×
JenProCestovatele

Zmeškali jste letošní lyžovačku? Na Mölltalském ledovci v Korutanech můžete lyžovat po celý rok

Mölltalský ledovec

Mölltalský ledovec v Korutanech, jediné zdejší ledovcové lyžařské středisko, vás naláká na perfektně upravené sjezdovky, nádherný výhled na Großglockner i okolní třítisícové hory. Díky svému slunečnému počasí je místo skvělé pro všechny vášnivé lyžaře, včetně rodin s dětmi.

Na Mölltalu trvá zimní sezóna mnohem déle než v jiných lyžařských střediscích. Sníh je tu úplně perfektní. Zdejší sjezdovka dosáhla i na evropský rekord. Byla v provozu celých 330 dní v roce. Na vrchol vás vyveze nejdelší podzemní lanovka v Alpách, Gletscher Express.

Jak se lyžuje na ledovci?

Lanovka vás vyveze na vrchol během několika minut. Pak si můžete konečně vychutnat dokonale svěží vzduch a úžasné ticho. Čeká na vás 17 kilometrů upravených sjezdovek s krásným výhledem a ve všech stupních obtížnosti. Takhle můžete vyzkoušet šest modrých sjezdovek pro začínající lyžaře, sedm červených střední obtížnosti a čtyři černé pro pokročilé. Nikdo zde nezůstane ošizen o skvělý zážitek z lyžování. 90 % tratí je možné v případě potřeby technicky zasněžit, takže nedostatek sněhu vás trápit nemusí. Zdejší svahy si ovšem odpočinou jen asi na dva měsíce. Už na konci června se zdejší svahy znovu zaplňují nadšenými lyžaři.

Na Mölli (tak se zdejšímu ledovci říká), je velmi oblíbený sedmikilometrový FIS sjezd. Jízdu na boulích, různé klopenky, kickery, skoky můžete vyzkoušet v Gletscher-Snowparku. V závislosti na počasí můžete absolvovat i kurz boardercrossu, který je známý spíše jako snowboardcross. Při něm startuje skupina závodníků a vítězem je tem, kdo jako první projede cílem.

Na lyžích snadno vyhládne. Kdo dostane hlad, může sjet dolů k jezeru Stübele See, kde se nachází samoobslužná restaurace Eissee s rozlehlou sluneční terasou v nadmořské výšce 2800 metrů. Můžete se posilnit, a přitom se kochat nádherným výhledem. V restauraci nechybí Wi-Fi připojení, zimní zahrada a ubytovna s osmdesáti lůžky, sprchou a toaletou.

Vysokohorské terény nadchnou milovníky prašanu. Místní freeridové sjezdy nejsou příliš vhodné pro úplné začátečníky, protože patří k náročnějším.

Na sjezdovky se mimo Gletscher Expressu můžete dostat i dvěma šestimístnými lanovkami, dvěma čtyřmístnými nebo dvěma dvojmístnými. K dispozici je i vlek na střední stanici a vlek Stübele. Každý prostředek vás doveze za skvělou lyžovačkou.

Kam vyrazit na parádní lyžovačku? Představujeme šest nejlepších rakouských středisek

Praktické informace k lyžování na Mölltalském ledovci

Z České republiky to nemáte daleko. Pokud pojedete z Brna, dostanete se do Flattachu přibližně za 6 hodin a 15 minut, cesta z Prahy zabere asi 6 hodin a 30 minut.

Rodiny s dětmi zde hodně ušetří. Děti do 6 let neplatí vůbec. Děti a mládež od 6 do 18 let zaplatí jen 50 % z ceny dospělého. Lyžovat se dá každý den od 8:00 do 16:00. Cena skipasu se pak pro dospělého pohybuje od 19 EUR do 47,50 EUR.

Na ledovci funguje lyžařská škola Ski & Board Academy, kde vám pomohou zdokonalit se v lyžování. Škola nabízí lyžování pro dospělé i pro děti (tzv. Bobův dětský klub). Pokud vaše děti příliš lyžovat neumí a vy se na výuku necítíte, je toto ideální prostředí. Funguje zde ještě jedna lyžařská škola – Sporthaus Zraunig. Umožňuje pronájem či koupi potřebného sportovního vybavení i profesionální výuku.

Mölltalský ledovec nabízí perfektní lyžařské dobrodružství pro všechny nadšence. Vyzkoušejte a uvidíte.

Jak se Vám líbil tento článek?

Jak se Vám líbil tento článek?


1 Komentář Zmeškali jste letošní lyžovačku? Na Mölltalském ledovci v Korutanech můžete lyžovat po celý rok

  1. Na tento ledovec jezdím cca 4 roky s dětmi z lyžařského klubu v rámci jejich – a i mého tréninku. Tudíž již znám zdejší skvělé podmínky i s jejich negativními vlastnostmi. Především je potřeba upozornit, že středisko samotné je tréninkovým střediskem Rakouského národního lyžařského týmu a také Německého národního lyžařského týmu. Tudíž zde probíhají tréninky těchto týmů a sjezdovky bývají v dopoledních hodinách rezervované pro tyto tými. Jezdí sem trénovat i další týmy závodních lyžařů z různých zemí, včetně našich. Nejsou tu tedy takové podmínky, jak je v článku popisováno a lyžaři, kteří sem přijedou na základě těchto informací jsou často velmi rozladěni. I popisované modré sjezdovky nejsou tak zcela všechny pro začínající lyžaře, dojezd ke kabinové lanovce mezi skalnatým závěrečným úsekem je již pro zdatnější lyžaře či trénující. Nabízí se zde snad jen tréninková loučka u dolní stanice lanovky. Celý areál je nyní zakoupen skupinou G+T, tudíž je zde zřejmě záměr o větší komerční využití, ale areál by potřeboval také určitou renovaci. Hlavně lanovek ve spodních částech ledovce. Počasí je zde velmi proměnlivé a některé zastaralé lanovky by si zasloužily novou renovaci včetně „bubliny“ když fouká…. .
    Asi jsem svým komentářem nepřispěla ke kladné recenzi. Jezdím sem na ledovec ráda a ve Flattachu již jsme téměř jako doma. Říkáme tomu, že jedeme „na chalupu“… :-). Akorát nemám ráda, když pisatel článku láká komerční lyžaře někam, kde ve skutečnosti s porovnáním s jinými středisky nejsou tak ideální podmínky pro rodiny s dětmi a začínající lyžaře tak, jak je v článku popisováno.
    Já mám toto středisko ráda, znám to tam dobře a vím co si mohu jako středně pokročilý lyžař dovolit. Ale nemohu souhlasit s autorem článku. Výhodou je opravdu dlouhá doba možnosti lyžování, my jsme zde lyžovali ještě od 18. – 25. dubna. Sezóna zde skončila 12.5.2019 a nová začne již v polovině června. Snad letos bude víc sněhu než vloni, protože přes léto byl vloni ledovec zcela nesjízdný.
    Asi jsem svým komentářem nepotěšila, každý ať se přesvědčí na vlastní kůži :-), ale při svém pobytu zde jsem několikrát zažila rozčarovanost lidí, kteří sem přijeli na základě takovýchto článků a pak byli zklamáni. Ono to také zde není zadarmo, i když zde nyní začíná platit systém Gopass. Cesta z Ostravy je cca 8 – 9 hodin směrem na Vídeň, Gratz – Klagenfurt, Villach, Flattach. Jinak musím uznat, že krajina je zde nádherná a výlety do okolních měst /Lienz/, a národního parku Vysoké Taury jsou úžasné. Město Lienz je již obklopeno tzv. Lienzkými Dolomity a je to již kousek do Itálie.
    Jinak doporučuji webové stránky Mölltalského ledovce.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*