Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Vyvarujte se nejčastějších chyb cestovatelů. Které to jsou?

Pojďme se podívat, jaké nejčastější chyby při cestách do zahraničí Češi dělají a jak jim můžete předcházet.

Prošlý pas? Doklady „narychlo“ vyjdou až na 4 000 Kč

Hodně Čechů při plánování dovolené zapomíná zkontrolovat, jestli mají platné cestovní doklady. Jestli se chystáte odjet do zahraničí mimo EU, podívejte se, jak jste na tom s platností pasu, zabere vám to jen 2 minuty. Vydání cestovního pasu do 6 dnů by vás jinak vyšlo na 4 000 Kč, a to už jsou nemalé, a hlavně zbytečné výdaje.

Pozor, co prozradíte na sociálních sítích

Čas dovolených, to jsou žně pro zloděje. Někdy si možná ani sami neuvědomíte, že jste si to tak trochu zavinili sami. Lidé mají tendenci se na sociálních sítích svěřovat se vším. Přitom stačí, když na Instagram dáte fotku od moře nebo se na Facebooku pochlubíte přátelům, že vás čeká týden dovolené. Zloději vědí, kdy nejste doma, a nebojí se toho využít.

Češi jezdí bez cestovního pojištění

Častou chybou je také odjezd do zahraničí bez cestovního pojištění. Přitom ošetření za hranicemi České republiky může vyjít na nemalé peníze. Nevyplatí se ani spoléhat na kartičku zdravotního pojištění. Ta kryje v zemích EU jenom nezbytné ošetření v

zařízeních napojených na veřejný systém zdravotního pojištění. U ČSOB Pojišťovny se přitom můžete pojistit už od 15 Kč/den.

Nenechávejte elektroniku bez ochrany

Češi často cestují s drahou elektronikou v kufru. Poškození zavazadel, věcí a elektroniky si můžete sjednat jako součást cestovního pojištění. Vyjde vás to jen na pár korun denně a své věci budete mít v bezpečí.

Když nestíháte

Stejné je to s podceňováním pojištění takových nevyzpytatelných věcí, jakými jsou zpoždění letu nebo zmeškání odjezdu. Nikdy nevíte, jaké překážky se vám postaví do cesty. Můžete být mistry dochvilnosti, a přesto vám nenadálá událost zamezí v cestě na letiště. Než se dostanete k odletové bráně, může být už pozdě. Kvalitní pojištění do zahraničí všechny tyto události kryje. Neopakujte chyby ostatních a cestujte za hranice s klidem.

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Vyvarujte se nejčastějších chyb cestovatelů. Které to jsou?