×
JenProCestovatele

Chcete si koupit stylové bydlení? A co kdyby bylo v jeskyni?

Hotel v jeskyni
Zdroj: Instagram

Hledáte nové místo k bydlení a nejlépe v zahraničí? Pokud jste již unavení z nudných a obyčejných pokojů v hotelu nebo apartmánech a máte dost peněz, kupte si „nejoblíbenější jeskyni světa“. Rozhodně nemá vůbec nic společného s jeskynními obydlími našich předků. Její interiér i okolí jsou impozantní. Zasloužil se o to hlavně původní jeskynní strop a stěny, které jsou takové, jaké je příroda stvořila a přináší neopakovatelnou atmosféru.

Jeskyně Beckham Creek Cave Lodge se nachází v oblasti Arkansasu a původně byla vybudována jako úkryt před bombami. Nakonec ji zrekonstruovali do podoby luxusního hotelu. Dokáže pojmout až osm hostů v podzemním bludišti stalagmitů a stalaktitů. Má vlastní vodopád, a dokonce i helipad venku pro ty, kdo potřebují cestovat ve spěchu a luxusně.

Historie jeskyně

Jeskyně má celkovou plochu 557 metrů čtverečních. S budováním se začalo v roce 1989 a její stavba stála zhruba šest milionů dolarů. Z původní jeskyně muselo být odstraněno mnoho bahna, které bylo až 250 milionů let staré. Původním majitelem byl milionář John Hay, který si v ní nechal vybudovat stylový a rozhodně luxusní úkryt před bombami. Na zařízení jeskyně pak utratil ještě další dva miliony dolarů.

Během své existence se jeskyně dočkala ještě dalších úprav. V roce 2007 a 2014. Měla už mnoho využití. Sloužila jako noční klub i jako úžasný hotel. Jedna noc v hotelu začíná na 1200 dolarech.  V současné době je na prodej za 2,75 milionů dolarů.

20 tipů, jak ušetřit při plánování dovolené (nejen v USA)

Jak vypadá vybavení?

Celou rezidenci obklopuje 50hektarový soukromý resort plný lesů. Před jeskyní můžete vidět vodní nádrž, a právě kombinace těchto věcí děla z místa ideální inspiraci pro úkryt různých bondovských zloduchů. Přirozenou součástí jeskyně je její krápníková výzdoba a různé útvary. Volně zde protéká i malá říčka. Na konci své cesty prochází čističkou a je využívána v jeskyni. Zbytek vody pokračuje dále do nádrže. Uvnitř najdete čtyři ložnice a další zařízení. Nechybí čtyři koupelny, kuchyně a velký centrální pokoj.

Okna tvoří přirozené otvory v jeskyni, která by mohla být v případě potřeby ihned zakryta betonovými bloky.

Samotné vnitřní vybavení je ve střízlivých barvách a kopíruje barvy všudypřítomného přírodního kamene. Právě ten má v každé místnosti hlavní slovo a tvoří také prakticky veškerou výzdobu. Jeho účinek podporuje na některých místech i nápadité osvětlení. Nechybí veškeré moderní vybavení pro dokonalé bydlení, včetně 75palcové LED televize v obývacím pokoji.

Pohodlná lehátka a tepelné vytápění udržují obývací prostor teplý a útulný. Kuchyně je moderní a nechybí velký dřevěný bar pro hosty postavený na zakázku. Vaši hosté mohou přicházet a shromažďovat se kolem něj.

Každá ze čtyř ložnic je jedinečná a nabízí pokoje s manželskou postelí a bohatě vybavené koupelny. Venku před jeskyní si pak můžete užít dokonalý výhled a opéct třeba steak za zdejším kamenném ohništi.

Bydlení za všechny peníze

Je jasné, že většina „běžných smrtelníků“ si takovou koupi nebude moct dovolit. Pokud byste ale měli dost peněz a neměli nápad, tohle místo je opravdovým skrytým rájem. Minimálně se jedná o skvělý tip na výlet nebo na dovolenou. Úžasné ubytování, krásná příroda, ticho a klid. Co víc si přát. Jeskyně Beckham Creek Cave Lodge je skvělým místem pro všechny, kdo hledají dobrodružství ve velkém stylu.

Jak se Vám líbil tento článek?

Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*