Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Kam cestovat 2017. 9 míst, která musíte navštívit

Stačí si jen vybrat. Chcete exotické Mexiko nebo procestovat místa v Evropě, ve kterých jste ještě nebyli? Přinášíme vám tipy na cestovatelské destinace pro tento rok. Kam cestovat v roce 2017?

Dali jste si letos předsevzetí, že budete více cestovat? Tak do toho!

Bordeaux, Francie

Na konci února byla zprovozněná nová linka rychlovlaků LGV z Paříže do Bordeaux. Během dvouhodinové luxusní jízdy si čas můžete krátit parádními výhledy na francouzskou krajinu.

Pokud milujete víno (nejen francouzské), uchvátí vás jedinečné kulturní centrum La Cité du Vin, které vám umožní zažít víno trochu jinak – nejen jako nápoj, ale taky jako historickou součást kultury mnoha míst světa, propojenou s uměním a společností.

Kam cestovat 2017, La Valletta, Malta

La Valletta, Malta, Zdroj: Shutterstock

La Valletta, Malta

S pouhými 6 tisíci obyvatel tohle miniaturní hlavní město nabízí bohatou architekturu, díky níž bylo také zařazeno na seznam UNESCO. Bombardování za 2. světové války zničilo několik významných staveb města, většina jich ale přežila a vy tak můžete navštívit Palác velmistrů, Tritonovu fontánu nebo tajuplnou pevnost sv. Elma.

Prohlídku města můžete začít na Třídě republiky, která je osázená velvyslanectvími, kostely a muzei. Na dobré pivo zajděte do The Pub, kde na vás dýchne anglická atmosféra a ochutnáte několik druhů piva, především díky obsluze, která vás bude vybízet k vyzkoušení dalších a dalších druhů – nic jako dát si to svoje a u něj zůstat.

Kam cestovat 2017, Los Angeles

Los Angeles, Zdroj: Shutterstock

Los Angeles, USA

Město andělů není jen místem pro celebrity a fanatiky do fitness a zdravé výživy. Los Angeles se stává čím dál více přístupnějším městem, které má kulturně i geograficky co nabídnout.

Díky rozšíření metra došlo k propojení vzdálených čtvrtí, a tak se zde jako turisté můžeme pohybovat bez nutnosti půjčení auta a hlavně bezpečně. V minulých letech tady vyrostlo více než 50 nových hotelů a hostelů – každý si zde najde svůj styl ubytování. Navíc tady najdete restaurace s jídlem z celého světa, kde se najíte i bez nutnosti být filmovou hvězdou.

Kam cestovat 2017, Merida, Mexiko

Merida, Zdroj: Shutterstock

Merida, Mexiko

Kulturně nejbohatším místo na poloostrově Yucatán? Jasně vítězí Merida! Cancún má sice parádní pláže, ale je tady nějak moc turistů, mainstreamu a party hard.

Pro rok 2017 se město Merida pyšní titulem Americké město kultury, takže se po celých 365 dní můžete těšit na vystoupení nezávislých hudebníků, tanečních skupin a malých divadel – budete si tady připadat jako na nekončícím festivalu umění.

Chcete ještě jeden důvod pro návštěvu Meridy? Je jedním z nejbezpečnějších mexických měst.

Kam cestovat 2017, Ohrid, Makedonie

Ohrid, Zdroj: Shutterstock

Ohrid, Makedonie

Město obklopené stejnojmenným modrým jezerem vás okouzlí, a to nejlépe projížďkou na lodi – odtud získáte skvělé výhledy na oranžové terakotové střechy domů a stovky kostelů (říká se, že jich zde je 365). Do výšky se tyčí také hradby někdejšího sídla cara Samoila.

Z původně náboženského centra se Ohrid pomalu ale jistě mění v dovolenkovou destinaci místních i zahraničních návštěvníků. Jak by ne, díky všemi milovanému jezeru je to jedno z mála pobřeží země uzavřené ve vnitrozemí. Plánovaná rekonstrukce pobřeží a okolí sem možná díky lepší infrastruktuře přiláká v budoucnu množství turistů, toužících po levnější alternativě Itálie nebo Španělska. Využijte tak šanci navštívit Ohrid ještě ve své nedotčené podobě.

Kam cestovat 2017, Pistoia, Itálie

Pistoia, Zdroj: Shutterstock

Pistoia, Itálie

Také se jí říká malá Florenc, díky své ohromující architektuře a koncentraci kulturních událostí. Pistoia ale nepřijme za rok ani zlomek turistů co její slavnější setra.

To by se ale mělo v roce 2017 změnit, protože Pistoia byla vyhlášená italským městem kultury. Cílem města je ukázat turistům jinou, alternativnější tvář Toskánska. Poznejte osobité město v době jeho rozkvětu!

Kam cestovat 2017, Portland, Oregon

Portland, Zdroj: Shutterstock

Portland, Oregon (USA)

Oregon je americkým městem budoucnosti, které se nesnaží okouzlit turisty, prostě tak nějak je, a to z něj dělá jedno z nejzajímavějších míst severozápadu Spojených států.

Při líném dopoledni zajděte na skvělý brunch do podniku Tasty n´ Sons. Po jídle možná budete mít chuť na dlouhou procházku: vydejte se do Japonských zahrad anebo do Lesního parku (Forest park), nedaleko centra města.

V Portlandu se také vyrábí výborná vína odrůdy Pinot Noir. Je to typické město Spojených států, ale netradičně obklopené hory a přírodou celkově, takže se budete cítit skoro jako u nás doma na Vysočině.

Kam cestovat 2017, Bristol, Anglie

Bristol, Zdroj: Shutterstock

Bristol, Anglie (Velká Británie)

Jeden příklad za všechny, pokud je řeč o menších anglických městech, které myslí hodně dopředu a dýchají inovacemi a kreativním přístupem.

Čtěte také: 7 důvodů, proč z vás cestování udělá lepšího člověka

Protože město je domovem slavného umělce Banksyho, můžete se zde ztratit v ulicích plných street artu. Pokud máte raději něco tradičnějšího, potěší vás procházka po stromy osázeném břehu řeky Avon nebo, okázaleji, po visutém Clifton Suspension bridge.

Kam cestovat 2017, Moskva, Rusko

Moskva, Zdroj: Shutterstock

Moskva, Rusko

Tady se odehraje FIFA World Cup 2018, nicméně už v roce 2017 bude Moskva hostit Confederations Cup, pohár, který je jakousi přípravou na velký fotbalový svátek. A proč nevyužít návštěvu města ještě, než se ceny ubytování a dalších služeb drasticky navýší, stejně jako počet přijíždějících zahraničních návštěvníků?
Čtěte také: Kam cestovat sama? 9 bezpečných (a cool) měst pro ženy cestovatelky
Navštivte Polytechnické muzeum a Mezinárodní centrum vzdělání, které se nacházejí v tyrkysové hypermoderní budově s výhledem na impozantní vrcholy Vrabčích hor (Vorobyovy Gory).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam cestovat 2017. 9 míst, která musíte navštívit