Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

V Bosně byla objevena největší pyramida na světě. Záhadná stavba léčí tajemnou energií

Taťána Kročková

Taťána Kročková

18. 11. 2019

O tajemných pyramidách se traduje, že dokáží léčit mnohá onemocnění. Právě proto bývají místa, kde se vyskytují, hojně navštěvována turisty z celého světa. Jedna z pozoruhodných oblastí se nachází v Bosně, kde můžete spatřit pyramidy, které jsou údajně vyšší než ty v Egyptě. Co o nich vlastně víme?

Archeologické vykopávky v Bosně

Bosenské pyramidy lákají zdravé i nemocné ze všech koutů světa. Záhadologové a archeologové se mohou přetrhnout, aby přišli na kloub jejich vzniku a původnímu účelu. Probíhal také spor o zastavení archeologických vykopávek, které by mohly poškodit ráz krajiny a pyramidy i zdejší přírodu nadobro zničit.

Uvádí se, že čtyři nalezené obrovské pyramidy poblíž městečka Visoko nedaleko Sarajeva mohou být pozůstatkem neznámé a dávno ztracené civilizace. A možná té stejné, která postavila pyramidy také v Egyptě. Pyramid se ale v této oblasti nachází více, uvádí se, že celkem devět. Podle badatelů je komplex pyramid v Bosně starý až 12 000 let.

Celý objev byl uskutečněn až v roce 2005. Tehdy doktor Semir Osmanagič prohlásil, že zdejší kopce jsou ve skutečnosti pyramidy, které určitě také mají podzemní chodby. Jeho názor podpořila i vláda, která začala financovat archeologický výzkum.

Pyramida Slunce měří několik stovek metrů

Byla tak objevena největší pyramida na světě, která měří 360 metrů a je vyšší než Cheopsova pyramida v Gíze. Uváděná čísla se však liší. Pravdou však je, že se jedná o rozměr několika set metrů. Největší bosenská pyramida byla pojmenovaná jako Pyramida Slunce. Druhá největší se nazývá Pyramida Měsíce a další například Pyramida Draka.

Někteří odborníci se ale domnívají, že by se to nemělo přehánět. Pyramidy, které pokrývají lesy, louky nebo pastviny jsou prý po celém světě. Co když jsou bosenské pyramidy pouhým výmyslem a jde o docela obyčejné, zarostlé kopce?

Spor archeologů o pyramidy v Bosně

Vyvstává tak poměrně důležitý spor archeologů, historiků a geologů. Jedni podporují teorii doktora Osmanagiče a pyramidám věří, druzí jeho tvrzení považují za nesmysl. Díky tomu se však pyramidy v Bosně a Hercegovině staly významnou turistickou atrakcí. Lidé, kteří daná místa navštívili, tvrdí, že pocítili silný příval energie, která se na daném místě nachází.

Léčivá moc pyramid

Pyramidy navštěvují nejen jogíni a duchovně zaměření lidé, kteří touží po zážitku, ale samozřejmě i nemocní lidé, kteří se chtějí uzdravit, nebo také nevěřící Tomášové, zvědavci, lovci senzací a podobně. Místo s výskytem pyramid údajně dokáže harmonizovat energii celého těla a navodit optimální stav zdraví.

Citlivější lidé vnímají energii dost silně. Projevit se to může brněním a mravenčením těla, bolestí hlavy, tlakem nebo náhlou nevolností. To nastává také v případě různých bloků a nemocí. Může totiž docházet k tomu, že se energie postižených míst rozproudí a přechodně tak dojde ke zhoršení potíží či k zesílení bolestí. Po důkladném “dobití” by však člověk měl pociťovat příjemné pocity, velký příval energie a obnovení sil až výraznou euforii.

Lidé skutečně věří tomu, že na daném místě se nachází silný zdroj pozitivní energie. To ostatně potvrzují také mnozí senzibilové a proutkaři. Obdobnou moc mají také velké kamenné útvary ve tvaru koule.

Kamenné koule v Sarajevu

V Bosně se nacházejí také různé megality a podivné velké koule, které mají pravidelný tvar. Jejich vznik je rovněž obestřen tajemstvím. Jednou kouli objevil záhadolog a amatérský archeolog Osmanagič, jemuž přezdívají bosenský Indiana Jones, a který stojí za teorií o pyramidách. Koule se nachází z větší části v zemi, a podle předběžných měření je její průměr nejméně 1,5 metru.

Materiál dosud nebyl přesně rozpoznán, ale zdá se, že koule obsahuje velké množství železa. Podobné koule se nacházejí po celém světě, například v Kostarice, kde jich bylo objeveno na 300, dále na Novém Zélandu, na mnoha místech v Chorvatsku nebo třeba v Mexiku. Zdá se však, že tahle bude největší. V okolí koule je prý také výrazná energie. Člověku se tak posiluje aura a dochází k přirozenému léčení oslabených míst organismu.

Tajemství vzniku pyramid a kamenných koulí

Koule pravidelně navštěvují tisíce turistů. Jejich vznik je vysvětlován jako proces vrstvení a přirozené sedimentace. Tento proces může trvat až tisíce let. Ovšem druhou stránkou je existence vyspělých dávných civilizací s pokročilejšími technologiemi. Navíc jde také o tvar – koule je zkrátka velice důležitý symbol, a spolu s tvarem jehlanu, který pyramidy mají, tvoří silně energetické útvary, které nepochybně sloužily konkrétním účelům.

Zájezdy do Bosny organizují různé společnosti a cestovní kanceláře. Pokud jste zvědaví, nebo si potřebujete dobít baterky, udělejte si báječný výlet a pokochejte se i krásnou zdejší přírody.

Ohodnoťte tento článek:
3,4
Právě čtete

V Bosně byla objevena největší pyramida na světě. Záhadná stavba léčí tajemnou energií