Menu
JenProCestovatele
Afrika

Dovolená na Kapverdách. Objevte krásné pláže, příjemné lidi i skvělou hudbu

Martina Mádlová

Martina Mádlová

12. 10. 2018

Podívejte se na nádherné Kapverdy u západního pobřeží Afriky. Tyto ostrovy jsou plné úžasných pláží, nezapomenutelné hudby a příjemných domorodců. Proč by se měly stát cílem vaší příští dovolené?

Milujete tropy a exotiku, ale nechcete trávit dlouhé hodiny v letadle? Rádi se potápíte, rybaříte nebo chcete zkusit windsurfing? A hlavně. Hledáte pohodu? Kapverdy jsou místem, kde tohle všechno můžete mít a ne, jen to.

Kapverdy – dokonalý ráj

Půlkruh osmi větších a několika menších ostrovů sopečného původu vypadá jako dokonalý ráj. Slunečné počasí, pohoda, příjemný mořský vánek, dlouhé písečné pláže, krásná příroda, výborné jídlo a pití. To je kombinace, která musí nadchnout každého turistu.

Co vás rozhodně potěší je především chování místních lidí. Je z něj patrné, že stres si do svých myslí rozhodně nehodlají pouštět. Kapverďané jsou zkrátka v pohodě. Uvolnění, usměvaví a ochotní. Hlavní jejich náplní je odpočinek a národní heslo: „No stress“. Brzy zjistíte, že se stejné pocity zmocňují i vás.

Název Kapverdských ostrovů pochází z francouzského názvu Cap Vert, což doslova znamená Zelený Mys. Rozdělit je můžeme na severní a jižní souostroví. Do severního souostroví patří Santo Antão, São Vicente, Santa Luzia, São Nicolau, Sal, Boa Vista a do jižního Maio, Santiago, Fogo, Brava.

Sal a Boa Vista – nejčastější cíl turistů

Název „Sal“ znamená v portugalštině sůl a je to velmi příhodné. Ekonomika ostrova byla v minulosti závislá na těžbě soli. Spolu s ostrovy Boa Vista a Maio patří do skupiny ostrovů s úžasnými plážemi. Na Salu je lépe vybudovaná turistická základna. Můžete si kdykoliv zajít do supermarketu, do kavárny či půjčit auto. Je to ideální místo pro surfování, windsurfing, kitesurfing a ostatní sporty, pro které potřebujete vysoké vlny a vítr.

Pro milovníky zvířat a klidu je ideální ostrov Boa Vista, který je méně rušný a jsou zde k vidění želvy. Nachází se zde čtvrtá největší populace žel na světě. Na ostrově se nachází ty nejkrásnější pláže na celém souostroví.

Cestování do Afriky: ideální cíl pro dobrodružství, luxus, nebezpečí i romantiku

Počasí na Kapverdách

Na Kapverdách je poměrně stálé podnebí. Během roku se teploty pohybují mezi 22 až 31 stupni. Od ledna do dubna dochází k mírnému ochlazení, ale nic zásadního, co by vám mohlo pokazit dovolenou. Po celý rok zde svítí sluníčko. V létě je horko a větší vlhkost.

Slunce svítí opravdu silně. Určitě si nezapomeňte opalovací krém s vysokým UV faktorem. Vhodná je i pokrývka hlavy. Slunce opaluje i přes mraky.

Pas, vízum a měna

Na cestu na Kapverdy potřebujete cestovní pas, který bude platit ještě minimálně 6 měsíců po návratu. Musíte mít také vízum. To za vás vyřídí v cestovní kanceláři a požádat si o něj můžete i sami na Velvyslanectví Kapverdské republiky v Berlíně. Na Kapverdách je jiné časové pásmo, posuňte si po přistání na ostrovech o dvě hodiny dozadu. A rozhodně myslete i na zdravotní pojištění.

Měnovou jednotkou je kapverdské escudo (ECV). Používanou měnou je ale i euro a dá se s ním platit v podstatě kdekoliv. Nazpátek ovšem dostanete místní měnu. Peníze lze vyměnit v bance, směnárně nebo na hotelové recepci.

Buďte připraveni na neodbytné prodavače. Jakmile zjistí, že jste právě přiletěli, ihned se vám budou snažit prodat co nejvíc zboží a samozřejmě za co největší ceny. Zpočátku je ovšem lepší nic nekupovat. Porovnejte ceny u vícero prodejců, protože tu samou věc koupíte jinde o mnoho levněji.

Kam byste se vydali za pořádnou divočinou?

Proč cestovat na Kapverdy?

  • Úžasní a vstřícní obyvatelé,
  • mnoho možností trávení volného času,
  • stálé počasí,
  • příznivé ceny dovolené,
  • bezpečnost,
  • vzdálené jen 6 hodin letu,
  • nekonečné možnosti objevování krás ostrova,
  • pestrá kuchyně, skvělé jídlo i pití,
  • čistá a teplá voda v oceánu
  • nezapomenutelné zážitky (např. místní karneval).

Kdo bude na Kapverdách spokojený?

Kapverdy jsou vhodné pro každou věkovou kategorii. Hodí se hlavně pro ty, kdo milují klid a krásné pláže, skvělé koupání a dostatek příležitostí pro provozování vodních sportů. Užijí si gurmáni, protože jídlo je zde výborné.

Ohodnoťte tento článek:
3,6
Právě čtete

Dovolená na Kapverdách. Objevte krásné pláže, příjemné lidi i skvělou hudbu