Menu
JenProCestovatele
Slovensko

Osada Štrbské pleso láká turisty na panenskou přírodu a to v každé roční období

Redakce

Redakce

30. 8. 2019

Jedno z nejvyhledávanějších míst Vysokých Tater má své kouzlo na jaře, v létě i během zimy. Na své si přijdou hlavně milovníci lyžování, cyklistiky a pěší turistiky.

Kde Štrbské pleso najdete

Osada Štrbské pleso je společně se Štrbou a Tatranskou Štrbou součástí stejnojmenné obce v pohoří Vysoké Tatry. Nejvýše položenou osadu najdete na jižním břehu jezera Štrbské pleso, které je považováno za nejtypičtější morénové ledovcové jezero. Do Štrbského plesa se pohodlně dostanete autem, vlakem nebo zubačkou. Pro návštěvníky, kteří se chtějí zdržet více dnů, nabízí Štrbské pleso ubytování v hotelích, wellness, vilách, apartmánech i menších penzionech.

Štrbské pleso v zimě

Na Štrbské pleso vede lanovka a milovníci zimních sportů si toto místo rozhodně užijí. Najdete tu dlouhé a dobře udržované sjezdovky, moderní lanovky a vleky, půjčovnu a servis lyží, občerstvení i parkování přímo pod sjezdovkami. Štrbské pleso ski areál má k dispozici i běžkařské tratě o délce 26 kilometrů. Chcete zjistit aktuální lyžařské podmínky a stav sněhu? Štrbské pleso monitoruje webkamera, díky které hned budete vědět, jaké počasí zde panuje.

Čtěte také: 10 nejlepších míst na Slovensku, která musíte navštívit

Štrbské pleso v létě

Během léta si užijete turistiku i příjemné procházky po okolních tatranských štítech. Ze Štrbského plesa vede hned několik turistických tras, z nichž některé jsou vhodné pro začátečníky, jiné zase pro zběhlé turisty. Můžete se vydat třeba na procházku po naučné stezce k Popradskému plesu nebo navštívit vodopád Skok či chatu Solisko. Až budete na Štrbské pleso plánovat výlety, nikdy si nezapomeňte vzít s sebou mapu, dostatek vody, jídlo a teplejší oblečení pro případ potřeby. Na horách se může počasí změnit během chvíle a je lepší se na tuto situaci předem připravit.

Chystáte se do Tater a už se nemůžete dočkat, až skočíte do jezera? Pak vás zklameme. Štrbské pleso koupání zakazuje, stejně jako všechna ostatní jezera v okolí. Vyzkoušet ale můžete člunkování. Jedná se o více než 130letou tradici, díky které se můžete kochat nádhernou přírodou a pohledem na Solisko.

Cyklisté si Štrbské pleso také náležitě užijí. Okolí je protkané cyklostezkami, které vás dostanou do tatranských obcí a osad. Pro sportovně založené čeká pod Štrbským plesem Veverčí park vybavený různými druhy překážek a prolézaček, kterými se musíte dostat až do cíle.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Právě čtete

Osada Štrbské pleso láká turisty na panenskou přírodu a to v každé roční období