Menu
JenProCestovatele
Finsko

Navštivte magické Rovaniemi ve Finsku. Místo, kde bydlí Santa Claus

Martina Mádlová

Martina Mádlová

6. 12. 2018

Na celém světě věří děti v existenci nadpřirozených bytostí, které na Štědrý den nadělují hodným dětem dárky. U nás je to Ježíšek, na východ bydlí děda Mráz a jinde mají zase Santa Clause. Podle pohádek v televizích má žít na severním pólu, jezdit na saních tažených kouzelnými soby, být tlustý v červeném kabátě a se svým známým smíchem. Kde ale žije oficiálně? Víte to?

Laponsko, nejsevernější finská provincie, se jednou částí nachází již za severním polárním kruhem a jeho hlavní město je kouzelné městečko Rovaniemi. To leží asi 5 kilometrů od pomyslného Polárního kruhu. V roce 1944 bylo toto město zničeno nacistickým vojskem, ale záhy poté ho přestavěli pod taktovkou známého finského architekta Alvara Aalto. A je to také oficiální bydliště Santa Clause.

Vesnička Santa Clause

Rovaniemi

Nedaleko Rovaniemi je malá Santova vesnička. V ní můžete strávit dny plné úžasných radovánek a vychutnat si Santu opravdu do syta. Ubytování je nabízeno v dřevěných chatách s vlastní saunou, kuchyňským koutem, koupelnou a televizí, ale klidně si můžete vyzkoušet i přenocování v iglú. Nachází se zde i Santova pošta, kde s elfy vyřizuje dětská přání. Santův magický park se otevírá každý rok od konce listopadu do poloviny ledna.

Zábavný park nabízí spoustu zajímavých atrakcí. Projedete se na sněžném skútru mezi stádem sobů, užijete si zdejší kraj a přírodu při rybaření, prohlédnete farmu husky nebo se jen tak vydáte na procházku po lesích nebo projedete na běžkách.

Pohádky na každém rohu

Rovaniemi

V zábavném parku na vás nečeká jen slavný obdarovatel, ale i mnoho dalších pohádkových postaviček (elfové, víly či ledová královna a další). Nechybí zde ani různorodé občerstvení a o dobré jídlo není nouze. V místní restauraci si můžete dát laponské speciality i běžnější jídla. V obchodech prodávají různé suvenýry, tak si určitě něco kupte na památku. Nezapomeňte na fotografování. Skrz vesnici prochází severní polární kruh. To si nemůžete nevyfotit. A při troše štěstí spatříte i polární záři.

Kdo chce potkat živého Santu Clause, může za ním zajít do jeho kanceláře, která se nachází v samém středu vesnice. Popovídáte si s ním, sdělíte mu svá přání a uvidíte. Domů pošlete pohled z místní pošty. Známka bude pravá ze severního pólu a ponese obrázek Santy Clause.

Santa Clausova vesnička má otevřeno každý den. Pokud sem budete mít cestu, navštivte ji, i když je třeba pro vás Ježíšek nedotknutelný. Má to tady své kouzlo a jistě si odnesete nevídaný zážitek.

Ohodnoťte tento článek:
3,3
Právě čtete

Navštivte magické Rovaniemi ve Finsku. Místo, kde bydlí Santa Claus