Menu
JenProCestovatele
Dovolená v ČR

Kam za vodou v Praze? Vybrali jsme 10 nejlepších koupališť

Martina Mádlová

Martina Mádlová

18. 7. 2014

Léto je v plném proudu a není nic lepšího, než se jít někam vykoupat a u toho se i příjemně opálit. A že se zrovna letos nechystáte k moři? Nezoufejte. Vybrali jsme pro vás pár míst, kde se výborně osvěžíte a zrelaxujete. 

Kam za vodou v Praze

V Praze se můžeme vykopat na více místech než by se možná mohlo zdát. Je jedno čemu dáváte přednost, jestli koupání v přírodě nebo raději na upravených koupalištích. Pokud se chcete řádně vyřádit, zvolte některý z aquaparků, kterých je v Praze hned několik.  Koupání v Praze můžete užívat po celý rok.

Aquapark Aquadream Barrandov

Jeden ze tří aquaparků, kde se můžete vyřádit na 25 m dlouhém bazénu, ve vířivce, divoké řece s protiproudem a na dvou tobogánech. Pro děti jsou určená dětská brouzdaliště a zábavu nabízí i animační programy během dne.

Aquacentrum Letňany

Mimo 25 m dlouhého bazénu, tobogánu a skluzavky, můžete vyzkoušet i několik dalších relaxačních bazénků, vířivku, dětské brouzdaliště, trampolínu nebo aquazorbing.

Aquapalace Praha

Největší aquapark ve střední Evropě nabízí obrovské množství všech možných vodních atrakcí a také všech možný restaurací a barů. Především děti si zde přijdou na své. Vyřádit se mohou v Paláci pokladů, na vraku pirátské lodi, v různých bazénech a bazénkách, množství tobogánů, skluzavek, vířivek, saun, dravých řek a dalších vodních atrakcí. Část aquaparku je i pod širým nebem.

Koupaliště v Podolí

Oblíbená klasika koupání v Praze. Někteří na něj nedají dopustit, někteří si nedovedou léto bez koupání v Podolí představit. Pravdou je, že po většinu léta je Podolské koupaliště beznadějně plné a voda v bazénu příliš teplá, než aby přinesla nějaké ochlazení.  Přesto zde najdete několik bazénů, dětské brouzdaliště, saunu či solárium.

Petynka

Koupaliště ve Střešovicích, které je o něco menší, ale také klidnější. Menší počet lidí se odráží na ceně vstupného, která je o něco vyšší. V celém areálu je navíc k dispozici Wi-Fi síť.

Pražačka

Pokud chcete při koupání mít svou pohodu a klid, vydejte se na koupaliště na Žižkově.  Na toto koupaliště chodí většinou starší lidé nebo rodiny s dětmi a nebývá zde plno. Příjemné je i večerní koupání za svitu lamp.

Slavia

Koupaliště s několika bazény, u kterých se můžete slunit na betonu nebo pokud dáváte přednost přírodě, nedaleko na trávníku.  I koupaliště ve Vršovicích je o něco méně plné než v Podolí.

Divoká Šárka

Divoká Šárka patří k nejklidnějšímu koupališti, které Praha nabízí. Neleží přímo ve městě, ale musíte ze zastávky Divoká Šárka jít asi deset minut pěšky po červené značce. Koupání je zde vhodné hlavně pro otužilce. Voda v bazénech je studená a nádherně osvěží.

Džbán

Džbán se řadí mezi přírodní koupaliště. Vychutnávat si zde koupel můžete v přírodní nádrži se štěrkovým dnem. Koupání je vhodné i pro děti, protože je zde pozvolný vstup do vody.  Je zde i příjemné zázemí a příslušenství (WC, sprchy, volejbalové hřiště, aquazorbing). Pro odvážné je tu i nudapláž a občas se tu v létě konají různé koncerty či festivaly.

Žluté lázně

Žluté lázně patří k nejoblíbenějšímu koupání v létě. Mimo koupání zde najdete i mnoho různých restaurací, cukrárny, pivní stany, koncerty kapel, fotbal v kleci, aquazorbing, ping pong. Ke koupání můžete využít i řeku Vltavu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam za vodou v Praze? Vybrali jsme 10 nejlepších koupališť