×
JenProCestovatele

Kam na dovolenou do Francie? Je libo moře, památky či výlety na kole?

Francie, které je pro její šestiúhelníkový tvar přezdíváno L’Hexagone, nabízí turistům vše, co si mohou přát. Od přímořských letovisek, přes historická města až po krásnou přírodu vhodnou pro turistiku i cyklistiku. Kam na dovolenou ve Francii?

Kam na dovolenou Francie

Ve Francii si snad každý cestovatel najde to své. Ať už se do chystáte do Francie na dovolenou u moře, jste vášnivý cyklista a prahnete po poznání středomořské přírody, anebo do Francie míříte za památkami, přinášíme vám pár tipů na dovolenou ve Francii.

Poznávací zájezdy Francie

Cílem poznávacích zájezdů do Francie je tradičně hlavní metropole Paříž s mnoha památkami, které by měl vidět každý Evropan, ať už se jedná o katedrálu Notre-Dame, muzeum Louvre, Eiffelovu věž, bulvár Champs-Élysées či někdejší královské sídlo v blízkém Versailles. Za návštěvu ale stojí i další francouzská města, například historický Lyon s katedrálou svatého Jana Křtitele a katedrálou Notre-Dame de la Fourvière.

Druhým největším městem Francie je přístav Marseille, který najdete v malebné historické zemi Provence v Jižní Francii, jež je jednou z nejnavštěvovanějších oblastí. Do starého přístavu s mnoha jachtami a rybářskými loděmi vstoupíte prostřednictvím Vieux-Portu, obléhaného pevnostmi St. Jean a St. Nichola. Dominantou města bazilika Notre-Dame de la Garde.

Jižní Francie – Provence

Další zajímavým místem ve francouzském Provence je původně galské město Arles, které si oblíbil i Julius Caesar. V Arles uvidíte spoustu římských památek, jako například rozlehlý amfiteátr pro 25 tisíc lidí, římské divadlo a lázně, římský hřbitov se sarkofágy či zbytky akvaduktu.

V Provence nezapomeňte navštívit ani staré město v Avignonu se slavným Avignonským mostem a gotickým Papežským palácem, které se stalo dějištěm evropské politiky při tzv. avignonském zajetí papežů. Do Dolní Provence se pak jeďte podívat na proslulé pláně fialových levandulí.

Moře Francie – Azurové pobřeží

Nejčastějším cílem turistů, kteří do Francie míří za mořem, je Francouzská riviéra neboli Azurové pobřeží, které se nachází při pobřeží Středozemního moře, rovněž v jihofrancouzské Provence. Centrem Azurového pobřeží je třistatisícový přístav Nice se starým městem Vieille Ville a Anglickou promenádou. Za návštěvu zde stojí také staré opevněné město Monaco-Ville s pozůstatky hradeb na útesech Středozemního moře.

Přímořská střediska Francie

Mezi nejnavštěvovanější střediska Azurového pobřeží patří Menton se starým městem plných barevných domků a úzkých uliček, řadou písečných pláží a podnebím, které prý dokáže léčit tuberkulózu. Zajímavé je středisko Grasse, známé také jako hlavní město parfémů, kde můžete dokonce navštívit jejich mezinárodní muzeum a nejstarší parfumerii.

K dalším oblíbeným přímořským střediskům pak patří přístav St. Tropez, kde je k vidění četnická stanice ze série filmů o četníkovi, Cannes s luxusními hotely na promenádě La Croisette, Hyéres známé lázeňstvím a vinařstvím či Fréjus s mnoha římskými památkami.

Francie na kole

Skvělé podmínky v podobě skvěle upravených silnic a cest z Francie dělají jednu z nejoblíbenějších zemí cyklistů. I cyklisté si v Jižní Francii, která mimo památek a moře nabízí i krásnou přírodu, najdou to své. Pokud chcete Francii prozkoumat na kole, můžete vydat rovněž na Azurové pobřeží, častým cílem cyklistů je rovněž i zmiňovaná oblast Provence.

Kam na dovolenou do Francie? Je libo moře, památky či výlety na kole?
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*