Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

Chcete zažít nikdy nekončící dovolenou? Prodejte svůj majetek a začněte cestovat

Martina Mádlová

Martina Mádlová

21. 1. 2018

Pro někoho možná trochu blázni, pro jiného zase velcí odvážlivci, kteří se nebáli splnit si svůj sen. Tak vypadá čtyřčlenná rodina, která se rozhodla strávit celý rok cestováním po světě se svými dvěma dětmi. A rozhodně nelitují.

Australský pár Clare a Andrew Barnes mají oba 35 let. Jednoho dne se rozhodli, že jejich stereotypní život je už nenaplňuje, a tak prodali svůj majetek. Mnoho oděvů, hraček, dvě malé dodávky, sportovní vybavení, lůžka a matrace darovali charitě a se zbytkem peněz cestují po světě. Navíc měl Andrew nárok na dovolenou – každoroční dlouhodobou dovolenou, která je placená a zafinancuje jim asi 70 procent jejich cest.

S nimi jsou na cestách i jejich dvě děti, Spencer (9 let) a Lily (11 let). Rodiče je vzali ze školy, aby mohly vidět svět a naučit se něco o tom, jak žijí lidé v jiných zemích. Cestu mají perfektně naplánovanou a svůj kočovný život si nesmírně pochvalují.

V současné době cestují po Asii, viděli už Vietnam, Kambodžu, Thajsko a Malajsii. Na své webové stránce Her Life + Loves Clare uvádějí, že po prodeji majetku si zabalili osobní majetek a s rozpočtem ve výši 150 dolarů fungují každý den. Rozpočet zahrnuje ubytování, stravu a aktivity. Náklady na život jsou dle jejich slov v jihovýchodní Asii mnohem nižší než u nich doma. Každý člen rodiny nyní funguje s jedním větším zavazadlem a menším batohem na cesty. Nic víc nepotřebují. Stačí pár kousků oblečení a dobré boty.

Žili jste dlouho v zahraničí. Co vás doma čeká po návratu? S tímhle se vyplatí počítat

Rodina dokumentuje své cesty na Instagramu

Svou cestu podrobně dokumentují také na Instagramu. Sami ale přiznávají, že není vždy všechno dokonalé a krásné. I oni mají občas černé dny, ale vždy se zase rychle přeženou. Prozatím se ale nikdy nestalo, že by své cesty litovali a chtěli ji předčasně ukončit. Cestování všichni milují.

„Jsme si všichni dobře vědomi toho, že život je krátký, a tak jsme se rozhodli strávit nějaký čas na cestách po celém světě a žijeme nyní náš sen.“

Své děti ale rozhodně nenechají zahálet. Mají „světovou školu“ a australský učební plán, aby bylo zajištěné dostatečné vzdělání. Je to opravdu jedinečný a skvělý vzdělávací program. Jejich učitelka a kamarádka z Austrálie jim přeposílá e-maily s učivem, opravuje jejich práce a přiřazuje nové úkoly a testy. Na cestách se děti učí nová slova a fráze a setkávají se s místními obyvateli. Rodiče nepochybují, že se po čase znovu vrátí k „normálnímu“ životu, ale nyní chtějí minimálně dvanáct měsíců být na cestách.

Myšlenka na cestování se rodila už v roce 2016

Clare řekla, že o tomto dobrodružném výletu začali přemýšlet poté, co se v říjnu 2016 vrátili ze zámořského výletu. Po ztrátě obou rodičů v mladém věku dospěli k závěru, že život je důležité skutečně prožít a ne stále něco odkládat. Později se dohodli na tom, že by bylo úžasné, takto svobodně cestovat alespoň rok a užít si něco mimořádného.

„Našim hlavním cílem je vidět společně svět, vychutnat si rodinný čas kvalitně a v přítomnosti,“ prohlásila Clare.

Oba chtějí ukázat dětem, jak žijí jiní lidé, Že se mají dobře i špatně. Učit je o různých kulturách a pomoci jim uvědomit si, že svět jim nabízí mnoho možností.

Rodina má v plánu navštívit i Čínu, Japonsko a pak by se ráda přesunula na západ směrem k Velké Británii a Evropě. Chtějí v cestách pokračovat tak dlouho, dokud budou všichni šťastní a spokojení.

A těm, kdo o cestování taktéž přemýšlejí, ale bojí se zanechat své práce a jen tak odjet Clare vzkazuje: „Žijete jen jednou, takže pokud to půjde, jděte do toho.“

Ohodnoťte tento článek:
2,5
Právě čtete

Chcete zažít nikdy nekončící dovolenou? Prodejte svůj majetek a začněte cestovat