Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Postižený muž se poprvé v životě podíval na pláž a splnil se mu sen

Martina Mádlová

Martina Mádlová

5. 8. 2018

David Thomas celý život snil o tom, že uvidí oceán. Před týdnem v Panama City Beach na Floridě, se mu jeho sen konečně splnil. Celá akce mohla proběhnout jen díky velkorysosti jeho přátel a speciálnímu plážovému vozíku. Jak probíhal jeho nejkrásnější den v životě?

David, kterému je 36 let, se narodil s mozkovou obrnou. Nyní konečně mohl cítit písek mezi prsty a dýchat slaný vzduch u oceánu.

„Nikdy jsem nic takového neviděl, protože se nikam nedostanu,“ sdělil Thomas médiím. „Takže jen to, že jsem tam mohl sedět a vidět to všechno svýma očima, bylo něco úžasného.“

Toto bylo teprve podruhé, kdy David Thomas opustil domovskou krajinu Jefferson v Alabamě. On sám řekl, že navštívit pláž je úžasná vzpomínka, která nikdy nevybledne.

„Chtěl jsem se dostat na pláž už tolik let, že jste s tím přestal dávno počítat,“ řekl. „Myslel jsem, že pláž už nikdy neuvidím, ale Bůh mi to umožnil.“

Odvážný plán pro přítele

David žije v Bessemeru, předměstí Birminghamu v Alabamě. Nejbližší pláž oceánu je od něj vzdálená asi 250 kilometrů. To sice není nepřekonatelná vzdálenost, ale pro někoho je to jako překonat tisíce kilometrů.

Proto přišel před dvěma lety s nápadem dostat ho k oceánu jeho přítel z dětství Izas Fuller poté, co Thomas okomentoval fotografii na Facebooku, kde byla právě pláž a oceán. U fotky vyjádřil svou touhu být na místě také a Izas se rozhodl, že ho tam musí vzít.

Oba kamarádi se přátelí už více než dvacet let a podle svých slov jsou spíš bratři. I proto byl Izas u toho, když jeho přítel viděl poprvé oceán. Byl to silný a emocemi nabitý zážitek.

„Je opravdu úžasné, že jsem mohl být svědkem něčeho takového, prohlásil Fuller.

Davidův výlet byl možný jen díky komunitní podpoře. Jeho přátele v čele s Fullerem dokonce přispěli na pronájem motorizovaného vozíku, který může i do vody a na dva dny vyjde na 170 dolarů. Když společnost, která vozíky pronajímá, slyšela Thomasův příběh, přidala ještě dva dny s vozíkem zdarma.

David Thomas tak konečně mohl strávit několik dní na pláži, dívat se na vodu a bavit se s přáteli. Konečně mohl ucítit plážový písek na svém těle i mezi prsty. Jak sám řekl, tohle byla ta nejlepší dovolená v jeho životě. O tom se můžete přesvědčit i ve videu, které celou emocionální situaci zachycuje.

David is 36 years old, he has not been out of the Jefferson county area in 20 years! His Only trip was a School field trip when he was 15 years old… so this is a very special moment for him! First trip to the BEACH!

Zveřejnil(a) Izas Fuller dne Pondělí 23. červenec 2018

Snění nekončí

I když byl Davidův pobyt na pláži omezený, oni si ho užili maximálně. Ale i když byl tento jeho sen vyplněn, rozhodně to tím nekončí. Handicapovaný muž má i další. Rád by potkal svého oblíbeného komika.

A mezitím má vzkaz pro všechny zdravotně postižené lidi s velkými sny.

„Jen dál věřte a sněte, váš sen se ve správnou chvíli vyplní,“ vzkazuje všem. „Neexistuje žádný limit, když ve svém životě věříte.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Postižený muž se poprvé v životě podíval na pláž a splnil se mu sen