Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

RTW Tickets aneb letenky kolem světa. Jak fungují a jak na nich ušetřit?

Adéla Lišková

Adéla Lišková

20. 8. 2018

Pokud patříte mezi vášnivé a hlavně trochu odvážnější cestovatele toužící po dobrodružství, jistě byste rádi obletěli celý svět. K tomu můžete využít tzv. RTW tickets neboli letenky kolem světa. Jak fungují a jak je co nejlevněji pořídit?

Zkratka RTW v tomto smyslu znamená „round the world“, tedy „kolem světa“. Českým ekvivalentem je pak letenka kolem světa. Díky RTW Tickets se tedy můžete vydat na cestu kolem světa. A jak tato cesta bude vypadat?

RTW Tickets – jak fungují?

Jak se říká, cesta znamená cíl. Správní cestovatelé nechtějí jen doletět do jedné destinace, ale chtějí toho vidět a zažít co nejvíce po celou dobu cestování. Plánování takových cest ovšem bývá často složité i finančně náročné. Myšlenkou Round the World Tickets je tento proces zjednodušit a zefektivnit.

V případě RTW Tickets si za jednu cenu koupíte letenku kolem světa, která vlastně obsahuje několik letů s různými mezizastávkami v turisticky zajímavých lokalitách a městech. Málokterá aerolinka však létá po celém světě, proto jsou cesty kolem světa sRTW Tickets obvykle zajišťovány leteckými uskupeními.

Jak si vybírat letecké společnosti. Co víme o jejich komfortu a bezpečnosti?

Letenky kolem světa – cesta, jak ušetřit

Výhodou je, že nemusíte složitě vyhledávat jednotlivé letenky tak, aby vám lety na sebe navazovaly. Také se vyhnete podezíravým pohledům úředníků, které provázejí cestovatele s jednosměrnými letenkami. Letenky kolem světa jsou tedy ideální volbou pro ty, kteří by toho rádi viděli hodně a za krátkou dobu, ale na cestu kolem světa na vlastní pěst si netroufají.

Další příjemnou věcí na Round the World Tickets je také jejich cena. Ačkoliv se vám to nemusí na první pohled zdát, většinou platí, že pokud byste se na podobnou trasu chtěli vydat pomocí nákupu několika jednosměrných letenek, pravděpodobně byste se dostali na mnohem vyšší sumu. Zejména pokud tomu nechcete věnovat příliš času a neumíte v tom, jak se říká, „chodit“. Samozřejmě však záleží na okolnostech a neplatí to tak vždy. Navíc se dá ušetřit i na samotných RTW Tickets, jen stačí vědět, kde hledat.

Zpožděný nebo zmeškaný let. V rámci EU máte nárok na zajímavé kompenzace. Víte jaké?

Kde můžete koupit letenky kolem světa

Pro nákup RTW Tickets můžete využít několik internetových stránek. Velmi slušné nabídky najdete například na Roundtheworldexperts.co.uk, kde lze cestu kolem světa pořídit klidně i od 20 000 Kč. Cena se ovšem přirozeně odvíjí hlavně od navštívených destinací a počtu mezizastávek. Cestu si zde přitom plánujete sami.

Další zajímavou stránkou je Travelnation.co.uk, kde rovněž seženete mnoho variant cesty kolem světa i do 30 000 Kč. Momentálně je nejlevnější nabídkou London – Dubai – Ho Chi Minh City – Hanoi – Yangon – London za 549 liber (cca 17 000 Kč). Dále zde najdete také nabídky RTW Tickets pro fajnšmekry – First Class, jejichž ceny jsou až do řádů statisíců Kč. Kromě přednastavených variant si zde rovněž můžete naplánovat vlastní trasu, ovšem v tom případě počítejte s vyšší cenou.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

RTW Tickets aneb letenky kolem světa. Jak fungují a jak na nich ušetřit?