Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Jak získat slevu na Airbnb. 5 zaručených tipů

Lenka Rejfířová

Lenka Rejfířová

22. 7. 2017

Cestujete často? Chcete se na dovolené ušetřit na ubytování? Čtěte 5 rychlých tipů, jak získat slevu na Airbnb.

Airbnb je služba, která v minulých letech způsobila revoluci v cestovním ruchu a pohrozila hotelovým rezervačním serverům. Umožňuje zprostředkované ubytování v bytech, domech i pokojích lidí, kteří sami odjeli na dovolenou, nebo nechtějí svoji nemovitost pronajímat standardně po celý rok.

Jak získat slevu na Airbnb

Chystáte se na dovolenou  a uvažujete o ubytování v soukromí? Využijte slev a nabídek, které lze získat přes Airbnb.

Tak tedy, jak získat slevu na Airbnb?

1. Airbnb sleva na první objednávku

Mezi vašimi přáteli se nejspíš najde někdo, kdo už Airbnb využívá. Proto ho požádejte o zaslání pozvánky, která obsahuje slevový kód na 28 EUR. Rád to pro vás udělá, protože jakmile rezervujete svoje ubytování, on za vás naopak získá 14 EUR.

Neznáte nikoho, kdo už Airbnb používá? Nezoufejte, navštivte cestovatelské skupiny na Facebooku nebo cestovatelská fóra, kde se vždy najde někdo, kdo s vámi rád bude svůj promo kód sdílet.

2. Airbnb sleva za pozvání kamaráda

Jakmile Airbnb začnete používat, budete mít k dispozici sdílení kódu pro svoje kamarády a známé. Za každého nového uživatele, který se registroval do služby Airbnb po kliknutí na pozvánku od vás a zarezervoval ubytování, získáte 14 EUR. Pozor, kredity se na vašem účtu objeví až po ukončení pobytu kamaráda. Přátel můžete pozvat neomezeně, celkem můžete podle pravidel Airbnb na pozvánkách získat maximálně 5 000 USD (skoro 112 000 CZK)

Nevýhody akce Airbnb: Sleva platí pouze při rezervaci v hodnotě 75 USD, tedy zhruba 1700 Kč. Pokud ale kamarád jede nadlouho, ubytuje se v centru Paříže (či jiného hlavního města) nebo si pronajímá dům pro celou rodinu, máte kredity v kapse – hlavní je, aby rezervaci udělal do 6 měsíců.

Přečtěte si podmínky akce v češtině.

Ještě více kreditů pro uplatnění na Airbnb získáte, pokud znáte někoho, kdo by se rád stal hostitelem a nabízel svůj nevyužitý byt pro ubytování. Za jeho registraci a první rezervu provedenou na ubytování u něj, získáte automaticky 66 EUR, a to už je skvělá částka, která vystačí podle destinace a velikosti ubytování klidně na 5 nocí ubytování zdarma pro vás!

3. Smlouvejte o ceně

Možná vás to překvapí, ale i na Airbnb můžete smlouvat. Základem je zaslání milé zprávy. Pozorně si přečtěte profil hostitele: pokud nemá v profilu či přímo u nabídky uvedeno fixed price (pevná cena) nebo no bargaining (bez smlouvání), můžete si říct o slevu. To bude fungovat především, pokud zůstáváte déle, než týden.

Čtěte také: Jak smlouvat v zahraničí jako profík

Pomůže vám milé představení sami sebe a přesných datumů pobytu a časů příjezdu (tak ušetříte hostiteli čas strávený desítkami zpráv) a slušné jednání, a také pozitivní reference na vašem profilu. Zaručeným trikem je použít pár slovíček v jazyce hostitele a zmínit, jak moc obdivujete kulturu jeho země.

4. Využijte last minute nabídky

Nabídky označené ikonkou blesku jsou ty, které jsou ještě neobsazené a v příštích minutách je může rezervovat jiný uživatel. Projděte tyto akce a pokud se vám nějaké ubytování líbí, rovnou rezervujte!

5. Hledejte hostely a hotely přes Airbnb

Je to trochu postavené na hlavu, ale na Airbnb se dají najít také akční nabídky ubytování v hostelech, hotelech nebo penzionech.

Čtěte také: Jak funguje Airbnb. Zkušenosti a tipy, jak získat nejlepší ubytování

Majitel má většinou vyhrazen jeden pokoj, který není tolik lukrativní (málo světla, velikost, nepříliš exkluzivní výhled) pouze pro Airbnb hosty a můžete tak získat poměrně luxusní ubytování i se snídaní za batůžkářskou cenu (pokud vám nejde právě o ten výhled u moře).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak získat slevu na Airbnb. 5 zaručených tipů