Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Jak vypadá noc na skále? V Peru to můžete vyzkoušet osobně

Martina Mádlová

Martina Mádlová

27. 3. 2018

Už jste někdy spali v průhledném pokoji visícím ze strany strmé skály 400 metrů nad zemí? Pravděpodobně ne. Tato myšlenka se zrodila u Skylodge Adventures Suites  nabízející ubytování přímo v Sacred Valley v Peru. Jste dostatečně odvážní na noc v kapsli?

Jedinečný zážitek

Motivací pro vznik těchto netradičních ložnic bylo nabídnout „jedinečný zážitek“, který přiblíží hostům přírodu v maximální možné míře. Skleněné kapsle jsou nápadem dobrodružné společnosti Natura Vive, která chce, aby jejich hosté objevili dobrodruha uvnitř sebe. Průhledná závěsná ložnice vám umožní vychutnat si do sytosti výhled na kouzelné a mystické údolí. Abyste se do ní dostali, musíte vyšplhat 400 metrů po skále.

Uvnitř příbytku se nachází oddělené ložnice, jídelna a dokonce i vlastní koupelna, suchá ekologická toaleta a umyvadlo. Zajímavý je i systém osvětlení, který se skládá ze čtyř vnitřních svítidel a čtecího světla. Napájení zajišťují solární panely, které uchovávají energii v bateriích. Nechybí ani záclony pro větší soukromí (jako by na skále bylo potřeba). Postele mají polštáře a prošívané přikrývky.

Pokud budete schopni usnout, vyspíte se určitě do růžova. Návštěvníci se o svou bezpečnost rozhodně nemusí bát. Kapsle jsou vyrobeny z hliníku a polykarbonátu odolné proti povětrnostním vlivům.

Co si nenechat ujít v Peru a proč musíte vidět Machu Picchu

Nekonvenční dovolená

Hotel Skylodge Adventure Suites se nachází v Sacred Valley v provincii Cuzco v Peru. Ubytovací balíčky zahrnují snídani, večeři s vínem, dopravu z Cuzca a profesionálního dvojjazyčného průvodce. Natura Vive Skylodge se skládá ze tří exklusivních apartmánů, kde je celková kapacita osm osob. Tato netradiční dovolená vás vyjde zhruba na 1335 peruánských soles/413 dolarů/cca 8500 Kč za jednu noc. Kdo si noc na skále nechá ujít, může si dopřát jen gastronomické zážitky za 770 peruánských soles/238 dolarů\/cca 4900 Kč za osobu.

SkyLodges mají velmi dobré umístění, aby hostům umožnily den nebo dva obdivovat údolí zhora, než se vydají dolů objevit krásy peruánského posvátného údolí a Macchu Picchu.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak vypadá noc na skále? V Peru to můžete vyzkoušet osobně