Menu
JenProCestovatele
Exotická dovolená

Kam za teplem v zimě. 5 míst, kde se ještě letos zahřejete

Lenka Rejfířová

Lenka Rejfířová

7. 11. 2016

Zimní exotika začíná. Vybrali jsme pro vás 5 skvělých destinací, kde můžete trávit dny ve vlnách nebo vyrazit na horské treky uprostřed panenské přírody. Kam vyrazit v zimních měsících? Inspirujte se našimi tipy.

Kam v zimě za teplem, Lanzarote, Kanárské ostrovy

Lanzarote, Kanárské ostrovy, Zdroj: Shutterstock.com

Lanzarote, Kanárské ostrovy

S více než 300 vulkanickými vyvřelinami připomíná černohnědý hornatý povrch krajinu Marsu. Součástí lanzarotského národního parku Timanfaya, zařazeného na seznam přírodního dědictví UNESCO, je pohoří Montañas del Fuego (Ohňové hory) a unikátní Jameos del Agua, kde najdete vulkanické jeskyně, z nichž některé se používají jako koncertní sál a v jiných zase můžete pozorovat pochodující slepé kraby.

Odpočinout od vulkánů a lávy si můžete na jihu ostrova, kde najdete klidné pláže a typický černý písek.

Průměrná teplota v zimě (prosinec-únor): 20 stupňů

Proč sem jet: vulkány, hory a jeskyně, pohoda na Kanárech

Kam v zimě za teplem, Savíra, Maroko

Savíra, Maroko, Zdroj: Elzbieta Sekowska / Shutterstock.com

Savíra, Maroko

Maroko je jednoduchým cílem z jižního Španělska a Savíra, marocky Essaouira, je větrným královstvím, ve kterém vaše ušní bubínky prověří všudypřítomný křik racků. Vedra se tady bát nemusíte, teplota se v evropské zimě drží na příjemných 20 stupních přes den. Po cestě z pláže narazíte na arabskou atmosféru – pouliční prodejci čehokoliv od hedvábných šátků až po kusy hovězího masa zavěšené na hácích se snaží překřičet jeden druhého uprostřed labyrintu historického centra města – mediny.

Vydejte se k savírskému přístavu – tady si můžete jen tak sednout a pozorovat modré loďky houpající se na pozadí hradbami obehnaného města, a rybáře, připlouvající prodat svoje čerstvé úlovky. Díky svým větrným podmínkám je Savíra skvělá pro vodní sporty, jako je windsurfing nebo kite.

Průměrná teplota v zimě (prosinec-únor): 20 stupňů

Proč sem jet: arabský mumraj, přístav, vodní sporty

Kam v zimě za teplem Thajsko

Thajské moře, Zdroj: Shutterstock.com

Severní a střední Thajsko

Do Thajska prostě musíte. Tady najdete všechno, co chcete od exotické dovolené: idylické pláže, levné jídlo a obří budhistické chrámy zalité sluncem už od rána.

Vyhněte se deštivé sezoně, která v zimních měsících (listopad-únor) postihuje Jihovýchodní Thajské ostrovy, jako je Koh Samui, Koh Tao nebo Koh Phangan. Naopak ideální počasí na vás čeká na ostrovech v Thajském zálivu – souostroví Koh Phi Phi můžete objevit na ikonickém longtailu, dřevěné loďce ozdobené havajskými věnci. Na pláži na vás sem tam vyskočí opičí mládě. Navštivte taky večerní trh v blízkém městečku Krabi, tady ochutnáte autentické street food doslova za pár korun.

I v Severním a Středním Thajsku vás přivítá počasí kolem 30ti stupňů a téměř žádný déšť. Po bangkokském šílenství sedněte na slavný vlak Bangkok-Chiang Mai a ocitnete se na severu Thajska, kde čas plyne pomaleji a panuje tady klidnější atmosféra, než v hlavním městě. Sever Thajska nabízí horské treky nebo vesničky s původními obyvateli. Vodopády, kaňon a pařbu až do rána si užijete v hippie městečku Pai.

Průměrná teplota v zimě (prosinec-únor): 28 stupňů

Proč sem jet: levné jídlo, pláže, smlouvání

Kam v zimě za teplem Kostarika

Kostarika, Zdroj: Shutterstock.com

Kostarika, Karibik

Země, kde se lidé smějí od ucha k uchu, je tak trochu nejlepší kámoškou Ameriky. Kostaričani tady mluví španělštinou s anglickým r. Jako turistu vás s otevřenou náručí přivítá kosmopolitní hlavní město San José, kde si můžete vychutnat smažené banány nasladko i naslano. Rozhodně neodmítejte, pro místní jsou totiž banány něco jako croissant pro Francouze.

Maličká nádhera Karibiku (má rozlohu 51 100 km²) je obklopená Tichým oceánem i Karibským mořem. Obě hladiny můžete pozorovat z vrcholu sopky Irazú.

Průměrná teplota v zimě (prosinec-únor): 25 stupňů

Proč sem jet: milí lidé, příroda, banány

Kam v zimě za teplem Kapverdy

Minedlo, Kapverdy, Zdroj: Shutterstock.com

Kapverdy

Tady jste už blízko západní Afriky a čeká na vás zcela jiná kultura, než na sesterských Kanárech. Zelené hory a údolí plná cukrové třtiny jsou tím, co láká milovníky dlouhých treků z celého světa na ostrov Santo Antão, jeden z deseti ostrovů tvořících Cabo Verde.

Kulturním centrem Kapverdů je ostrov São Vicente se svým hlavním městem Mindelo. Tady ochutnáte čerstvé mořské plody a slavný kapverdský pokrm Cachupa, který sestává z kukuřice a vařené zeleniny a ryb nebo masa. Pláže se sametově hebkým bílým pískem si vychutnáte na ostrovech Boa Vista, Sal, nebo Maio. Morabeza, kreolský výraz pro pohostinnost, vystihuje náladu celého souostroví, ze kterého se vám nebude chtít pryč.

Průměrná teplota v zimě (prosinec-únor): 25 stupňů

Proč sem jet: nádech Afriky, trekking, morabeza

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam za teplem v zimě. 5 míst, kde se ještě letos zahřejete