Menu
JenProCestovatele
Afrika

Cestování do Afriky: ideální cíl pro dobrodružství, luxus, nebezpečí i romantiku

Martina Mádlová

Martina Mádlová

5. 9. 2018

Také jste kdysi milovali Tarzana a záviděli mu jeho stromové bydlení zabudované do baldachýnu ebenových stromů? A chtěli byste něco takového zažít? V afrických buších můžete. A nejen to. Afrika toho nabízí mnohem víc. Navštivte tajemné Viktoriiny vodopády, užívejte si výhled z paluby lodi na řece Zambezi nebo se kochejte přírodou a zvířaty, které můžete vidět jen zde.

Afrika je velmi zaostalý kontinent, kam se lidé bojí cestovat. Je ale velmi snadné podlehnout jejímu kouzlu a postupně se do ní zamilovat. Když se tam vydáte, pamatujte si, že jižní Afrika je mnohem bezpečnější.

Málokoho při slově dovolená napadne právě Afrika. Obvykle se člověk orientuje spíše na moře a pláže, popřípadě na romantická místa jako je Paříž nebo Řím či exotika v podobě Malediv nebo třeba Havaje. Ale i Afrika nabízí vše potřebné pro dokonalou romantiku ve stylu Danielle Steel. Dobrodružství, luxus i nebezpečí. Úžasné západy slunce, divoká zvěř, jídlo při svíčkách a lahodný alkohol.

Chcete-li zažít opravdové dobrodružství a jste ti, kdo neholdují dovolené strávené na pláži, vyrazte sem. A rozhodně se nemusíte bát. I zde si užijete opravdový luxus, skvělé jídlo a potkáte mnoho úžasných lidí.

Gepardi a divočina v Tanzánii

Dokážete si to představit? Při východu slunce si dáte vřelý čas v Jeepu, zatímco sledujete stovky divokých zeber na tanzanském kráteru Ngorongoro. V národním parku Zimbabwe v Hwange vám vyrazí dech rodina slonů, kteří si právě užívají koupel a vy jste tak blízko, že byste si na ně pomalu mohli sáhnout. Tyto zkušenosti ve vás zůstanou už navždy a nikdy nevyprchají. Uvidíte, že se sem budete chtít jednou určitě vrátit. Africká divočina se vám zažere do srdce navždy.

V křoví, odříznutém od vnějšího světa, se uvolní vaše vyčerpaná mysl a zapomene na chvíli na starosti všedních dnů. Máte jedinečnou možnost pozorovat skrz dalekohledy smečku lvů, která odpočívá v odpoledním slunci nebo nedaleké stádo karamelově zbarvených impal, které se pasou, ale už čichají ve vzduchu nebezpečí. A konec dne, který strávíte u táboráků a pak se vydáte strávit noc do domu na stromě, to je dobrodružství, o kterém se vám nikdy ani nesnilo.

Romantika i nebezpečí

Samozřejmě to není jen o romantice a úžasném dobrodružství. Afrika dokáže být i nebezpečná. Stačí, abyste ve svém džípu vyplašili stádo slonů v národním parku Botswana. Když tam s tím stádem bude i jejich průvodce, uvidíte, jak vypadá rozzlobený Afričan. Budete mít pocit, že vás uškrtí holýma rukama.

Dovolená v Egyptě. Co navštívit a proč nabízí mnohem víc než jen pyramidy

Co navštívit v Africe?

Cílem většiny návštěvníků je safari. Skutečně poslední africká divočina je botswanské Okavango nebo největší africká rezervace Selous v Tanzanii. Nejpopulárnější destinace jsou Krugerův národní park, národní park Etosha, Chobe a další malé parky.

Krugerův národní park

Krugerův národní park v JAR má necelých 20 tisíc kilometrů čtverečních a nachází se v Jihoafrické republice. Park je oplocen, ale přesto budete mít pocit, že se nacházíte ve skutečné divočině. Na severu je otevřená savana, v centrální části les a na jihu mix lesa, buše a savany.

Žijí zde velká stáda slonů, žiraf, zeber, impal i lvů, nosorožců či vzácných psů hyenovitých. Potkat zde můžete i leopardy, leopardy či nosorožce dvourohé.

Etosha v Namíbii

Etosha je považována za perlu mezi národními parky. Nachází se v ní obrovská bílá solná planina, která je několik měsíců v roce zalitá vodou. Létají sem plameňáci a mnoho jiných vodních ptáků. V parku uvidíte žirafy, nosorožce, slony, stáda zeber, antilop, pakoňů a mnoho impal. Není ani problém zde potkat šelmy. Vidět můžete leopardy, lvi apod.

Národní park Chobe v Botswaně

Národní park Chobe se nachází ne severovýchodní hranici Botswany. Park tvoří zčásti lesem, buší a řekou Chobe a překypuje životem. Právě na řece se odehrává ten nejdůležitější život. Můžete zde vidět hrochy, krokodýly a další zvířata. Přilétá sem spoustu ptáků a slonů uvidíte stovky. Bostwana má největší populaci slonů a v Chobe jich žije neuvěřitelných 120 tisíc.

Mys Dobré Naděje v JAR

Tento malý park na „konci světa“ leží nedaleko Kapského Města v JAR a je domovem mnoha zvířat. Žijí zde zebry horské, buvolce, antilopy, losy, paviáni či pštrosy, kteří se rádi pohybují na břehu Atlantického oceánu.

Nádherná je zdejší příroda a v období od července do října máte velkou naději, že na místě uvidíte na břehu velryby a nemusíte ani plout na lodi. Po celý rok se zde vyskytují delfíni, lachtani či tučňáci. Kdo miluje adrenalin, může zažít v okolních vodách potápění se žralokem modravým nebo také známým jako bílým.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Cestování do Afriky: ideální cíl pro dobrodružství, luxus, nebezpečí i romantiku