Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Extrémně vysoký tobogán SlideWheel není pro slabé srdce. Odvážíte se?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

3. 2. 2018

Myslíte si, že se jen tak něčeho nezaleknete a už jste vyzkoušeli lecjakou atrakci? Nějaký tobogán vás rozhodně nemůže vykolejit? První rotující tobogán na světě SlideWheel je ale úplně jiná liga. Podívejte se, co na milovníky adrenalinu čeká.

Německý dodavatel vodních skluzavek Wiegand.Maelzer odhalil plány na obří rotující tobogán, který bude první na světě. Nápad vznikl již v roce 2015 a v této době byl i patentován. Od dubna 2018 se v něm mohou projet první nadšenci. A kde jinde než v Číně v jejich vyhlášeném vodním parku Chimelong.

Světový hit

I když ještě není oficiálně v akci, již teď je tobogán SlideWheel označován za skutečný hit ve své třídě. Návštěvníci, kteří se na něj odváží, zažijí ohromující adrenalinový zážitek. Tobogán je vysoký 24 metrů a lidé v rychlosti až 40 kilometrů v hodině urazí celkem 140 metrů, ale jízda bude připadat návštěvníkům mnohem delší. Celý tobogán se totiž speciálně pohybuje, protože celá konstrukce je sestavena tak, aby se s lidmi houpala a točila. Gigantický průměr 2,79 metrů navíc umožňuje využití obřích čtyřplavých člunů, což ocení zejména skupiny lidí mezi nimi především rodiny s dětmi. Budete se kývat, otáčet, jezdit nahoru a dolů, dopředu a dozadu. SlideWheel všechny tyto pohyby kombinuje. Konstruktéři tohoto veledíla tvrdí, že by se za hodinu mohlo na vodní skluzavce provést až 720 osob. To je velmi slušný počet.

Videa ze zkušebních jízd ukazují, jak se cestující otáčejí a pohybují v trubce tobogánu. Celý zážitek trvá asi dvě minuty, ale ve chvíli, kdy jste uvnitř, vám to připadá jako věčnost. Rychlost pohybu může být nastavená pro rodiny s dětmi nebo pro dospělé, kteří se pořádné rychlosti nebojí.

Nejdelší skleněný most na světě se nachází v Číně – přejdou jen ti nejodvážnější

SlideWheel sice zatím oficiálně ještě nikde nefunguje, ale je jasné, že vodní park v Číně bude jen začátek, protože takovou atrakci si nemůže nechat ujít žádný větší vodní ráj. Jistě o něm uslyšíme ještě mnohokrát a třeba se pohyblivý kolos objeví i na místě, které bude pro Českou republiku mnohem více dostupné.

Ohodnoťte tento článek:
2
Právě čtete

Extrémně vysoký tobogán SlideWheel není pro slabé srdce. Odvážíte se?