Menu
JenProCestovatele
Španělsko

Mallorca zavírá část své nejkrásnější pláže těsně před turistickou sezónou

Martina Mádlová

Martina Mádlová

26. 4. 2018

V poslední době přistupují známá letoviska k dost radikálním krokům, aby ochránili své životní prostředí. Omezení nyní čeká i na turisty směřující na Mallorcu. Nejkrásnější pláž na ostrově, Es Trenc, bude částečně uzavřená.

Es Trenc se nachází na jižním pobřeží a v letních měsících ji týdně navštěvuje až 10 tisíc nadšenců do slunění a koupání. Pláž spadá pod chráněnou přírodní rezervaci. Bylo zde proto postaveno jen málo domů. Nejbližším letoviskem je  Colònia de Sant Jordi. Pláž je vhodná i pro milovníky nudismu, protože je částečně nudistická.

Na pláži se nenabízí žádné možnosti vodních sportů. Občerstvení je dostupné jen v několika restauracích v blízkosti parkoviště.

Zákaz koupání pro turisty na pláži Es Trenc

Es Trenc, často označovanou jako nejlepší pláž na Mallorce, zasáhla eroze a také turismus. Proto se písčitá pláž, která se táhne dva kilometry podél jižního pobřeží, mezi Colonia San Jordi a Sa Rapita, stala už v loňském roce součástí přírodní rezervace a její část se před prázdninovou sezonou uzavře.

První konkrétní opatření už přišlo. V létě je na některých místech, konkrétně u obce Campos, zakázáno koupání a vstup jako takový. Tato opatření se vztahují především na nejvíce zničené oblasti pláží, aby měly dost času se zotavit.

Další novinkou, která pro turisty není příliš příjemná, je to, že plážové kabinky nazvané Chiringuitos, které stály podél pláže, musely zmizet. Teď se s každou sezónou budou přivážet pouze kabinky dočasné a na jejím konci se zase odvezou.

Kam vyrazit v červnu za exotikou na dovolenou? Turisty potěší příjemné teploty a zeleň

Krása, která stojí za záchranu

I když je to možná pro mnohé turisty nepříjemná zpráva, takové krásné místo rozhodně stojí za záchranu. Určitě chtějí mít možnost vychutnávat si i nadále světlý a jemný písek i průzračně modrou vodu.

 

Ohodnoťte tento článek:
3,4
Právě čtete

Mallorca zavírá část své nejkrásnější pláže těsně před turistickou sezónou