Menu
JenProCestovatele
Německo

10 nejlepších míst na koupání v Německu

Martina Mádlová

Martina Mádlová

15. 8. 2018

Dovolená na pláži s lehátky, slunečníky a studeným pivem asi není ta první věc, kterou si spojíte s dovolenou v Německu. Ale naši sousedé mají impozantních 2000 kilometrů pobřeží podél severního a baltského moře a v obou mořích více než 30 ostrovů.

A není to jen moře. Německo oplývá i spoustou řek a jezer, kde se dá v horkém dni ochladit. Od břehů řek a idylických jezer až po nekonečné bílé písky, které se táhnout do dálky, připravili jsme pro vás deset nejlepších německých míst ke koupání.

1. Wangerooge

Wangerooge je nejvýchodnější z ostrovů a také jeden z nejmenších. Počet obyvatel je jen něco přes 1000. Nejsou zde povolena auta, takže se na ostrově můžete přepravovat pouze na kole či na koni a procházet se pěšky na písčitých plážích. Kromě běžných aktivit na pláži si můžete užít i windsurfing, kitesurfing nebo jízdu na lodi.

Někdy se v létě stane, že vítr fouká až příliš a nemůžete se koupat. Ani tehdy není dovolená ztracena. Stačí si jen vzít pěknou knihu a schovat se do barevných strandkörbe (proutěná plážová lehátka), poslouchat vítr a výkřiky racků.

2. Amrum

Tento ostrov o rozloze 20 kilometrů čtverečních, nacházející se na východ od Wangerooge, je opravdovým skrytým klenotem.

Amrun se může pochlubit malebnými rybářskými vesnicemi, úžasným červeno-bílým majákem, krásnými bílými písčitými dunami a také jednou z nejširších písečných pláží v Evropě.

Během léta je tato nekonečná pláž ideálním místem pro odpočinek, zatímco duny jsou skvělým místem pro procházky po celou sezónu.

3. Elbstrand, Hamburg

Není nutné cestovat až na kraj země, abyste si užili hezké německé pláže. Elbstrand v Hamburku je 13 kilometrů dlouhý úsek písečných pláží a zelených zátok na severním břehu řeky Labe. Je to perfektní místo pro sledování odjíždějících a přijíždějících lodí do největšího německého přístavu s pozadím masivních jeřábů a doků na jižním pobřeží. To vše můžete vidět s nohama zabořenýma v teplém písku a studeným pivem v rukách.

Elbstrand je skvělým místem pro grilování, které se na mnoha plážích odehrává. Milují to místní i turisté. Grilování na plážích je zde povoleno, pokud si lidé odnesou všechny odpadky.

Jezera v Rakousku – křišťálově čistá voda láká milovníky vodních sportů z celého světa

4. Pláž Binz, Rügen

Rügen je největším německým ostrovem v Baltském moři, který má velkolepou a neobvyklou historii. Křídově bílé útesy, které jsou známé jako kamenné útesy na Rügenu a nejkrásnější a nejhezčí pět kilometrů dlouhá pláž u lázeňského střediska z 19. století, dělají z tohoto místa opravdové lákadlo. Středisko se může pochlubit mnoha původními budovami i velkými hotely.

Zajímavostí je také místní působivé molo, 370 metrů dlouhé. Bylo postavené v roce 1994.

5. Pláž Ahlbeck, Usedom

Baltský ostrov Usedom je o něco drsnější než Rügen. Má 445 kilometrů čtverečních a poskytuje dostatek soukromí každému, kdo hledá klidnou dovolenou. Jedním takovým místem je i pláž Ahlbeck, která je bohatá na písečné duny, bílý písek a molo, které vede daleko do moře.

Část lázeňského města Heringsdor, spolu s čtvrtí Heringsdor a Bansin, tvoří to, co bylo kdysi známé jako Dreikaiserbäder, troje velké lázně, kde trávil své volné dny i německý císař Wilhelm II.

Pláž vede až do Polska a je domovem 280 m dlouhého Seebrücke – nejstaršího zachovaného mostu v Německu.

6. Berlínské jezero

Německé hlavní město má své vlastní krásné pláže, které navštěvující návštěvníci i místní lidé v letních dnech. Berlín má také mnoho jezer v rámci svých městských hranic, nemluvě o více než 30 000 kilometrech vodních cest, které sdílí se sousedním Braniborskem.

Berlínské jezero Schlachtensee se nachází jihozápadě a nabízí dostatek plaveckých možností pro každého. Je snadno dostupné městskou hromadnou dopravou. V tom spočívá i jeho nevýhoda, protože o víkendech, prázdninách nebo svátcích bývá často přeplněné.

10 nejslavnějších zdí, které by měl alespoň 1x za život navštívit každý cestovatel

7. Langener Waldsee

Toto místo, které má 72 000 metrů čtverečních, je jedním z největších jezer v oblasti Rýna a jeho tyrkysové vody přitahují v létě řadu návštěvníků. Nachází se asi 20 kilometrů jižně od německého finančního centra ve Frankfurtu. Langener Waldsee má 900 metrů dlouhou písečnou pláž a můžete zde surfovat, plachtit, rybařit a kempovat. Slouží jako jedno z míst, kde se každý rok koná Ironman bez ohledu na počasí.

8. Isarstrand, Mnichov

Mnichov je obvykle spojen hlavně s Oktoberfestem a žijícím městem plným zábavy. Odpočinout si zde můžete i na oblázkových plážích podél řeky Isar. V létě je tam opravdu krásně.

Podél řeky existuje celá řada míst vhodných ke koupání, například Flaucher a Marienklausenbrücke, ale nejdůležitější se nachází přímo v centru starého města podél Praterinselu, po obou stranách řeky.

Znáte největší pivní festival? Vyrazte na Oktoberfest do Mnichova

9. Walchensee, Bavorsko

I když je Bavorsko mnoho kilometrů od moře, může se chlubit svými krásnými jezery. Jedno se nachází asi 80 kilometrů od Mnichova. Jezero o rozloze 780 čtverečních kilometrů je jedním z nejhlubších a největších alpských jezer v Německu, což znamená, že teplota vody zde v létě dosahuje jen asi 20 stupňů.

Je to také jedno z mála jezer v Bavorsku, kam je z většiny okolních oblastí snadný přístup, takže se zde nachází velká spousta osamělých míst ke koupání. Jediné „hlučné“ aktivity, které se zde mohou provozovat, jsou surfování, plachtění a potápění.

10. Schluchsee

Dalším osvěžujícím studeným jezerem, které nabízí různé pláže a aktivity je Schluchsee, nacházející se v Černém lese u Freiburgu im Breisgau v Bádensko-Württembersku.

I když leží poměrně vysoko nad mořem, 930 metrů, je jezero u plavců velmi oblíbené. Většina pobřeží nabízí snadný přístup a odlehlé pláže ke koupání lze najít kdekoliv.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Právě čtete

10 nejlepších míst na koupání v Německu