Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

Jak cestuje žena, která se bojí opustit svůj dům? Podívejte se sami

Martina Mádlová

Martina Mádlová

29. 1. 2020

Možná máte sen o tom, že budete cestovat a uvidíte svět. Jenže vám něco brání. To „něco“ je zdravotní problém – úzkostná porucha. Nebo to může být klidně i jiný důvod, na tom až tolik nezáleží. Přesto byste se ale neměli vzdávat a najít si cestu, jak si svůj sen splnit. Inspirací vám může být i Jacqui Kenny z Londýna.

Úzkostné poruchy mohou člověka zanechat tak zmrzačeného strachem z okolního světa, že se začne bát opustit i svůj domov. Takovou situaci dnes a denně zažívá Jacqui Kenny z Londýna. Trpí agorafobií (strach z míst a veřejných prostranství, odkud by mohl mít dotyčný problém utéct, kde by nebyla rychle dostupná pomoc apod.), která omezuje její schopnost cestovat i přesto, že by tolik chtěla vidět svět.

Mladá žena vždy chtěla objevovat tajemná místa a pořizovat na nich úchvatné fotografie. Bohužel svůj problém překonat zatím zcela nedokáže, a tak si našla jiný způsob, jak cestovat a přitom vlastně „nevytáhnout paty z domu“.

Řešením se stal Goole a jeho funkce Street View. To se nakonec stalo jejím překvapivým a jedinečným útočištěm. Jacqui objevila způsob, jak může prozkoumat vzdálené země, jako jsou Mongolsko, Chile, Senegal a mnoho dalších. Čím více „cestovala“, tím více objevovala zajímavé scény. Fascinovaly jí. Podle svých slov se setkala s odlehlými městy a prašnými krajinami, živými architektonickými skvosty a anonymními lidmi. Vše zamrazené v čase a v té jedné chvíli, kdy byla fotografie pořízena.

Spojení se společností Google

Pokaždé, když Jacqui narazí na něco, co ji inspiruje, uchová si tuto fotografii a různě upraví, aby vynikla její krása. Poté ji vloží na svůj instagramový profil a oficiální stránky The Agorafobic Traveller. Od té doby, co s touto činností začala, roste i návštěvnost jejího profilu. Lidé jsou fascinováni tím, jak si dokázala poradit se svým problémem. A líbí se to i společnosti Google, která ji kontaktovala a začala s ní spolupracovat, aby podpořila užitečnost ulic Street View. Koneckonců i pro společnost je to velmi dobrá reklama. Google ženě dokonce ponechal na nějakou dobu možnost řadu výtisků prodat a výnosy dát na charitu. Peníze půjdou do Nadace pro výzkum mozku a chování, což je globální nezisková organizace, která se zaměřuje na zlepšení pochopení, prevence a léčby duševních chorob.

Dá se říci, že Jacqui částečně zvítězila. Dokonce překonala svůj strach a vydala se do New Yorku, kde prezentovala a vystavovala svou práci.

Možná jste teď ale přesto trochu zklamaní a čekali jste, že svůj problém překonala úplně a skutečně se na cesty vydala. Překonat ale takový strach není vůbec jednoduché a pro tuto ženu je každý krůček vpřed takové malé vítězství. A kdo ví? Třeba jednoho krásného dne skutečně zveřejní fotografie, které nafotila ona sama z těch míst, o kterých zatím jen sní a vídá je prostřednictvím internetu.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Právě čtete

Jak cestuje žena, která se bojí opustit svůj dům? Podívejte se sami