Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

Letět k moři v dubnu? Litovat nebudete

Zima byla dlouhá, úmorná, vyčerpávající. Cítíte, že je na čase načerpat novou energii ze slunečních paprsků a odpočinout si při šumění vln? Tak leťte k moři klidně na jaře. I v dubnu se můžete vydat za bělostným pískem a blankytně modrým mořem a ještě se vyhnout návalu turistů i vysokým cenám hlavní sezóny.

Nečekejte na letní prázdniny, kdy se koupat a opalovat můžete i v našich vodách. V létě vyjíždí k moři každý druhý a podle toho to také vypadá. Doprava je přeplněná, pláže, památky a nejlepší atrakce také. Nemá cenu čekat na potom. Vždyť letní počasí panuje i v jiných měsících. Jen musíte vědět kde, a to vám rádi prozradíme.

Za zlatým pískem, korály a faraony

Srdcovka českých turistů s fascinující historií, jedinečnou kulturou a také luxusními resorty přímo u krásného moře s bohatým podmořským světem. Tak by se dala v kostce představit dovolená v Egyptě, který je pro cestování mimo hlavní sezónu naprosto ideální. Vyhnete se úporným vedrům, které se v letních měsících dokážou vyšplhat až ke 40 °C. V dubnu vás tady naopak čekají příjemné třicítkové teploty a ani v moři vás nezaskočí chladivý šok, jeho teplota bývá přes 20 °C. Upřímně, bude pro vás spíš obtížné moře opustit. Nejenže je krásně teplé, ale u břehu bývá řada atrakcí, které prostě musíte zkusit. A kdo by odolal probádat korálové útesy a jejich roztodivné obyvatele?

Moře

Korálové útesy hrají všemi barvami.

Vyplavat občas z moře na souš se vám ale vyplatí. Přišli byste jinak o putování v pouštních dunách a objevování památek starých tisíce let. Vstanout před jejich majestátností tváří v tvář je ohromující zážitek. Například v Údolí králů se setkáte s mocnými faraony. Odpočívají věčným spánkem nedaleko historického města Luxor, o kterém se říká, že je nejvýznamnějším muzeem světa pod širým nebem. Blízko k těmto skvostům budete mít např. z egyptské Hurghady. Pevnina dále láká na úžasné aquaparky, tržiště s exotickým zbožím nebo na plavání s delfíny.

Příroda tisíců podob na jednom souostroví

Pokud kromě moře a pláží prahnete i po rozmanité přírodě, doporučujeme dovolenou na Kanárských ostrovech. V dubnu se tu setkáte s obdobně příjemnými teplotami vzduchu i moře jako v Egyptě, které přejí koupání i poznávání přírodních krás. A že jich tady najdete. Na ostrově Tenerife můžete podniknout dobrodružnou výpravu do údolí Masca, na které se pokocháte nádhernými výhledy na oceán a vysoké skalní stěny, poznáte zdejší exotickou květenu a osvěžíte se u malých jezírek roztroušených kolem stezky.

Moře Kanárské ostrovy

Písečné duny Maspalomas na ostrově Gran Canaria.

Poutavý kontrast vyprahlé pouště a modrého oceánu vás ohromí na ostrově Gran Canaria v letovisku Maspalomas. Více než 20metrové písečné duny se kolem pobřeží táhnou několik kilometrů a podívaná je to opravdu náramná. Na Kanárských ostrovech můžete poznat také sopky, pralesy a pohoří. Stačí si vybrat, co je vašemu cestovatelskému srdci nejblíž.

Do světa luxusu a orientu

V dubnu je příjemně také ve Spojených arabských emirátech, v jedné z nejbohatších zemí světa. Přepych je tu znát na každém kroku a vy se budete cítit jako člen královského rodu. Přitom právě v dubnu jsou zájezdy do Dubaje za příznivé ceny. Proto máte skvělou příležitost na vlastní kůži vidět nejvyšší mrakodrapy na světě, největší obchodní centra nebo luxusní zábavní centra, ve kterých si například skvěle zalyžujete. Zkrátka všechno je tady větší, nablýskanější a luxusnější než kdekoliv jinde.

Dubai

A jaké je zde lenošení u moře? Jak jinak než přepychové. Pro váš odpočinek jsou k dispozici bělostné pláže s palmami, křišťálové moře i uměle vytvořené ostrovy ve tvaru palmy či mapy světa. Míru spokojenosti ještě zvýší lahodné orientální jídlo nebo skvělé nákupní úlovky, které si přivezete jako suvenýr.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Letět k moři v dubnu? Litovat nebudete