Menu
JenProCestovatele
Itálie

Italský Řím vydal nové zákony, které mají zarazit neukázněné turisty

Martina Mádlová

Martina Mádlová

17. 4. 2019

Pokud se chystáte v blízké době do Říma, připravte se na několik změn. Ve městě totiž začal platit nový zákon, který umožňuje pokutovat každého, kdo si na sebe obleče historický kostým a žádá o fotografii, pije na veřejnosti nebo organizuje potyčky v pivnicích. Kolik vám za porušení nové vyhlášky hrozí?

Za porušení zákazu vám hrozí pokuta až 400 eur. Mimo výše zmíněných k nim patří i potápění ve fontánách města. Všechna pravidla jsou součástí řady předpisů městské policie, které jsou vyvěšené na internetových stránkách římské městské rady.

Omezení alkoholu

Dočasná opatření, která zakazovala pití na ulici, se nyní přeměnila na trvalá. Každý, kdo se chystá dělat rámus na ulicích po desáté večer, může očekávat, že bude pokárán či dokonce pokutován. Bary a kluby nesmí prodávat alkohol od 2 do 7 hodin ráno. Dále se nesmí propagovat prostituce a je omezen pohyb psů.

Kam do Itálie na vlastní pěst? Troufněte si na Goethe cestu!

Nové zákony umožňují policejním důstojníkům ukládat pokuty, a dokonce vykázat osoby z určité oblasti až na 48 hodin. Při opakovaném incidentu až na 60 dní.

Ne každý je s novými předpisy spokojen. Zákaz prodeje alkoholu v časných ranních hodinách měl údajně zabránit obchodování s drogami, ale společnost AffarItaliani.it uvádí, že místní podniky tvrdí, že se nikdo nezabýval ostatními drogami, ale jen alkoholem.

Městská rada tvrdí, že nová pravidla jsou zde proto, aby bylo respektováno umělecké a kulturní dědictví hlavního města.

Záchrana a respektování kulturních památek v Římě

Řím

Slavné a velmi cenné fontány po celém světě se v posledních letech staly často součástí nové zábavy. Lidé se v nich koupali, i když je to zakázáno. V Římě už za takovou akci hrozí velmi vysoké pokuty. Lidé do nich rozhodně nesmí lézt, plavat v nich nebo v jejich blízkosti konzumovat jídlo. To je ostatně zakázáno i na dalších historických místech jako jsou například Španělské schody.

K těmto opatřením přistoupilo město ve chvíli, kdy si obyvatelé začali stěžovat, že život v Římě je nechutný a plný odpadků.

Podle legendy mají návštěvníci hodit do vody fontány minci pod levým ramenem, jestliže se chtějí ještě někdy do Říma vrátit. Tuto tradici vyhláška nezakazuje, takže si svou minci hodit bez obav můžete.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Italský Řím vydal nové zákony, které mají zarazit neukázněné turisty