Menu
JenProCestovatele
Austrálie

Kde se natáčel Pán prstenů? Navštivte děsivý Mordor či domov hobitů

Adéla Lišková

Adéla Lišková

15. 7. 2016

Společenstvo prstenu, Dvě věže a Návrat krále – tři filmové epizody neobyčejného příběhu s klasickým motivem boje dobra proti zlu, které odstartovaly doslova šílenství. Kam se skalní fanoušci Pána prstenů vydávali, aby viděli Středozemi na vlastní oči?

Středozemě, kde se odehrává prakticky celý děj Pána prstenů, se ve skutečnosti nachází na Novém Zélandu. Novozélanďani musí být režiséru Peterovi Jacksonovi, který zde utratil téměř 700 miliónů amerických dolarů, vděčni – po tom, co se první díl filmové trilogie dostal do kin, zavalily zemi davy turistů.

Na výlet do Mordoru

Cestovní kanceláře na náhlý zájem fanoušků o Nový Zéland reagovaly pohotově. Mohli jste si tak pořídit například zájezd do Mordoru, který ve filmu zpodobňuje Národní park Tongariro. Černá země pod vládou Temného pána Saurona je ve skutečnosti jedním z nejkrásnějších míst Nového Zélandu – najdete zde různobarevná kráterová jezera, termální prameny, tři aktivní sopky, okouzlující vodopády či jedinou poušť v zemi. Hobitín pak můžete spatřit na zelených pastvinách v regionu Waikato.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kde se natáčel Pán prstenů? Navštivte děsivý Mordor či domov hobitů