Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Nejlepší aquaparky v Evropě. Najdete je ve Francii, Itálii i Řecku

Redakce

Redakce

18. 8. 2016

Po minulém díle, kdy jsme vám představili pět nejlepších aquaparků v Německu, vás nyní seznámíme se stejným počtem nejlepších vodních parků na kontinentě.

Pokud nepočítáme Německo, které jsme vynechali schválně, tak obecně se dá říci, že nejlepší aquaparky najdeme v jižní Evropě.

Aqalandia (Lido di Jesolo, Itálie)

Tento park není proti jiným aquaparkům zas tak rozlehlý, ale v našem žebříčku není jen tak: jednak je čistý a krásný: díky výzdobě a obrovskému množství palem máte pocit, jako byste se nacházeli někde v tropech, a ne severní Itálii; z tobogánové věže navíc vidíte přímo na moře.

A v neposlední řadě je tento park zábavný: tobogánů a vodních skluzavek nejrozličnějších typů je zde celá řada. Italové se vždy bavit uměli a o tomto parku to platí dvojnásob.

Velká přidaná hodnota tohoto parku je, že poblíž můžete navštívit jedno z nejkrásnějších měst na světě, – Benátky. A nebo to je naopak?

Aquariaz (Avoriaz, Francie)

Tento aquapark je, oproti jiným, unikátní: jednak je malý a až na jednu skluzavku navíc i poklidný.

Celý vtip tohoto parku je jeho poloha: nachází se přímo ve francouzských Alpách, v oblasti, která je s výjimkou léta skoro pořád pod sněhem, a ve výšce 1800 metrů nad mořem, což je skoro o 200 metrů výše, než naše nejvyšší hora.

Výzdoba se skládá ze skalních masivů a tropických rostlin, což jen kontrastuje s venkovní přírodou. Jinak je zde také spousta saun´. Ostatně: aquapark plní i funkci místních lázní.

Aquapark (Biscarosse, Francie)

Francie podruhé a opět dost atypický a(A)quapark: zatímco většina parků nabízí tobogány a skluzavky, zde najdete tobogán jen jeden. Srdcem aquaparku je obrovská vodní plocha, kde se nacházejí mola, dřevěné či gumové ostrovy a ostrůvky, lanovka, trampolíny, lezecké stěny apod.

Celý aquapark má spíše charakter vodní opičí dráhy, což oproti jiným parkům nabízí trochu jiné vyžití a tím pádem i jiné zážitky.

Park se nachází poblíž známého vinařského města Bordeaux.

Slide and splash (Lagoa, Portugalsko)

Ale vraťme se opět k parkům s tobogány a skluzavkami: název tohoto aquaparku je výmluvný, stejně jako jeho podoba: jedná se o velký skalnatý kopec, který nejde pod tíhou toboganů a skluzavek téměř vidět.

Sice zde kromě bazénu prakticky již nic jiného nenajdete, ale v tomto parku to asi ani moc nevadí.

Faliraki (Rhodos, Řecko)

Na závěr asi nejkomplexnější aquapark v Evropě: nachází se v krásné, slunečné destinaci u moře na Rhodosu, takže už při samotném příjezdu do parku sbírá Faliraki velké množství plusových bodů.

A park samotný nabízí prakticky vše, co chce většina návštěvníků v aquaparku zažít: několik bazénů, spousta tobogánů a vodních skluzavek všemožných typů a délek, nechybí ani další vodní atrakce. Doporučuje i řecký Bůh zábavy Dionýsos.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejlepší aquaparky v Evropě. Najdete je ve Francii, Itálii i Řecku