Menu
JenProCestovatele
Finsko

Mužům vstup zakázán. Ve Finsku se otevře nové luxusní útočiště pro ženy

Martina Mádlová

Martina Mádlová

9. 3. 2018

Také máte občas všeho plné zuby a nejradši byste nějak na chvilku zmizela? Někam, kde bude místo jen pro ženy? Již brzy se nemusí jednat jen o představy, ale o realitu. Ve Finsku se má otevřít ostrov určený pouze ženám.

Na realizaci smělého nápadu se vrhla podnikatelka Kristina Roth, která vytvořila ostrov SuperShe Island. Místo na pobřeží Finska, kam muži nemají vstup povolen.  Tento 8,4 akrový ostrov je domovem nově zrekonstruovaných obydlí vybaveným lázeňskými zařízeními či finskými saunami. Ať už cestujete sólo nebo s kamarádkou, SuperShe Island má co nabídnout každé ženě. Každodenní wellness aktivity, jóga, meditace, stolování na farmě, kurzy vaření, fitness, přírodní aktivity s mnoho dalšího.

Roth říká, že jejím cílem je, aby se mohly ženy na dovolené v této destinaci vzdálit od tlaku společnosti a příjmout ženskou energii.

„Ženy potřebují trávit čas s jinými ženami. Být na dovolené s muži může způsobit, že se ženy bojí být samy sebou. SuperShe Island má být omlazující a bezpečný prostor, kde ženy objeví znovu sebe sama a své touhy.“

První podvodní restaurace v Evropě. Oběd pod mořskou hladinou si brzy dáte v Norsku

Ženská energie

Žena, která za celým projektem stojí, je zakladatelkou blogu SuperShe. V něm se věnuje životnímu stylu a povzbuzuje ženy k tomu, aby se spojily s ostatními ženami a navzájem se podporovaly. Ona sama si vzala pro vytvoření resortu inspiraci z vlastního života, protože pracovala jako generální poradce pro podnikání, kdy se pohybovala pouze v muži ovládaném světě. Když v posledních letech začala více cestovat, potkala spoustu úžasných žen a přišel nápad.

Roth koupila ostrov, protože si zamilovala finskou krajinu a finského muže. Spolu pak začali ostrov renovovat.

Na ostrov nemohou všichni

Na ostrov nebude možné si automaticky rezervovat místo. Roth vybírá návštěvníky sama. Každý zájemce by měl být připravený na prověřování prostřednictvím webových stránek organizace.

A co musíte splňovat? Nejdůležitější je mít úžasnou osobnost. Nechce nikoho chladného a nepříjemného. Na ostrově se musí bavit každý s každým a majitelka si přeje, aby si to opravdu všichni užili a nenašel se nikdo, kdo bude po celý pobyt otrávený. Je jasné, že tento přístup mnoho žen odradí, ale ona s tím počítá a na svém požadavku trvá.

Rozhodně však nebude protěžována žádná rasa, národnost nebo náboženská příslušnost. Stejně tak se nebude rozlišovat sexuální orientace.

Ostrov by se měl otevřít v červnu 2018, zatím jen pro pár

vybraných žen, aby vyzkoušely zařízení a zázemí místa. V červenci by už mělo být oficiálně otevřeno pro všechny.

Jezero Bajkal: nejhlubší jezero světa mění barvy podle ročních období

Finská krása

Finské souostroví je známé svými nádhernými stromy a jejich léčebnými vlastnostmi, skalnatým pobřežím i příjemnou mořskou vodou v létě vhodnou ke koupání. Ostrov pro ženy nemá být jen místem odpočinku, ale má ukázat finskou krásu v celé své velkoleposti.

„Miluji Karibik a miluji Havaj. Velmi mě překvapilo, jak jsem se zde okamžitě cítila jako doma.“

Roth vlastní ještě jiné nemovitosti. Pokud by tento její nápad byl úspěšný, chystá se otevřít další takové oázy klidu pro ženy.

„Když vidím, jak pozitivní zpětnou vazbu má tento ostrov, a to ještě není otevřený, jsem velmi nadšená, že tento styl lidé vítají.“ „Vím, že jsem na správné cestě, že opravdu dělám něco, co je potřeba a co lidé chtějí.“ „Je velmi zajímavé vidět to spektrum žen, které se registrují, a opravdu se přesvědčuji, že toto místo bude velmi důležité.“

Komunita SuperShe se stala společností žen, které sdílejí svá přání a touhy, žijí výjimečný život a chtějí žít také zdravý život. Shromažďují se po celém světě, aby pomáhaly, kde je potřeba, ale také relaxovaly, napomáhaly svému ženství a navazovaly nová přátelství. Když se tyto ženy shromáždí, jsou prostě nezastavitelné.

Pokud máte k dispozici volnou hotovost a pocit, že potřebujete někam utéct, SuperShe Island by mohl být cíl pro vás.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mužům vstup zakázán. Ve Finsku se otevře nové luxusní útočiště pro ženy