×
JenProCestovatele

Kam vyrazit na parádní lyžovačku? Představujeme šest nejlepších rakouských středisek

Lyžařská střediska v Rakousku

Kam vyrazit, když si chcete pořádně zalyžovat? Přece do Rakouska. Není to daleko a jejich střediska patří k těm nejvyhledávanějším cílům o zimní dovolené. Podívejte se, která rakouská lyžařská střediska jsou nejlepší a nejoblíbenější.

V našem přehledu se dozvíte základní údaje o skiareálu i proč byste tam měli vyrazit. Jste zvědaví? Tak směle do toho. Užitečné tipy o nejoblíbenějších rakouských skiareálech na vás už čekají.

Arlberg: St. Anton a Lech Zürs

Nejznámější lyžařská střediska Rakouska jsou součástí propojené lyžařské oblasti Arlberg, která zahrnuje půl tuctu dalších středisek a propojuje více než 85 vleků a přes 300 kilometrů sjezdovek. Asi není potřeba dodávat, že lyžování zde je úžasné, zejména pro středně pokročilé a pokročilé lyžaře.

Kamkoliv se v rámci Ski Arlberg dostanete rychle, snadno a pohodlně na lyžích na dlouhých upravených tratích ve střediscích St. Anton a St. Christoph, Stuben, Zürs, Lech, Oberlech, Schröcken a Warth.

Velkou atrakcí je okružní trasa „Run of Fame“, která měří 65 kilometrů a lyžaři při jejím zdolávání překonají převýšení 18 000 výškových metrů.

Lyžařská oblast Ski Arlberg patří k nejluxusnějším, proto si připravte větší množství peněz. Nechybí ani módní butiky, široký výběr hotelů a nejeden večírek.

Za skipas na šest dní zaplatíte v hlavní sezoně 289 EUR a platí ve všech střediscích Ski Arlberg včetně St. Anton, St. Christoph, Stuben, Lech Zürs, Sonnenkopf, Warth-Schröcken.

Saalbach Hinterglemm Leogang

V lyžařském areálu Saalbach Hinterglemm Leogang na vás čeká 270 kilometrů perfektně upravených sjezdovek. Svůj ráj zde naleznou především začínající lyžaři, protože přes 90 % tratí je značeno modrou či červenou barvou. Nechybí ani dostatek lyžařských škol a proškolených instruktorů. Středisko tak nejvíc láká ty, kdo na lyžích ještě moc neumí a rodiny s dětmi.

Mnoho hotelů se ve středisku nachází hned na sjezdovce. V podstatě stačí jen připnout lyže a vyrazit. Nechybí ani osvětlené sáňkařské dráhy. Čeká na vás 70 lanovek a vleků a v letošní sezoně i nová desetimístná gondola Kohlmaisbahn a nová vyhřívaná lanovka Sitzmuldenbahn s bublinami pro osm lidí. Vyrazit můžete i na brusle, projet se na sněžných skútrech nebo si užít ve snowparků.

Za skipas na šest dní v hlavní sezoně zaplatíte 263 EUR.

Kitzbühel

Legendární středisko, které v našem seznamu rozhodně nesmí chybět. Svou historii začalo psát už v roce 1893 a letos slaví 125 let svého vzniku. Můžete zde relaxovat na terasách kaváren, nakupovat ve starém město nebo si odpočinou v elegantních wellness centrech. Nenechte se však oklamat. Kutbühel v tyrolských Alpách má 200 sněhových dnů v roce a některé z nejlepších lyžařských sjezdů v Rakousku, včetně slavného běhu Hahnenkamm, kde se konají závody mistrovství světa. Místní sjezdovka Streif se považuje za jednu z nejtěžších a nejnebezpečnějších na světě.

Ve středisku, které hojně vyhledávají celebrity po celém světě, nabízí síť 57 lanovek a vleků. Čeká na vás 185 kilometrů sjezdovek a 41 kilometrů lyžařských cest. A myslí se i na milovníky běžek. Ti si mohou užít 60 kilometrů upravovaných běžeckých stop.

Ve středisku je asi 86 % sjezdovek snadných a středně náročných, zbývající část tvoří černé sjezdovky v délce 24 kilometrů. Nechybí ani možnost večerního lyžování.

Cena skipasu na šest dní vyjde v hlavní sezoně na 277 EUR.

Zell am See

Zel lam See je trochu opomíjená, ale rychle se rozvíjející lyžařská oblast. Užijete si zde vysokohorské zážitky na Kitzsteinhornu i lyže na Schmittenhöhe a Maiskogel. K dispozici je prozatím 49 lanovek a vleků. Ale buduje se propojení ledovcové oblasti na Kitzsteinhornu s lyžařskými terény na Maiskogelu.

Délka sjezdovek je 138 kilometrů. Místo se skvěle hodí pro rodiny s dětmi, začátečníky a milovníky lyžování na ledovci. Černá sjezdovka Black Mamba láká na svůj sklon, který místy dosahuje až 63 %. Některé vleky se ve vybraných dnech zapínají už v sedm hodin ráno. A dát si dobrý oběd můžete v Kitzsteinhorn Summit Restaurant. Tato restaurace je nejvýše položenou v celém Salcbursku.

Za šestidenní skipas zaplatíte v hlavní sezoně 260 EUR a platí v Zell am See i v Kaprunu.

Kam na lyže do Švýcarska? Čekají na vás skvělé sjezdovky, luxusní ubytování i důraz na ekologii

Serfaus-Fiss-Ladis

Lyžařský areál tvoří tři historické obce v nadmořské výšce 1200 až 1400 metrů na náhorní plošině nad údolím řeky Inn. I když není toto místo, které se nachází asi hodinu od Innsbrucku tak známé, nabízí velmi dobré zázemí. Čeká na vás 214 kilometrů sjezdovek pro všechny úrovně lyžařských dovedností a díky skvělým lyžařským školám, klubům pro děti, zázemím na svazích i mimo ně (skákací hrady, sáňkařské dráhy, stezky dinosaurů, potápěčské kurzy) se řadí k tomu lepšímu, co může Rakousko nabídnout.

Středisko přitahuje v hojném počtu rodiny s dětmi i party mladých lidí, které láká zejména nabídka nočního lyžování, snowparky a možnost pronájmu různé zimní výstroje (snowbiky, skifoxy, airboardy či skútry).

V těsné blízkosti sjezdovek se nachází tzv. plážové koše a hamaki (houpací sítě), z celkového počtu sjezdovek je jich 21 určeno začátečníkům a 49 středně pokročilým. Na běžecké lyžování je určeno 30 kilometrů upravovaných tratí.

Cena skipasu letos stoupla a za šest dní v hlavní sezoně zaplatíte 289,50 EUR (Serfaus-Fiss-Ladis, Fendels, Kaunertal, Nauders a Venetregion), za šestidenní skipas, který platí jen v Serfaus-Fiss-Ladis zaplatíte 281 EUR a s kartou hosta 248,50 EUR.

Lyžování na Slovensku: Užijte si upravené sjezdovky i báječnou atmosféru Tater

Olympia Skiworld

Pokud chcete kombinovat sport s kulturou, zvažte pobyt v Innsbrucku, který má nádherné staré město, zajímavé muzeum i zámek Ambras. Nedaleko se nachází devět snadno dosažitelných lyžařských oblastí (Glunzeger, Patscherkofel, Nordkette, Rannger Köpfel,  Mutteralm, Kühtai, Axamer Lizum, Schlick 2000 a ledovec Stubai). Cesta do nich trvá méně než hodinu. Střediska nabízí kombinovaně 285 kilometrů sjezdovek a 80 vleků. Lyžařský areál Patscherkofel má za sebou úžasnou historii. Konaly se zde nezapomenutelné olympijské sjezdy v letech 1964 a 1976 a také závody světového poháru na přelomu let 1988/1999.

Všechna střediska jsou přístupná na stejný skipas a bezplatnou kyvadlovou dopravu z centra města. Většina sjezdovek je vhodná pro začátečníky a středně pokročilé. Kuhtai a Rangger Kopfl nabízí i večerní lyžování. Nechybí snowboardová střediska i specializované snowboardové školy.

Za skipas na šest dní zaplatíte v hlavní sezoně 228,5 EUR.

Jak se Vám líbil tento článek?

Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*