Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Je možné navštívit každou zemi na světě? Dvě ženy se o to pokouší

Martina Mádlová

Martina Mádlová

16. 5. 2019

Na světě je mnoho lidí, kteří dělají úžasné věci. Třeba jako dvě cestovatelky Martina Sebová a Rachel Davey. Na první pohled dvě obyčejné ženské, ale jen dokud neuslyšíte jejich příběhy a neuvědomíte si, že ve skutečnosti jsou neuvěřitelně odvážné a inspirující. Tyto dvě ženy se momentálně snaží navštívit každou zemi na světě.

Každá země je hodně široký pojem. Zatím mají za sebou už 140 z nich a zaškrtly třeba Saúdskou Arábii, Afghánistán nebo Somálsko. Jsou na dobré cestě dokázat, že můžete přijet na jakékoliv místo na světě a být vítáni. Můžete dělat úžasné věci, pokud se pro ně rozhodnete.

Kdo viděl všechny země světa?

https://www.instagram.com/p/Bl5v5LRnre0/

„Udělaly jsme si malý výzkum a uvědomily jsme si, že je jen malá hrstka lidí, kteří viděli každou zemi na světě. A v drtivé většině jde o muže,“ říká Martina. „V tomto seznamu nebyla žádná žena. Proto jsme si řekli, že je zastoupíme my.“

A tak, Martina a Rachel, slovenská průvodkyně a australská šéfkuchařka, se rozhodly navštívit všech 195 zemí světa. Doufají, že svůj úkol dokončí do konce tohoto roku. Aby to bylo možné, budou potřebovat mnoho vytrvalosti a odhodlání, aby se dostaly i do oficiálně uzavřených zemí.

Je zapotřebí hodně výzkumu a plánování. V některých zemích musí o povolení ke vstupu požádat, ale až v zemi pobytu, takže spousta velvyslanectví je rovnou otáčí. Velkým úspěchem bylo získání přístupu do Saúdské Arábie. Obě ženy předtím mluvily s několika ambasádami a řekli jim, že to není možné, protože neexistuje žádné turistické vízum. Tak se rozhodly, že prostě půjdou na každé velvyslanectví a uvidí se.

Měly štěstí, že znají pár lidí, kteří jim mohli pomoci. Asi tři dny se snažily dostat na saudské velvyslanectví v Etiopii. Díky známostem se na velvyslanectví dostaly a vydali jim „zvláštní vízum“.

10 nejznámějších sopek světa. Čím nás fascinují tito bouřliví obři?

Tajemství dobývání světa je vytrvalost

https://www.instagram.com/p/BrcYs18gLrw/

Abyste mohli objevovat svět, musíte mít vytrvalost. To vědí i dvě ženy – cestovatelky. Mnoho času tráví tím, že navštěvují zastupitelské úřady a prosí. Často to jsou lidé na velvyslanectví, kteří jim pomáhají a pomohou je nasměrovat správným směrem.

Možná vás také napadne, zda takové cestování není nebezpečné. Jak obě zmiňují, pár strašidelných okamžiků už zažily. Zatímco Somálsko bylo překvapivě klidné a příjemné, Severní Korea také pohodová, ale v Afghánistánu měly občas trochu nahnáno. Většinu času trávily v Mazar-i-Sharifu, na severu země a v tomto městě se i cítily takřka vždy bezpečně. Příliš daleko se od města ani pohybovat nemohly. Jednoho dne vyrazily do Balkhu, což je poměrně blízko. Byl to také den, kdy se bezpečně tolik necítily. Musely se opravdu dobře skrýt za své šátky a když se dostaly do města, viděly místní muže, jak se za nimi otáčí. Ve městě v tu dobu bylo hodně Talibánců, kteří přijeli navštívit rodinu.

Přelétávání přes 140 zemí naučilo Martinu a Rachel mnoho věcí o světě. Že je to někdy dost zvláštní místo (Turkmenistán), někdy nudné místo (Džibutsko), někde mají vynikající jídlo (Thajsko, Mexiko, Etiopie) a někde si moc nepochutnáte (střední Asie). Ale bezesporu, bez ohledu na to, kam jdete, je vítání vřelé.

„Potvrdila se nám naše víra, že lidé jsou obecně dobří,“ prohlašují svorně. „Lidé, kteří čtou dnešní média, si možná budou myslet, že všichni vás tam někde oloupí, zabijí, lžou vám, ale je to právě naopak. Často se vám snaží s něčím pomoci. Dokonce i taxikáři.

Martinu i Rachel můžete sledovat na Instagramu, fandit jim a bavit se jejich dobrodružstvím. Sledujete je v reálném čase, když se pokoušejí navštívit každou jednotlivou zemi na této planetě. Jak bojují o získání víz do Alžírska a Pákistánu, při návštěvě Jemenu nebo Jižního Súdánu atd.

Ony dokazují, že dva normální lidé, dvě ženy s dobrodružným duchem a houževnatou povahou, mohou dělat úžasné věci. Nakonec můžete vidět, jak dosahují svého cíle, poslední země číslo 195. Ta poslední má být snadno dosažitelná a nejlépe odpočinková s krásnou pláží. Tak uvidíme, co si zvolí za svůj cíl.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Je možné navštívit každou zemi na světě? Dvě ženy se o to pokouší