Menu
JenProCestovatele
Exotická dovolená

Luxus a spánek pod mořskou hladinou. Na Maledivách se otevře ohromující podvodní vila

Martina Mádlová

Martina Mádlová

9. 5. 2018

Podvodní svět je velmi lákavý a fascinující. I z toho důvodu se čím dál častěji otevírají různé podvodní restaurace, které nabízí opravdu nevšední zážitky a nejen kulinářské. Na Maledivách jich je hned několik. Spát se zde pod vodou ale ještě nedalo, až do teď. Letos exotické souostroví otevře podvodní vilu. Údajně první na světě.

Zní to jako sen. Resort Conrad Maldives Rangali Island otevře údajně první podvodní vilu na světě. Jedna noc v ní vyjde v přepočtu na víc jak milion korun. Vila s názvem Muraka má být ponořená 16,4 stopy pod hladinou oceánu. První návštěvníky by měla přijmout v listopadu.

Noc jen pro vyvolené

Název „Muraka“ je v překladu „korál“ a je vskutku příznačný vzhledem k tomu, kde podvodní obydlí budují. Podobné stavby je možné vidět také v Dubaji, ale na každá funguje a nedají se pronajmout.

Vila bude mít horní a dolní patro. To dolní bude v hloubce pěti metrů a s horním patrem ho spojí spirálovité schodiště. Horní prostory nabídnou obývací pokoj, dvě ložnice, koupelnu, kuchyni či venkovní terasu s bazénem. Spodní patro bude průhledné, takže hosté mohou neustále pozorovat život v oceánu a stát se jeho součástí. Probuzení zde musí být úchvatným zážitkem.

Vila byla navržena profesionálními architekty a staví ji novozélandská společnost MJ Murphy Limited, která se specializuje na akvarijní technologii. Noc ve vile Muraka umožní hostům, aby prozkoumali Maledivy z úplně nové perspektivy pod hladinou moře. Do vily se vejde až devět hostů najednou.

5 důvodů, proč jet na luxusní dovolenou na Maledivy a tipy na nejlepší hotely

V rezortu Condrad Maldives Rangali Island už mají jednu podvodní atrakci. Tou první je světoznámá restaurace Ithaa, která byla postavena jako první stravovací zařízení pod vodou na světě.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Luxus a spánek pod mořskou hladinou. Na Maledivách se otevře ohromující podvodní vila