×
JenProCestovatele

Dovolená na Kapverdách. Objevte krásné pláže, příjemné lidi i skvělou hudbu

Kapverdy

Podívejte se na nádherné Kapverdy u západního pobřeží Afriky. Tyto ostrovy jsou plné úžasných pláží, nezapomenutelné hudby a příjemných domorodců. Proč by se měly stát cílem vaší příští dovolené?

Milujete tropy a exotiku, ale nechcete trávit dlouhé hodiny v letadle? Rádi se potápíte, rybaříte nebo chcete zkusit windsurfing? A hlavně. Hledáte pohodu? Kapverdy jsou místem, kde tohle všechno můžete mít a ne, jen to.

Kapverdy – dokonalý ráj

Půlkruh osmi větších a několika menších ostrovů sopečného původu vypadá jako dokonalý ráj. Slunečné počasí, pohoda, příjemný mořský vánek, dlouhé písečné pláže, krásná příroda, výborné jídlo a pití. To je kombinace, která musí nadchnout každého turistu.

Co vás rozhodně potěší je především chování místních lidí. Je z něj patrné, že stres si do svých myslí rozhodně nehodlají pouštět. Kapverďané jsou zkrátka v pohodě. Uvolnění, usměvaví a ochotní. Hlavní jejich náplní je odpočinek a národní heslo: „No stress“. Brzy zjistíte, že se stejné pocity zmocňují i vás.

Název Kapverdských ostrovů pochází z francouzského názvu Cap Vert, což doslova znamená Zelený Mys. Rozdělit je můžeme na severní a jižní souostroví. Do severního souostroví patří Santo Antão, São Vicente, Santa Luzia, São Nicolau, Sal, Boa Vista a do jižního Maio, Santiago, Fogo, Brava.

Sal a Boa Vista – nejčastější cíl turistů

Název „Sal“ znamená v portugalštině sůl a je to velmi příhodné. Ekonomika ostrova byla v minulosti závislá na těžbě soli. Spolu s ostrovy Boa Vista a Maio patří do skupiny ostrovů s úžasnými plážemi. Na Salu je lépe vybudovaná turistická základna. Můžete si kdykoliv zajít do supermarketu, do kavárny či půjčit auto. Je to ideální místo pro surfování, windsurfing, kitesurfing a ostatní sporty, pro které potřebujete vysoké vlny a vítr.

Pro milovníky zvířat a klidu je ideální ostrov Boa Vista, který je méně rušný a jsou zde k vidění želvy. Nachází se zde čtvrtá největší populace žel na světě. Na ostrově se nachází ty nejkrásnější pláže na celém souostroví.

Cestování do Afriky: ideální cíl pro dobrodružství, luxus, nebezpečí i romantiku

Počasí na Kapverdách

Na Kapverdách je poměrně stálé podnebí. Během roku se teploty pohybují mezi 22 až 31 stupni. Od ledna do dubna dochází k mírnému ochlazení, ale nic zásadního, co by vám mohlo pokazit dovolenou. Po celý rok zde svítí sluníčko. V létě je horko a větší vlhkost.

Slunce svítí opravdu silně. Určitě si nezapomeňte opalovací krém s vysokým UV faktorem. Vhodná je i pokrývka hlavy. Slunce opaluje i přes mraky.

Pas, vízum a měna

Na cestu na Kapverdy potřebujete cestovní pas, který bude platit ještě minimálně 6 měsíců po návratu. Musíte mít také vízum. To za vás vyřídí v cestovní kanceláři a požádat si o něj můžete i sami na Velvyslanectví Kapverdské republiky v Berlíně. Na Kapverdách je jiné časové pásmo, posuňte si po přistání na ostrovech o dvě hodiny dozadu. A rozhodně myslete i na zdravotní pojištění.

Měnovou jednotkou je kapverdské escudo (ECV). Používanou měnou je ale i euro a dá se s ním platit v podstatě kdekoliv. Nazpátek ovšem dostanete místní měnu. Peníze lze vyměnit v bance, směnárně nebo na hotelové recepci.

Buďte připraveni na neodbytné prodavače. Jakmile zjistí, že jste právě přiletěli, ihned se vám budou snažit prodat co nejvíc zboží a samozřejmě za co největší ceny. Zpočátku je ovšem lepší nic nekupovat. Porovnejte ceny u vícero prodejců, protože tu samou věc koupíte jinde o mnoho levněji.

Kam byste se vydali za pořádnou divočinou?

Proč cestovat na Kapverdy?

 • Úžasní a vstřícní obyvatelé,
 • mnoho možností trávení volného času,
 • stálé počasí,
 • příznivé ceny dovolené,
 • bezpečnost,
 • vzdálené jen 6 hodin letu,
 • nekonečné možnosti objevování krás ostrova,
 • pestrá kuchyně, skvělé jídlo i pití,
 • čistá a teplá voda v oceánu
 • nezapomenutelné zážitky (např. místní karneval).

Kdo bude na Kapverdách spokojený?

Kapverdy jsou vhodné pro každou věkovou kategorii. Hodí se hlavně pro ty, kdo milují klid a krásné pláže, skvělé koupání a dostatek příležitostí pro provozování vodních sportů. Užijí si gurmáni, protože jídlo je zde výborné.

3.6/5 - (36 votes)
3.6/5 - (36 votes)


5 Komentáře Dovolená na Kapverdách. Objevte krásné pláže, příjemné lidi i skvělou hudbu

 1. Zapoměli jste napsat že oceán je ledoveja koupání je skoro nemožné…a to co píšete bych radši pomlčel..děti měli skažené prázdniny….

  • ???tak to jste tam musel být v prosinci néé. Naopak moře krásně teplé to jsem tam byl koncem září 2018! Absolutně s Vámi nesouhlasím! a příští rok tam jedu zas.

 2. Dobry den.Nelze jinak nez s clankem souhlasit.Krasa pohoda klid no stress mistni supr vstricni.Jen poznamka -hodinovy posun je o tri hodiny ne dve a menu vraci uz v eurech jejich mena je pouze v marketech pri nakupu.pristi rok se snad vratim na SAL vrele kazdemu doporucuji.PEKNY DEN A NO STRESS

 3. Pozitiva: V září bylo na Sal hezké počasí, občas krátce sprchlo. Moře bylo teplé. Krásná pláž, azurově modré čisté moře. Čerstvé ryby každý den. Výlet do solného dolu a koupání v solném jezeře taky super.
  Negativa: Místní lidé tmavé pleti neskutečně otravní až obtěžující, odpadky pohazovali po pláži nebo je přímo házeli do moře. Hudební festival na pláži znamenal hlasitou taneční hudbu po celý den a noc až do rána. Z jídla mělo hodně lidí včetně nás hnačky a někteří i horečky.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*