Menu
JenProCestovatele
Japonsko

Nejstarší hotel na světě mají v Japonsku. Poznejte Hoshi Ryokan

Martina Mádlová

Martina Mádlová

19. 2. 2018

Japonsko je zemí s velmi dlouhou historií, která sahá až do sedmého století před naším letopočtem. Kultura této nádherné země je ideální kombinací inovace a tradice, a proto není divu, že se zde nachází i nejstarší hotel na světě – podle Guinessovy knihy rekordů – Hoshi Ryokan v oblasti Awazu Onsen v Komatsu. Tisícileté ubytování doprovází už po 46 generací stále stejná rodina. Seznamte se.

Hotel byl otevřen v roce 718. Založil ho Garyo Hoshi, učedník buddhistického mistra Taicho Daishiho. Traduje se, že učitele navštívil bůh Hakusan, který ukázal, že vesnice Awazu, která se nachází na úpatí hory, je obklopena mnoha druhy lagun, jejichž vody mají léčivé vlastnosti. Daishi nařídil Hoshimu vybudovat lázně pomocí horkých pramenů a od té doby začala rodina hotel provozovat.

Rodina Hoshi je hrdá na to, že již po 46 generací spravují hotel oni a každá z nich dokázala hotelu zachovat jeho tvář a přitom i něco vylepšit. Cílem bylo vždy udržovat harmonickou rovnováhu s přírodou se zvláštním důrazem na vodu a roční období.

Hotel má čtyři budovy a každá budova je zdobena charakteristickými prvky jara, léta, podzimu nebo zimy.

Japonské stolování: 9 pravidel konzumace potravin, které byste měli dodržovat

Luxusní pokoje

Pokoje mají původní podlahy, japonské lůžkoviny, velká okna s výhledem na krásnou vegetaci a koupelnu s vanou. V každém pokoji je vždy k dispozici pravý zelený čaj. Nechybí ani zahrada pokrytá mechem s jemnými starými stromy a květinami. Navíc mění barvy. V každém ročním období nabízí jinou podívanou. Hosté z hotelu odcházejí vždy spokojeni a rádi se vracejí.

Ryokan má ještě speciální křídlo s názvem Enmeikaku. Tento VIP salonek, který se nachází v samém srdci zahrady, je vlastně malý dům ve stylu paláce Goten postaveny z cypřišů od elitních truhlářů. Jedná se o velmi zvláštní místo, které hostí členy císařské rodiny Japonska, stejně jako osobnosti průmyslu a kultury.

V hotelu nechybí komfort

Hosté si mohou objednat masáže, vychutnat si saunu, zpívat karaoke nebo se dokonce zúčastnit i typického čajového obřadu. V jídelně se podávají snídaně a tradiční večeře (lehké občerstvení). K dispozici je i keramická galerie a hospoda v japonském stylu. Cena za noc se liší podle vybavení pokoje od 100 eur (nejlevnější) do 1100 eur za pokoj (Enmeikaku).

Hotel je opravdu krásný a plný úžasné historie. Navíc i v jeho okolí naleznete množství zajímavých míst. Deset minut jízdy autem stojí buddhistický chrám Nata, tradiční řemeslná vesnice Yunokuni-no-mori či Japonské automobilové muzeum. Nedaleko je také Kaga-Onsen, slavné místo známé pro své horké prameny. Leží jižně od Kanazawa a není daleko od jedné ze tří posvátných hor Japonska, hory Hakusan.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejstarší hotel na světě mají v Japonsku. Poznejte Hoshi Ryokan