybavené saunou, bazénem a vířivkou, kde se můžete nechat rozmazlovat třeba celý týden. Z bohaté nabídky wellnes chat a chalup v ČR a na Slovenku patří k oblíbeným například chalupa Prkenný důl v Krkonoších či chata Rumcajs v Orlických horách, kde si můžete také zahrát tenis, kulečník, anebo posedět na prostorné rekreační terase.

Lázeňské pobyty

Pokud je léto jediná doba, kdy si uděláte nějaký ten čas pro sebe, pak je ideální volbou vyrazit do lázní. Nejen z celé Evropy lidé vyrážejí na lázeňské pobyty do Maďarska, které se pyšní víc než tisícem léčivých horkých pramenů. Přímo v Budapešti se nacházejí lázně Széchényi, které jsou jedny z největších v Evropě. Návštěvu lázní můžete spojit s prohlídkou překrásného hlavního města, které vás provede maďarskou historií.

A co když nevíte, kam s dětmi? V tom případě vám můžeme doporučit lázně v historickém městečku Györ, kde kromě výběru saun, termální jeskyně s vodou o teplotě 39 stupňů Celsia a vodního baru také koupaliště se dvěma tobogány.

Lázně v ČR

Vedle Maďarska je i Česká republika tradičně lázeňskou zemí. Naším tipem je Augustiniánský dům Wellness & Spa Hotel v největších moravských lázních Luhačovicích, který vás nadchne nejen svým renesančním vzhledem, ale také širokou škálou služeb od whirlpool, přes finskou a parní saunu až po masáž lávovými kameny.

Klidná dovolená u moře

Rádi byste toto léto přece jen jeli k moři, ale z představy přecpaných pláží a nočního burácení z diskoték až do časných ranních hodin se vám dělá mdlo? Vyberte si některé z klidnějších letovisek. Jedním z nich je například řecký ostrov Thassos, který nabízí ideální podmínky pro klidnou dovolenou s dětmi či romantický pobyt pro páry.

„Zelený smaragd Egejského moře“, pokrytý civilizací neporušenými borovicovými lesy, olivovými a piniovými háji, nabízí spolu s křišťálovým mořem i krásné pláže, přičemž některé z nich jsou doslova opuštěné. Podle řecké mytologie byl Thassos sídlem Sirén, kvůli jejichž zpěvu sem připlulo a ztroskotalo mnoho námořnických lodí. Kromě spousty archeologických památek zde můžete shlédnout antické drama v historickém divadle, ochutnat pověstné thassoské víno, anebo navštívit jednu z tradičních řeckých taveren.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam za odpočinkem? Máme tipy na lázně, chalupy i přímořské destinace