Menu
JenProCestovatele
Dovolená v ČR

Známe 4 nejlepší místa kam na houby v Praze

Martina Mádlová

Martina Mádlová

19. 7. 2014

Vybrali jsme pro vás 4 místa, kde v Praze rostou houby. Možná budete překvapeni, ale i v hlavním městě můžete najít téměř všechny druhy hub.

Klánovický les

Nejvíce houbařů najdeme nejspíše v Klánovickém lese. Nejoblíbenější místo je okraj lesa, místními nazývaného také Vidrholec či Fiedrholec. Rozkládá se na východním okraji Prahy.  Les je celý chráněn, některé části jsou chráněné jako přírodní park, další část je přírodní rezervace Klánovický les a přírodní památka Prameniště Blatovského potoka.  V lese se návštěvníci mohou pohybovat na velkém množství turisticky značených cest.

Les prozkoumali i mnozí mykologové. Díky tomu byly v této oblasti popsány různé druhy hub: křehulka orobincová, třepenitka pomněnková, holubinka chromová, holubinka Kavinova, holubinka maličká, holubinka Zvárova, hřib příživný, hřib siný, hřib rubínový.

Divoká Šárka

Dalším oblíbeným místem pro sběr hub v Praze je přírodní rezervace Divoká Šárka. Jedná se jeden z největších pražských parků. Mimo klasických druhů hub zde můžeme vidět i některé vzácné druhy či méně známé houby, například: bedlička hranostajová, hlívovník olivový, bedla špičkovitá, hřib příživný, píchavka závojová a další.

Hvězda

Mezi dalšími musíme zmínit také přírodní památku oboru Hvězda, rozkládající se na území Liboce. I zde jsou k nalezení oblíbené druhy hub, a pokud ne, máme alespoň příjemný zážitek z krásného prostředí.

Krčský les

Krčský les nebo také lidově nazývaný Krčák je nesprávné označení 285 hektarů lesní plochy Kunratického a Michelského lesa. Krčský les je asi nejoblíbenější místo pro odpočinek a rekreaci Pražanů.

Ať už se vydáte sbírat houby kamkoliv, myslete na to, že jste v lese a měli byste se chovat tiše a ohleduplně k ostatním a hlavně k lesu.

Ohodnoťte tento článek:
3,1
Právě čtete

Známe 4 nejlepší místa kam na houby v Praze