Menu
JenProCestovatele
Výlety Praha

Rozhledna Doubravka – Praha oživuje lesopark Čihadla

Znáte báječnou pražskou rozhlednu Doubravku? Přinášíme vám skvělý tip na rodinný výlet nebo třeba na romantické dostaveníčko ve dvou. Co o Doubravce všechno víme a čím by se vám mohla zalíbit?

Rozhledna Doubravka – architektonická zajímavost

Rozhledna v lesoparku Čihadla v územní části Prahy 14 – Černý Most se nazývá Doubravka XIV. Rozhledna Doubravka je vysoká 23,5 metrů a je to poměrně nová stavba. Vznikla teprve před dvěma lety. Dostavěná byla v červnu roku 2018, a to podle návrhu architekta Martina Rajniše. Stavbu uskutečnila Huť architektury a financovala ji firma Landia Management s. r. o. Stavba přišla přibližně na 3 miliony korun.

Věž rozhledny je ve tvaru trojbokého jehlanu a tvoří ji ohýbané akátové dřevo. Jde o další novou rozhlednu pro širokou veřejnost hned po Žižkovském vysílači, který byl dostavěn v roce 1992. Navíc Doubravka získala také Národní cenu za architekturu – jednu z pěti cen ve 25. ročníku soutěže o Grand Prix architektů.

Rozhledna Doubravka v Praze

Návštěva rozhledny Doubravka – skoro 100 schodů

Navštívit rozhlednu můžete zcela zdarma, a to kdykoliv kromě zimních měsíců od listopadu do března, kdy by výstup na rozhlednu nemusel být díky počasí bezpečný. Po 98 schodech můžete vystoupat až téměř k nebesům, tedy alespoň do výšky 20 metrů. Schody rozhledny jsou obzvlášť působivé – zdobí je osobní vzkazy. Prodejem schodů se také vybraly nějaké peníze – kolem půl milionu korun, které přispěly k postavení rozhledny.

Vydejte se na výlet po Praze. Máme tipy na 9 zajímavých míst

Při výstupu na rozhlednu dbejte své vlastní bezpečnosti a hlídejte si děti. Na vrchol věže se vejde přibližně 9 osob. Doubravka je součástí naučné stezky, která vede přes přírodní park Čihadla. Z vrcholu věže můžete spatřit nejbližší okolí kolem Černého Mostu  – z výšky přibližně 20 metrů. K Doubravce vedou dvě cesty, které můžete zvládnout pěšky, nebo na kole. A pokud zatoužíte po nějakých suvenýrech, seženete je ve městě – v části Praha 14 Černý Most.

Požár rozhledny Doubravka v Praze 14

V listopadu 2019 bohužel došlo k nepříjemné události. Z nezjištěných příčin začala rozhledna Doubravka hořet a došlo k jejímu poškození. Škoda byla odhadnuta přibližně na půl milionu korun. Do měsíce se však podařilo škody opravit a rozhledna je letos již plně v provozu, i po koronavirové krizi.

Užijte si tedy procházku lesoparkem a potrénujte svou fyzickou kondici při výstupu skoro 100 schodů do závratných výšin. Čeká vás báječná odměna v podobě pohledu z jiné – ptačí perspektivy. Ovšem pokud trpíte závratí, raději zůstaňte pěkně nohama na pevné zemi.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rozhledna Doubravka – Praha oživuje lesopark Čihadla