Menu
JenProCestovatele
Lyžování v ČR

Kam na běžky v Krkonoších? Přinášíme tipy na nejoblíbenější trasy

Adéla Lišková

Adéla Lišková

31. 10. 2016

Krkonoše patří k nejoblíbenějším horským místům v ČR. Jedná se o naše nejvyšší pohoří, které nabízí možnost pohodové relaxace, dobrodružné pěší turistiky a samozřejmě i lyžování. Kam v Krkonoších na běžky? Podívejte se, kde najdete nejoblíbenější trasy!

Kam na běžky v Krkonoších – Krkonošská magistrála

Pokud přemýšlíte kam se v Krkonoších vydat na běžky a přáli byste si opravdu dlouhý výlet, pak vám musíme doporučit trasu lemující Krkonošskou magistrálu, která je úctyhodných 71 km dlouhá. Tento běžkařský okruh začíná u autobusového nádraží v Harrachově a provede vás takřka celými Krkonošemi.

Z Harrachova se dostanete ke Krakonošově snídani, projdete kolem Vosecké boudy a poté se po trošku delším, avšak pozvolném stoupání ocitnete na Labské louce, nejvyšším bodě stezky v nadmořské výšce 1425 m. Odtud cesta pokračuje přes Horní Mísečky k vyhlídkové cestě u Mědvědína a dále až do Špindlerova Mlýna.

Přes lyžařský areál Svatý Petr se pak dále běžkuje úbočím Liščí hory a následně až na Černou horu. Poté běžkaře již čeká klesání až do Malé Úpy, odkud se lze dostat až do závěrečného bodu Krkonošské magistrály – do Žacléře.

Běžkařské okruhy v Krkonoších – Horní Mísečky

Krkonošskou magistrálu samozřejmě není nutné na běžkách absolvovat celou, naopak se z ní lze hezky napojit na místní trasy. Například v Horních Mísečkách najdete 6 závodních běžeckých okruhů (v délce 1,5 – 10 km). Pěkné jsou také dvě běžkařské trasy vedoucí z Horních Míseček na Benecko – jedna přes Třídomí a druhá přes Janovu Horu. Obě mají délku 10,5 km.

Na běžky v Krkonoších – Svatý Petr

Pokud patříte k dobrodružnějším lyžařům, jistě stojí za to udělat si zastávku ve Svatém Petru. Najdete zde celkem 24 km běžkařských stop, které se spíše neupravují. Nejdelší je běžkařský okruh Lanová dráha Pláň – Křižovatka u srubu – Krásná Pláň – Lanová dráha Pláň s délkou 7,5 km, dále pak trasa Svatý Petr – Krásná Pláň v délce 6 km.

Běžkařské trasy v Krkonoších – Pec pod Sněžkou

Zdatnější běžkaře jistě nadchne náročnější okruh, na kterém si mohou prohlédnout nejvyšší české vrcholy – Studniční horu, Luční horu a samozřejmě Sněžku. Východo-krkonošská trasa začíná u lanovky vedoucí na Sněžku, kam je možné vyjet právě lanovkou. Odtud se pokračuje krátkým, avšak prudkým klesáním, a dále na po hřebenech přes dva další vrcholy až do Pece pod Sněžkou. Okruh měří 24 km.

Kam na běžky v Krkonoších – Harrachov

Méně zdatným běžkařům, ale i těm, kteří si potrpí na udržovaný terén, bychom doporučili vydat se na běžky do Harrachova. Najdete zde 108 km pečlivě upravovaných tras, které patří k těm méně náročným. Dva sedmikilometrové okruhy začínají u lanové dráhy Harrachov, dále lze využít například trasy přes Rýžoviště nebo Studenov až ke Dvoračkám.

Patrně nejnáročnější zdejší běžkařskou trasou je ta vedoucí od řeky Mumlavy k Vosecké Boudě, jež je součástí Krkonošské magistrály. Běžkařům je v Harrachově k dispozici také běžecký stadion u hotelu Skicentrum, který je od 17 do 21 hodin osvětlený.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam na běžky v Krkonoších? Přinášíme tipy na nejoblíbenější trasy