Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

V Londýně se otevře „hotel Titanik“. Dejte si oběd v jídelně, jakou měla i osudová loď

Martina Mádlová

Martina Mádlová

15. 3. 2018

Bývalý hotel Russell v londýnské čtvrti Bloomsbury byl přejmenován na Principal a letos v dubnu se znovu otevře po své renovaci v hodnotě 85 milionů liber. Nechte se nalákat na dokonalou repliku jídelny ze slavné lodi Titanik.

Je to přesně 106 let, co se Titanic potopil po srážce s ledovcem v Atlantském oceánu. A nyní se hotel se silnými vazbami na tragédii znovu otevírá po obrovské rekonstrukci – přesně jeden den po výročí potopení lodi.

V hotelu Principal se můžete cítit jako na palubě Titaniku

Budova hotelu byla navržena Charlesem Fitzroyem Dollem v roce 1898 a ozdobná jídelna na palubě Titaniku, kterou také navrhl, je údajně replikou hotelu. Několik cestujících také bylo v hotelu ubytovaných, než se vydali na osudovou plavbu velkolepou lodí. Dokonce se zde nachází i bronzový drak, jehož dvojče kleslo pod hladinu spolu s Titanikem.

Hotel byl v Londýně vyhlášeným a oblíbeným místem. Stále si zachovává své staromódní britské kouzlo. Generální ředitel Paul Walterst říká, že jeho hotel je „hrdý“, když může oslavit své spojení se slavnou lodí.

„Oslavujeme celé spojení s Charlesem Dollem. Byl hlavním architektem hotelu a byl pověřen, aby dělal prvotřídní části Titaniku. Naše restaurace je už dáma určitého věku, ale je to také dáma jistého vzhledu.“

Kde se natáčel Harry Potter? I Bradavice můžete vidět na vlastní oči

Hotelů spojených s lodí Titanik je v Londýně víc

Hotel Principal má 334 pokojů na 11 podlažích včetně lázeňského areálu, přičemž každá místnost obsahuje odkaz na dobu, kdy byl postaven Titanik, stejně jako lidi spojené s touto lodí, včetně apartmánů pojmenovaných podle Charlese Lightollera, druhého důstojníka, který pomohl cestujícím uniknout, Wallace Hartleye, anglického houslisty, který byl lídrem kapely a také milionáře a amerického obchodníka Benjamina Guggenheima, který zemřel během tragédie roku 1912. Dva z pokojů byly také poctou filmu Jamese Camerona z roku 1997 o katastrofě pojmenované podle smyšlených postav Jacka Dawsona a Rose Dewitt-Bukaterové. Tyto postavy hrají Leonardo DiCaprio a Kate Winslet. Cena za noc začíná na 225 librách.

Není to ale jediný hotel, kde se mohou fanoušci Titaniku ubytovat. Hotel Belfast nabízí 119 pokojů, které byly vytvořeny ve stejných budovách, kde byla loď před více než sto lety postavena. Celá rekonstrukce vyšla na 28 milionů liber. Místnost s kresbami, kde byl Titanik navrhnut, jsou nyní hotelovým barem a budova ještě obsahuje starou telefonní ústřednu, která obdržela první varování o tom, že loď narazila do ledovce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

V Londýně se otevře „hotel Titanik“. Dejte si oběd v jídelně, jakou měla i osudová loď