Menu
JenProCestovatele
Irsko

Místa, kde se natáčel seriál Hra o trůny. Kam se musíte zajet podívat?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

11. 4. 2019

Seriál Hra o trůny vás vtáhne do svého fantasy světa a je jedno, jestli tento žánr milujete nebo ne. Prostě vás chytí a už nepustí. Pokud jste se v této klasice, tak jako mnoho jiných, zhlédli, začněte plánovat výlet do Severního Irska. Letos by v něm měly být přístupné unikátní filmové kulisy.

Hra o trůny (v originále Game of Thrones) je americký fantasy seriál kabelové televize HBO. Předlohou seriálu se stala nedokončená sága Píseň ledu a ohně z pera spisovatele George R.R. Martina. Ten se na stejnojmenném seriálu podílí. Děj se odehrává na fiktivních kontinentech Západozemí a Essos a je složen z několika příběhů s mnoha hlavními postavami. Natáčel se v Titanic Studios v Belfastu, ve zmíněném Severním Irsku, v Chorvatsku, na Islandu, na Maltě, v Maroku, ve Španělsku, ve Skotsku a v USA.

Chytne vás a nepustí

Hra o trůny je opravdu fascinující seriál. Dokazuje to i fakt, že během své existence přilákal nejvíc diváků v historii HBO a má velmi silnou fanouškovskou základnu. Mnozí z nich jsou jím doslova posedlí a s oblibou navštěvují všechna místa, kde se natáčel. Chtějí vidět na vlastní oči říční krajinu a údolí Arryn, travnaté pláně známé jako Dothracké moře nebo Zimohrad.

Co je ale na něm tak lákavé? Asi všechno. Diváci milují skvěle zahrané postavy, příběhy, a to i přesto, že je to román plný sexu, násilí, krve a intrik. Jeho obliby chce využít i irský výrobní štáb.

V roce 2019 má být odvysílaná poslední osmá série se šesti díly. Poté mají být některé filmové lokace a kulisy v Severním Irsku natrvalo dostupné i fanouškům. Vydejte se do této krásné země a projděte si jednotlivá místa. Na vlastní oči uvidíte rodinné sídlo rodu Starků Zimohrad, bránu Černého hradu nebo se vydejte až do Králova přístaviště.

V různých prostorách nebudou chybět ani naaranžované kostýmy, zbraně nebo jiné rekvizity. Celá expozice bude interaktivní a vy si můžete prohlédnout i multimediální prezentaci. A kde si budete moci prohlédnout tradiční výstavu? Čeká na vás ve studiu Linen Mill. Užijte si úžasnou atmosféru slavného seriálu a staňte se alespoň na chvíli součástí Hry o trůny. A když se dostatečně vynadíváte, vydejte se i za poznáním samotného Irska. Rozhodně nebudete litovat.

Pro zajímavost: Víte, že seriáloví hrdinové jsou natolik slavní, že někteří fanoušci po jeho postavách pojmenovávají i své potomky? V Anglii tak můžete potkat někoho se jménem Khaleesi, Tyrion, Sansa, Arya či Theon.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Místa, kde se natáčel seriál Hra o trůny. Kam se musíte zajet podívat?