Menu
JenProCestovatele
Itálie

Bibione nabízí více než jen relax na pláži. Co všechno tu můžete podniknout?

Vybíráte destinaci pro letní dovolenou? Jednou z těch, které se vyloženě nabízejí, je Bibione – oblíbené místo mnoha českých, slovenských, polských a rakouských turistů. Jaká zajímavá místa lze v tomto italském letovisku navštívit a proč vyrazit právě sem?

Bibione je oblíbenou dovolenkovou destinací hned z několika důvodů. Z České republiky se sem dá pohodlně dostat autem, počasí je přes léto přímo ideální pro vodní radovánky a navíc se jedná o místo jako stvořené pro rodiny s dětmi.

Odpočinout si můžete na rozlehlé písečné pláži, trochu akčnější zábavu si zase užijete v místním akvaparku nebo lunaparku. Pokud budete mít chuť poznávat historické a kulturní památky, můžete se vydat do nedalekých Benátek.

Počasí v Bibione

Kdy je nejvhodnější doba na to vyrazit do Bibione? Pokud se rozhodujete podle počasí, je pro dovolenou v Bibione ideální červenec. Právě červenec je s průměrnými teplotami kolem 22 °C nejteplejším měsícem. Riziko dešťů je minimální a pokud bude přece jen pršet, půjde pouze o krátké přeháňky.

Pokud vám dovolená v červenci nevyjde, vyrazte sem kdykoliv od června do září. V těchto měsících (s výjimkou července) se průměrné teploty pohybují okolo 20 °C, proto si bezpochyby užijete relax na pláži a vše, co k němu patří. Moře je během celého léta příjemně teplé – jeho teplota jen málokdy klesne pod 22 °C, zpravidla mívá ještě o pár stupňů více.

Jak se dostat do Bibione?

Toto italské přímořské letovisko leží v provincii Benátky na severu Itálie, nedaleko hranic se Slovinskem. Jeho poloha je pro české turisty více než výhodná, jelikož se sem lze pohodlně a relativně rychle dopravit autem.

Cesta autem z ČR do Bibione vede prakticky celou dobu po dálnici, proto z ní nemusí mít strach ani řidiči, kteří zatím s delšími cestami nemají zkušenosti. Na co je důležité pamatovat, je dálniční známka pro Rakousko (v Itálii se platí mýto). Pokud byste jeli přes Německo, nemusíte kupovat dálniční známku ani platit mýto. Cesta autem do Bibione trvá zhruba osm hodin, nicméně nezapomeňte přičíst také čas strávený přestávkami.

Další možností je vyrazit autobusem. Výhodou je velmi příznivá cena, na druhou stranu je potřeba počítat s menším pohodlím než například ve vlastním autě. Autobusem se dostanete buď přímo do Bibione, nebo do nedalekého Lignana, odkud se pak do Bibione dopravíte veřejnou dopravou zhruba za čtvrt hodiny.

Zřejmě úplně nejpohodlnější je cesta letadlem. Letět lze do Benátek (v Bibione není letiště) a poté pokračovat vlakem nebo autobusem do Bibione.

Jak si dovolenou v Bibione dosyta užít?

Dovolená v Bibione je vhodná především pro ty, kteří touží po odpočinku na jedné z nejkrásnějších italských pláží. Kromě opalování a koupání je zde možné vyzkoušet řadu vodních sportů, popřípadě vyrazit do lunaparku či vodního parku. Za návštěvu stojí také místní ZOO a proslulý maják. A pokud se vám bude chtít, můžete si udělat výlet do Benátek – města mnoha vodních kanálů, umění a obrovského množství historických památek.

Ikonická široká pláž

Bibione leží na pobřeží Jaderského moře a je rájem milovníků klasické odpočinkové dovolené. Nachází se zde několikakilometrová pláž se zlatým pískem a pozvolným vstupem do moře, což ocení mimo jiné rodiny s malými dětmi. V bezprostřední blízkosti pláže najdete restaurace a bary, kde si můžete dát oběd nebo něco menšího k snědku.

Pláž je udržována ve velmi dobrém stavu, což je mimochodem jedním z důvodů, proč je oblíbená mezi turisty i místními.

Pokud se vám zachce soukromí, vydejte se na samý konec pláže, kde se nachází maják Punta Tagliamento. Moc lidí sem nechodí (dostat se sem dá jen pěšky nebo na kole), tudíž zde s velkou pravděpodobností najdete kousek pláže jen pro sebe.

Maják Punta Tagliamento

Tento maják lze označit za jeden ze symbolů Bibione. Najdete ho na východním konci pláže a dostanete se k němu jak pěšky, tak na kole.

Maják byl postaven v roce 1913. Během první světové války byl zničen, nicméně záhy se jej podařilo obnovit. Jeho součástí je 31 metrů vysoká věž, která přiléhá k dvoupatrové, nově zrekonstruované budově. U majáku se konají svatby a různé kulturní akce jako koncerty či výstavy.

Lunapark Adriatico

Jak zakončit den strávený na pláži? Třeba v lunaparku Adriatico, který nabízí spoustu zábavy pro celou rodinu. Lunapark se rozkládá na ploše o rozloze jednoho hektaru a skýtá nejrůznější atrakce pro návštěvníky všech věkových kategorií. Nachází se v ulici Via del Sagittario na náměstí Piazza Mercato a dostanete se k němu pěšky po hlavních ulicích Bibione.

ZOO Punta Verde

V rámci dovolené v Bibione si můžete udělat výlet také do místní zoologické zahrady. V ZOO Punta Verde je k vidění na 150 druhů zvířat včetně lvů, hrochů, krokodýlů, medvědů, žiraf nebo velbloudů. Jedná se o moderní zoologickou zahradu, jejímž cílem je poskytnout zvířatům takové podmínky, které by měla i ve volné přírodě.

Akvapark Aquasplash

Tento zábavní vodní park najdete v Lignanu, které se nachází jen asi 15 minut jízdy od Bibione. Skýtá nesčetně skluzavek a tobogánů a představuje tak ideální příležitost k příjemně strávenému odpoledni s celou rodinou.

Kromě zmíněných atrakcí jsou v akvaparku k dispozici bazény s vlnami, pohodlná odpočívárna, vířivky i různé zábavní prvky pro ty nejmenší děti. Občerstvit se lze v místních barech a bistrech, případně si můžete něco koupit v místním nákupním centru.

Výlet do Benátek

Do překrásných Benátek se z Bibione dostanete veřejnou dopravou, popřípadě si můžete půjčit auto. Určitě si nenechte ujít ty nejzajímavější benátské památky, mezi něž patří například bazilika sv. Marka, Dóžecí palác, ozdobný most Ponte di Rialto, kostel a bazilika Santa Maria della Salute nebo zvonice Kampanila.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bibione nabízí více než jen relax na pláži. Co všechno tu můžete podniknout?