Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Jste závislí na cestování? Těchto 25 bodů vám to snadno ukáže

Martina Mádlová

Martina Mádlová

28. 12. 2017

Jste závislí na cestování? Nevíte to, ale jste na pochybách? Máme pro vás 25 známek toho, že je pro vás poznávání nových míst skutečnou závislostí. Podívejte se sami.

Pokud můžete říct, že jste se našli alespoň v 15 bodech, je to prostě tak. Cestování je pro vás už takovou drogou, bez které byste nechtěli žít. A váš stav je pravděpodobně nevyléčitelný. Teď se zkrátka řadíte mezi miliony jiných lidí, kteří jsou na tom stejně jako vy.

Jak poznáte, že jste na cestování závislí?

Jak si vybírat letecké společnosti. Co víme o jejich komfortu a bezpečnosti?

 1. Máte přes celou stěnu obrovskou zarámovanou mapu nebo dekorativní globus v domě či bytě takřka v každé místnosti.
 2. Sledujete filmy a přehlídky jen proto, abyste se mohli podívat na úžasné země, ve kterých jsou natočeny.
 3. Začínáte plánovat svou další dovolenou ještě dřív, než se vůbec vrátíte z té aktuální.
 4. Spořič obrazovky počítače, tabletu či mobilu je vždy něco s tématikou cestování.
 5. Staré oblíbené seriály musely ustoupit stranou různým cestovatelským pořadům, dokumentům a průvodcům.
 6. Mezinárodní jídla ve vás vyvolávají příjemné vzrušení, chuť a radost. Rozhodně ne obavy.
 7. Když dostanete volno navíc nebo nějakou tučnou prémii, zní vaše první myšlenka: „Super, mohu jet tento rok na další dovolenou.“
 8. Totéž platí i pro daňové přiznání a vrácení daní (pokud přijde). Jsou to jen další bonusové peníze na cestování. O jiném účelu ani neuvažujete.
 9. Váš pas je ošoupaný, ohnutý a plný razítek. Ale je to jedna z nejvíce ceněných věcí a nosíte ho sebou jako kamaráda a čestný odznak.
 10. Máte spoustu různých mincí z mnoha zemí a nemáte ani ponětí, co byste s nimi měli dělat, ale nikdy by vás nenapadlo je vyhodit.
 11. Máte všechny své výlety pěkně evidované se záložkami ve vašem počítači nebo telefonu po celou dobu. Vše si ještě pečlivě zálohujete, abyste o nic nepřišli.
 12. Pocit domova není něco, co vás úplně trápí. Cítíte se jako doma skoro všude.
 13. Každou chvíli vybíráte nové kufry a zavazadla.
 14. Nikdy vlastně nemáte úplně vybaleno, když přijedete z cest. Vždy je tu malá toaletní taška a příruční zavazadlo, které čeká jen na to, až ho naplníte oblečením.
 15. Jste tak zdatní, že máte vybrané a zabalené i vlastní háčky a skládací kontejnery pro uložení svých toaletních potřeb kdekoliv na světě.
 16. V poznámkách v telefonu máte stále uložený kontrolní seznam toho, co si musíte zabalit a vzít sebou na cesty.
 17. Pokud jste to ještě neučinili, rozhodně si pohráváte s myšlenkou, že si necháte vytetovat obrázek s tématikou cestování.
 18. Nemáte špatné dny a neberete si dovolenou jen tak. Když jste nemocní, jsou to pro vás jen volné dny, kdy nemůžete nikam vyrazit.
 19. Když by se vás někdo zeptal: „Kam chceš jet příště?“ Nikdy nebudete mít jednoznačnou odpověď, protože máte hned celý seznam míst, kam chcete jet a vedete sami se sebou neustálou vnitřní diskuzi, kam pojedete zase příště.
 20. Máte velmi vyhraněné názory na balení věcí, na skládání do komínků versus válcování, na tvrdé skořápky a měkké kufry či tašky nebo batohy.
 21. Váš mozek je plný různých náhodných slov v mnoha světových jazycích, které vám opravdu pomáhají během cest.
 22. Jste schopni se dostat přes bezpečnostní a odbavovací kontroly na letištích takřka se zavázanýma očima a v rekordním čase, protože už máte velké zkušenosti.
 23. Máte různé milníky, kam se chcete dostat a podívat (například před dosažením určitého věku apod.).
 24. Pokud něco dáváte na Instagram nebo jinam, je to vždy o cestování nebo alespoň něco, co s ním souvisí a může být nějak užitečné.
 25. A nakonec….neustále čtete a vyhledáváte různé články o cestování. Rady nebo zkušenosti jiných apod. A možná máte dokonce i svůj vlastní cestovatelský blog.

Jste závislí?

Našli jste se v některém z bodů? Jste závislí na cestování? Pokud vás to činí šťastnými, proč ne. Tak zabalit kufry a hurá na cesty.

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Jste závislí na cestování? Těchto 25 bodů vám to snadno ukáže