Menu
JenProCestovatele
Německo

Nejlepší aquaparky v Německu

Redakce

Redakce

15. 8. 2016

Chystáte se do Německa? Co takhle spojit cestu k našim západním sousedům s návštěvou aquaparku?

Vybrali jsme pro vás pět nejlepších aquaparků, které se v Německu nacházejí.

Galaxy World (Erding)

V malém lázeňském městečku poblíž Mnichova najdete aquapark, jenž je nejlépe hodnocený samotnými Němci a jehož věhlas sahá daleko za hranice Německa. Ten nabízí spoustu atrakcí, například vodní skluzavku Magic Eye, jež je nejdelší v Evropě (356 metrů).

Skluzavek a tobogánů je zde ale mnohem více a celkově měří přes 1,7 kilometru. Navíc si zde můžete užít i jiné příbuzné sporty, například plážový volejbal. Pokud byste chtěli zregenerovat, můžete využít saunu, se vstupenkou aquaparku můžete dokonce navštívit i místní lázně.

Alpamare (Bad Tölz)

V Bavorsku ještě chvíli zůstaneme. Na jih od Mnichova, poblíž hranic s Rakouskem a na úpatí Alp (ostatně to napovídá i název) se nachází další velký aquapark. Největší devízou Alpamare je velký krytý bazén s non-stop vlnobitím, v němž se dá i surfovat.

Pokud byste chtěli něco divočejšího, můžete využít celkem sedm tobogánů, z toho ten nejzáživnější chobotnicový se jmenuje Gaga a jízda na něm je prý docela šílená.

Co se plavání týče, najdete zde několik venkovních bazénů, jež jsou propojené kanály. Pro klidnější povahy je zde sauna, whirpool, bazén se slanou vodou apod.

AquaMagis (Plettenberg)

Kdo se rád v aquaparku sveze, tak pro něj je návštěva AquaMagis povinnost: najdete zde velké množství toboganů a skluzavek všemožných délek a neotřelého trasování.

Je zde třeba tobogán, jenž vás z nástupiště prudce spustí dolů, aby vás následně tvarem elipsy vynesl do stejné výškové polohy, v níž jste do něj naskakovali.

Navíc je zde i rozsáhlý program pro děti, například pirátská loď nebo dobrodružný bazén. Nechybí ani obrovský klasický bazén a relaxační zařízení, jako slané jeskyně, amazonská sprcha či klasická sauna.

Plettenberg se nachází asi 60 kilometrů východně od Wuppertalu, tudíž již relativně daleko od českých hranic.

Aqualand (Kolín nad Rýnem)

Tento park je skvělý díky své univerzálnosti: nabízí totiž jak velké množství relaxačních míst, tak adrenalinových zážitků.

Konkrétně zde najdete rozsáhlé jeskynní komplexy plné mlhy i bez, rovnou deset tematických saun, slané koupele, lázně, ale i dva tobogány nebo 110 metrů dlouhou skluzavku Červená hvězda. To vše nedaleko centra tohoto významného německého města.

Elypso (Deggendorf)

V Elypsu najdete dva tobogány, uzavřený tobogán Black Hole, a jednu větší skluzavku, po níž můžete sjet po velkém kruhu. Dobré také je, že jsou zde velké možnosti vyžití pro děti, ať už jde o speciální bazén či hřiště pro přestřelky s vodními pistolemi, kde můžete své ratolesti odložit.

Jinak je Elypso dokonalé místo pro plavání a relax: bazénů je zde hned několik, přitom každý je trochu jiného typu a dokonce i jiné výškové úrovně, což s prosklenou zdí i střechou slibuje při koupání pěkný výhled.

Co se zmíněného relaxu týče, je zde whirpool, klasická sauna, sauna s panoramatickým výhledem, parní lázeň, zimní zahrada… Pro Čechy je navíc výhoda, že Deggendorf se nachází blízko: necelých 40 kilometrů jižně od Železné Rudy.

Ohodnoťte tento článek:
3,4
Právě čtete

Nejlepší aquaparky v Německu