Menu
JenProCestovatele
Itálie

FOTO: 10 nejkrásnějších pláží Itálie, které byste měli navštívit

Martina Mádlová

Martina Mádlová

8. 6. 2018

Do Itálie se každoročně chystají davy turistů a mnoho z nich pochází i z České republiky. Je to země nádherných památek, bohaté historie, oblíbené kuchyně i úžasného koupání. Některé pláže svou kvalitou příliš neohromí, ale jiné vám vyrazí dech. Podívejte se na nejkrásnější pláže v Itálii a hned budete vědět, kam vyrazit na dovolenou.

Moře v Itálii uspokojí milovníky vodních sportů, potápění, mladé, staré i rodiny s dětmi. Vyberte si, kam pojedete o letošní sezóně.

1. Duino/ Sistiana Mare, Terst

Pláž se nachází na severovýchodě Itálie nedaleko Terstu. Tento, poměrně blízký úsek teplého moře na území mezi Benátkami a Terstem je opravdu malebný. Zastavte se zde, až pojedete na výlet na zámek Miramare či do Terstu. Pobřeží je v této oblasti skalnaté, divoké, lemované vápencovými útesy. Relativně přístupný úsek se táhne mezi městečky Duino a Sistiana Mare. V Duinu se dá koupat před dominantou městečka, starým hradem. V Sistianě jsou už pláže z části placené.

2. Baia dei Turchi, Apulie

Rozlehlá pláž ukrytá v chráněné přírodní rezervaci v Apulii je obklopená hustým borovým lesem. Bílý písek a dokonale čistá voda jsou největším lákadlem. Kilometrová pláž získala i Modrou vlajku.

3. Scala dei Turchi, Sicílie

U obce Realmonte se nachází pláž Scala dei Turchi – místo úchvatné a jedinečné. Azurový oceán, pozadí tvořené z šedých útesů i nádherná písečná pláž, to vše toto místo má a čeká na vás. Oblast je považována za jeden z nejkrásnějších divů přírody na Sicílii.

Kam na dovolenou do Itálie. Známe 3 místa, kde jste ještě nebyli

 

4. Noli, Italská riviéra

Na západní části tzv. Italské riviéry se nachází oblast Riviera di Ponente, která se táhne od Janova až k francouzské hranici. V jedné části, u malebného, historického městečka Noli, se nachází nádherný úsek několika pláží, které na sebe navazují. Na pobřeží je většinou velmi jemný písek. Nejedná se o klasické rekreační středisko s mnoha prázdninovými apartmány, ale o historické sídlo se starobylými kostely, paláci a věžemi. Až vás opalování na krásné pláži omrzí, můžete se vydat na hrad Castello Ursino. Západ slunce je na této vyhlídce nezapomenutelný.

5. Baia delle Zagare, Apulie

Na tuto pláž se dostanete pěšky přes hotel se stejným názvem nebo na lodi z města Mattinata. Je chráněná strmými vápencovými útesu. Pláž je dlouhá asi půl míle, ale denně je sem umožněn přístup jen asi třiceti návštěvníkům (a hotelovým hostům). Pobřeží musí zůstat stále stejně krásné a toto opatření má zabránit tomu, aby ho poškodil cestovní ruch.

Kam do Itálie s dětmi? Známe 4 letoviska, která nabízejí bezpečné koupání, ale i zábavu pro nejmenší

6. Cala Tonnarella, Sicílie

Skrytá zátoka v přírodní rezervaci Zingaro v zálivu Castellammare není dostupná autem, ale pouze pěšky z jižního parkoviště rezervace. Cesta trvá asi hodinu, ale stojí za to. Uvidíte, s jakým úchvatným rájem se po příchodu setkáte. Navíc s naprosto odlehlým.

7. Spiaggia di Sansone, Elba

Na toskánském ostrově Elba se nachází mnoho pěkných pláží. Sansone patří k nejkrásnějším. Nezničené pláže se směsí písku a bílých oblázků vás pohladí na duši. Mělká voda je ideální pro rodiny s dětmi a její čistota zase potěší milovníky šnorchlování.

8. Maremma, Toskánsko

Nádherná oblast pobřeží Toskánska, Maremma, je opravdový ráj na zemi. Je to nejdelší souvislý kus italského pobřeží, kde vedle sebe nestojí hotel vedle hotelu, nestojí zde žádní prodavači čehokoliv a ani žádný plážový servis. Čeká vás jen panenská čistota, a i v sezoně téměř liduprázdno.

Přístup sem ale není úplně bez obtíží. Na pláž vede jen jediná silnice, která vede od městečka Alberese a příjezd soukromými auty do lokality je omezený. Aktuální podmínky zjistíte v informačním centru v Alberese. V létě můžete využít autobusovou linku, která je mnohem lepší než automobil.

Všechny těžkosti s dopravou ale za návštěvu stojí. Kraj pokrývají piniové lesy a po jejich periferii můžete dojít až k nádherné Cala di Forno. Klid je zde zaručen. Jen několik málo návštěvníků se sem dostane v rámci lodních výletů, jinak se sem dá dostat jen procházkou po pobřeží.

9. Marasusa, Kalábrie

V městečku Tropea u pobřeží Tyrhénského moře v provincii Vibo Valentia se nachází pláž Marasusa, poklad Kalábrie. Nedotčený bílý písek, čistá voda i malebné útesy vás nadchnou. Místo je ideální pro romantiku a relaxaci.

Itálie k moři autem levně. Tipy na cestu a jak ušetřit

10. Záliv Orosei, Sardegna

Otevřený a asi 30 kilometrů dlouhý záliv Golfo di Orosei se táhne podél východního pobřeží Sardinie. Dostanete se sem z vnitrozemí jen jedinou cestou z Dorgali do pobřežního městečka Cala Gonone. Nadchne vás krásné prostředí, barevnost čisté vody i strmé svahy opuštěného horského masivu. Zdejší mořská voda bývá občas přirovnávána ke Karibiku a právem.

Doporučujeme se vydat na odlehlou pláž Cala Luna s mixem písku a jemným štěrkem. Je dostupná lodí nebo delším pochodem z vnitrozemí. Jen kousek od pobřeží se nachází mnoho pobřežních jeskyní, kam se můžete ukrýt před horkým sluncem.

Ohodnoťte tento článek:
3,2
Právě čtete

FOTO: 10 nejkrásnějších pláží Itálie, které byste měli navštívit