Menu
JenProCestovatele
Německo

Hamburk – krásné přístavní město, které je neprávem opomíjené turisty. Proč ho navštívit?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

22. 8. 2018

Hamburk neboli „Brána do světa“, je druhé největší město v Německu a známý přístav. Svým šarmem a otevřeností světu se řadí mezi nejkrásnější evropské metropole. Je plný hotelů, restaurací, divadel i obchodů. Poznejte krásu a pamětihodnosti města starého více než 1200 let.

Hamburk se rozkládá na Jutském poloostrově u dolního toku Labe při ústí do Severního moře. Je ideálním místem pro všechny, kteří milují život. Zde totiž živo rozhodně je. Jeho význam přístavního města nikdy nepoklesl. Však také patří k největším a nejvýznamnějším přístavům Evropy a světa. Mimo to zde najdete i mnoho mostů, nejvíc v celé Evropě. Dohromady 2428.

V minulosti se městem prohnali Vikingové, Poláci, Slované, francouzská armáda nebo Dáni. A všichni ve městě zanechali nějaký svůj otisk. Ten největší tu zanechala druhá světová válka a rozhodně ne v dobrém slova smyslu. Stále zde po ní zůstaly jizvy, protože bombardování poničilo město hodně. Přesto všechno je Hamburk moderní metropolí se zajímavou architekturou, svobodným postojem a kulturními zajímavosti. Uchvátí vás zdejší parky, městská jezera, Labský tunel, elegantní čtvrť St. Pauli, bohaté lokality, galerie, muzea, divadla nebo koncertní sály.

Hamburk má všechno, co si návštěvník může přát

V tomto městě vás rozhodně čeká zajímavá nabídka nejvybranějšího umění, celosvětově úspěšné muzikály, opery i baletní soubor patřící k nejlepším na světě. Mimo to na vás čeká vynikající gastronomie, rušný noční život a památky.

Takové hamburské City, což je část, jejichž břehy omývá přehrada s názvem Alstersee. Jedna její část, ta větší, nese název Außenalster. Na ní se prohánějí jachty a čluny a jedná se o nejbližší rekreační oblast města. Dá se tu aktivně sportovat, relaxovat a lenošit. Menší část s názvem Binnenalster, která se nalézá přímo v srdci města, je lemovaná kavárnami, obchody a známou ulicí Jungfernstieg.

Jestli se pro návštěvu Hamburku rozhodnete, nenechte si ujít prohlídku přístavu a historické části Speicherstadt a Wunderland miniatur se svými miniaturami.

Okružní plavba Hamburkem a Starý labský tunel

Absolutním vrcholem návštěvy Hamburku je plavba přístavem. Na ni lze nastoupit z nábřežních mostů. Odtud je to jen kousek ke Starému labskému tunelu, což je budova s velkou kopulovitou střechou, kde se ukrývají čtyři velké výtahy. Ty vozí lidi i osobní automobily od roku 1911 do takřka 24metrové hloubky.

10 nejlepších míst na koupání v Německu

Nejzajímavější památky Hamburku

A které památky patří ve městě k těm nejzajímavějším?

  • Srdcem Hamburku je neorenesanční radnice Rathaus, která zažila krušné časy během druhé světové války, kdy byla značně poničena, ale povedlo se obnovit její krásu a dnes se na ní i vy můžete podívat. Před radnici, na náměstí, se koná řada festivalů, akcí a úžasný vánoční trh.
  • V centru Hamburku stojí nejstarší rezidenční čtvrť s domy ze 14. století. Také tato čtvrť byla poničena. Poškodil ji v 19. století požár, ale i ona byla obnovena a nachází se tu mnoho krásných a kvalitních malých restaurací, kde si můžete pochutnat na rybích specialitách i německé kuchyni.
  • Dominantou celého města je dozajista věž kostela St. Michaelis, na kterém jsou umístěny největší hodiny v Německu. Těsně nad nimi je pak vyhlídková plošina, odkud máte dokonalý výhled na celé město, řeku Labe i obě jezera. Nahoru můžete jít po schodech nebo jet výtahem. Otevřeno je i v noci.
  • Nádherným místem je i gotický Historischer Weihnachtsmarkt. To je středověké tržiště, které funguje dodnes. Můžete si zde koupit různé lahůdky a výrobky od místních výrobců a řemeslníků.
  • Wunderland miniatur, o kterém jsme se již zmiňovali výše, nabízí k nahlédnutí tu největší modelovou železnici na světě. Uvidíte celou řadu replik světových měst a nechybí ani repliky letiště.
  • Zajímavé jsou také kancelářské budovy ve čtvrti Kontohausviertel, i když by vás to možná nenapadlo. Byly postaveny v expresionistickém stylu a jsou tak výjimečné, že se dostaly do seznamu světového dědictví UNESCO.
  • Rodiny s dětmi určitě nadchne místní Zoo s více než 3000 zvířaty, které tu žijí v tak přirozeném prostředí, jak jen to jde.
  • Pro milovníky historie je ideálním místem největší německé muzeum v Kunsthalle, kde najdete sbírky od antiky až po současnost.

Znáte největší pivní festival? Vyrazte na Oktoberfest do Mnichova

Proč jet do Hamburku?

Existuje mnoho důvodů, proč do Hamburku jet a vlastně neexistuje žádný, proč do něj nejet. Je to úžasný přístav, kde můžete cestovat v čase. Umožní vám užít si plnými doušky nakupování, noční zábavu, ruch velkoměsta, restaurace, umění i památky. Nezapomenutelným zážitkem jsou i plavby po jezeře Alster a okolních kanálech či návštěva nejnavštěvovanější a nejkontroverznější části města Reeperbahn, kde se projdete místy s červenými lucernami i celou plejádou různorodých sexshopů. Tady se skutečně ponoříte do tajuplného života největší evropské čtvrti.

Ohodnoťte tento článek:
4,2
Právě čtete

Hamburk – krásné přístavní město, které je neprávem opomíjené turisty. Proč ho navštívit?