Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Chcete si koupit stylové bydlení? A co kdyby bylo v jeskyni?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

9. 11. 2018

Hledáte nové místo k bydlení a nejlépe v zahraničí? Pokud jste již unavení z nudných a obyčejných pokojů v hotelu nebo apartmánech a máte dost peněz, kupte si „nejoblíbenější jeskyni světa“. Rozhodně nemá vůbec nic společného s jeskynními obydlími našich předků. Její interiér i okolí jsou impozantní. Zasloužil se o to hlavně původní jeskynní strop a stěny, které jsou takové, jaké je příroda stvořila a přináší neopakovatelnou atmosféru.

Jeskyně Beckham Creek Cave Lodge se nachází v oblasti Arkansasu a původně byla vybudována jako úkryt před bombami. Nakonec ji zrekonstruovali do podoby luxusního hotelu. Dokáže pojmout až osm hostů v podzemním bludišti stalagmitů a stalaktitů. Má vlastní vodopád, a dokonce i helipad venku pro ty, kdo potřebují cestovat ve spěchu a luxusně.

Historie jeskyně

Jeskyně má celkovou plochu 557 metrů čtverečních. S budováním se začalo v roce 1989 a její stavba stála zhruba šest milionů dolarů. Z původní jeskyně muselo být odstraněno mnoho bahna, které bylo až 250 milionů let staré. Původním majitelem byl milionář John Hay, který si v ní nechal vybudovat stylový a rozhodně luxusní úkryt před bombami. Na zařízení jeskyně pak utratil ještě další dva miliony dolarů.

Během své existence se jeskyně dočkala ještě dalších úprav. V roce 2007 a 2014. Měla už mnoho využití. Sloužila jako noční klub i jako úžasný hotel. Jedna noc v hotelu začíná na 1200 dolarech.  V současné době je na prodej za 2,75 milionů dolarů.

20 tipů, jak ušetřit při plánování dovolené (nejen v USA)

Jak vypadá vybavení?

Celou rezidenci obklopuje 50hektarový soukromý resort plný lesů. Před jeskyní můžete vidět vodní nádrž, a právě kombinace těchto věcí děla z místa ideální inspiraci pro úkryt různých bondovských zloduchů. Přirozenou součástí jeskyně je její krápníková výzdoba a různé útvary. Volně zde protéká i malá říčka. Na konci své cesty prochází čističkou a je využívána v jeskyni. Zbytek vody pokračuje dále do nádrže. Uvnitř najdete čtyři ložnice a další zařízení. Nechybí čtyři koupelny, kuchyně a velký centrální pokoj.

Okna tvoří přirozené otvory v jeskyni, která by mohla být v případě potřeby ihned zakryta betonovými bloky.

Samotné vnitřní vybavení je ve střízlivých barvách a kopíruje barvy všudypřítomného přírodního kamene. Právě ten má v každé místnosti hlavní slovo a tvoří také prakticky veškerou výzdobu. Jeho účinek podporuje na některých místech i nápadité osvětlení. Nechybí veškeré moderní vybavení pro dokonalé bydlení, včetně 75palcové LED televize v obývacím pokoji.

Pohodlná lehátka a tepelné vytápění udržují obývací prostor teplý a útulný. Kuchyně je moderní a nechybí velký dřevěný bar pro hosty postavený na zakázku. Vaši hosté mohou přicházet a shromažďovat se kolem něj.

Každá ze čtyř ložnic je jedinečná a nabízí pokoje s manželskou postelí a bohatě vybavené koupelny. Venku před jeskyní si pak můžete užít dokonalý výhled a opéct třeba steak za zdejším kamenném ohništi.

Bydlení za všechny peníze

Je jasné, že většina „běžných smrtelníků“ si takovou koupi nebude moct dovolit. Pokud byste ale měli dost peněz a neměli nápad, tohle místo je opravdovým skrytým rájem. Minimálně se jedná o skvělý tip na výlet nebo na dovolenou. Úžasné ubytování, krásná příroda, ticho a klid. Co víc si přát. Jeskyně Beckham Creek Cave Lodge je skvělým místem pro všechny, kdo hledají dobrodružství ve velkém stylu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chcete si koupit stylové bydlení? A co kdyby bylo v jeskyni?