×
JenProCestovatele

Postižený muž se poprvé v životě podíval na pláž a splnil se mu sen

Muž na pláži
Zdroj: Facebook

David Thomas celý život snil o tom, že uvidí oceán. Před týdnem v Panama City Beach na Floridě, se mu jeho sen konečně splnil. Celá akce mohla proběhnout jen díky velkorysosti jeho přátel a speciálnímu plážovému vozíku. Jak probíhal jeho nejkrásnější den v životě?

David, kterému je 36 let, se narodil s mozkovou obrnou. Nyní konečně mohl cítit písek mezi prsty a dýchat slaný vzduch u oceánu.

„Nikdy jsem nic takového neviděl, protože se nikam nedostanu,“ sdělil Thomas médiím. „Takže jen to, že jsem tam mohl sedět a vidět to všechno svýma očima, bylo něco úžasného.“

Toto bylo teprve podruhé, kdy David Thomas opustil domovskou krajinu Jefferson v Alabamě. On sám řekl, že navštívit pláž je úžasná vzpomínka, která nikdy nevybledne.

„Chtěl jsem se dostat na pláž už tolik let, že jste s tím přestal dávno počítat,“ řekl. „Myslel jsem, že pláž už nikdy neuvidím, ale Bůh mi to umožnil.“

Odvážný plán pro přítele

David žije v Bessemeru, předměstí Birminghamu v Alabamě. Nejbližší pláž oceánu je od něj vzdálená asi 250 kilometrů. To sice není nepřekonatelná vzdálenost, ale pro někoho je to jako překonat tisíce kilometrů.

Proto přišel před dvěma lety s nápadem dostat ho k oceánu jeho přítel z dětství Izas Fuller poté, co Thomas okomentoval fotografii na Facebooku, kde byla právě pláž a oceán. U fotky vyjádřil svou touhu být na místě také a Izas se rozhodl, že ho tam musí vzít.

Oba kamarádi se přátelí už více než dvacet let a podle svých slov jsou spíš bratři. I proto byl Izas u toho, když jeho přítel viděl poprvé oceán. Byl to silný a emocemi nabitý zážitek.

„Je opravdu úžasné, že jsem mohl být svědkem něčeho takového, prohlásil Fuller.

Davidův výlet byl možný jen díky komunitní podpoře. Jeho přátele v čele s Fullerem dokonce přispěli na pronájem motorizovaného vozíku, který může i do vody a na dva dny vyjde na 170 dolarů. Když společnost, která vozíky pronajímá, slyšela Thomasův příběh, přidala ještě dva dny s vozíkem zdarma.

David Thomas tak konečně mohl strávit několik dní na pláži, dívat se na vodu a bavit se s přáteli. Konečně mohl ucítit plážový písek na svém těle i mezi prsty. Jak sám řekl, tohle byla ta nejlepší dovolená v jeho životě. O tom se můžete přesvědčit i ve videu, které celou emocionální situaci zachycuje.

David is 36 years old, he has not been out of the Jefferson county area in 20 years! His Only trip was a School field trip when he was 15 years old… so this is a very special moment for him! First trip to the BEACH! https://www.gofundme.com/david-thomas-journey

Zveřejnil(a) Izas Fuller dne Pondělí 23. červenec 2018

Snění nekončí

I když byl Davidův pobyt na pláži omezený, oni si ho užili maximálně. Ale i když byl tento jeho sen vyplněn, rozhodně to tím nekončí. Handicapovaný muž má i další. Rád by potkal svého oblíbeného komika.

A mezitím má vzkaz pro všechny zdravotně postižené lidi s velkými sny.

„Jen dál věřte a sněte, váš sen se ve správnou chvíli vyplní,“ vzkazuje všem. „Neexistuje žádný limit, když ve svém životě věříte.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*