Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Festival ledových soch v Holandsku. Udělejte si výlet na místo snů

Martina Mádlová

Martina Mádlová

28. 11. 2018

Holandský festival ledových soch se letos koná od soboty 15. prosince 2018 až do neděle 3. března 2019. Podle pořadatelů je zase o něco lepší a větší než kdykoliv předtím. Akce vás zavede do dechberoucího světa ledového království. Udělejte si skvělý výlet a nenechte si tuto jedinečnou akci ujít.

Poznejte „Světově proslulé příběhy“

Tématem letošního festivalu jsou Světově proslulé příběhy. Do města Zwolle přijíždějí ti nejlepší umělci z celého světa, kde pracují v prostoru velkém 1200 metrů čtverečních s 275 000 kilogramů ledu a 275 000 kilogramů sněhu. Kombinují oba materiály a tvoří sochy až do výše 6 metrů. Různé speciální efekty se světlem, zvukem a projekcí činí celou výstavu doopravdy magickou. Ponořte se do ledových příběhů Romea a Julie, Tří mušketýrů, Robina Hooda a mnoha dalších příběhů.

IJsselhallen Zvolle se během vánočních svátků přemění na Winter WonderLand. Vyhřívané haly jsou vyzdobeny zimními dekoracemi. Pro děti je vytvořen speciální dětský kout KidsPlaza Winter Wonderland. Nechybí zajímavé atrakce, hry a nafukovací hrady. A samozřejmě i občerstvení.

Navštivte malé město Zwolle

Festival ledových soch

Až se dosyta vynadíváte, můžete se speciálním vlakem, který je zdarma, dostat do centra Zwolle a prohlédnout si město. Má velmi bohatou historii, příjemné ulice s mnoha nákupními zónami, restauracemi a příjemnými vinárnami.

V malém městě provincie Overijssel na soutoku řek Vechte a Ijssel se může pochlubit i mnoha kulturními institucemi (divadlo, filmový dům, muzea). Zmínit můžeme určitě Waanders In de Broeren, což je nejkrásnější knihkupectví Nizozemska. Skvěle kombinuje moderní interiér i tradiční prvky starého klášterního kostela. A úžasná je i jeho sbírka knih a sortiment dárkových předmětů.

V neoklasické budově velkého muzea Museum of Fundatie vás překvapí sbírkami výtvarného umění od pozdního středověku až po současnost.

Ubytovat se můžete třeba v Librije’s Hotel. Je to opravdu fascinující budova, kde dříve bylo ženské vězení Het Spinhuis. Pětihvězdičkový hotel s devatenácti luxusními apartmány si opravdu užijete. Každý vypadá jinak z hlediska barvy i designu. V pokojích najdete všechno, co si můžete přát. Nechybí minibar a připojení k internetu. V bývalé dvorní zahradě se pak nachází i moderní restaurace De Librije, která je za svou kvalitu oceněná třemi hvězdami Michelin. Pochutnejte si na skvělém jídle nebo si dejte sklenku lahodného vína.

Chystáte se do Amsterdamu? Přespěte v malém hotelu na mostě

Kde se festival koná a kolik to bude stát?

Holandský festival Ice Sculpture se bude konat v IJsselhallen ve Zwolle blízko místního vlakového nádraží. Jen asi deset minut chůze. Otevřeno bude každý den mimo pondělí od 10:00 do 17:00 i během vánočních a jarních svátků. Zavřeno je jen na Nový rok.

Vstupné na místě pro dospělé stojí 16,50 €, pro děti od 4 do 10 let 12 € a mladší děti mají vstup zdarma. Když si vstupenky objednáte na internetu, máte je levnější. Dospělí zaplatí 14,50 € a děti od 4 do 10 let 10 €. Rezervace stojí 2 €.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival ledových soch v Holandsku. Udělejte si výlet na místo snů