Menu
JenProCestovatele
Výlety Praha

Podzimní romantika v Praze? Tipy co navštívit

Komerční sdělení

Komerční sdělení

23. 10. 2021

Chladnější podzimní počasí vás nemusí nutně odradit ani od výletů v Praze. Podle předpovědi nás v říjnu čekají ještě pěkné slunečné dny a i na horší počasí pro vás máme zajímavé výstavy a festivaly, kam můžete vyrazit i na podzim.

Kam vyrazit na polévku

Romantické výlety v Praze doplňte hřejivou polévkou. V sobotu 23. října zavítejte na smíchovské Polívkování na Chvalské Tvrzi. Zahřejí vás tuzemské polévky, jako je bramboračka, kulajda, knedlíčková či dršťková, ale i polévky ze světa, jako je ruský boršč, mexické chipotle a menudo, malajská laksa, francouzská bouillabaisse, španělský cocido, marocká harira, vietnamské pho nebo japonské miso a ramen. Street food a food trucky doplní víno či pivo z malých pivovarů a výběrová káva.

Kam v Praze na husu

Husa, zelí a knedlíky zavoní Smíchovskou náplavkou v sobotu 6. listopadu na tradičním Husobraní se spoustou tradičních i moderních receptů z husího masa, husích specialit, jako jsou husí játra, husí sádlo, husí paštika nebo foie gras. Už 15. ročník tradiční Letenské husy s řízenou degustací svatomartinských a mladých vín se koná 13. listopadu před Zemědělským muzeem na Letné s atmosférou posvícení. Pro romantiky jsou zde i unikátní zákoutí a příroda v Praze.

Historická budova Národního muzea a Zázraky evoluce

V historické budově Národního muzea si prohlédnete jednu z nejmodernějších přírodovědeckých expozic v Evropě s exponátem kostry plejtváka myšoka v délce 22,5 m a dalších 1 500 unikátů. Nová stálá expozice s názvem Zázraky evoluce vypráví poutavé příběhy evoluce a představí svět zvířat zcela jinak. Nahlédnete do světa bezobratlých živočichů, ryb, obojživelníků, plazů, ptáků i savců. Na mnohé předměty si můžete i sáhnout. Romantické ubytování vám poskytne Hotel Golf.

Schwarzenberský palác a výstava Ženy, které přemohly muže

Schwarzenberský palác pořádá výstavu s názvem Ženy, které přemohly muže pod vedením Národní galerie Praha. Je zde pramatka lidstva Eva, která přiměla Adama sníst jablko ze stromu poznání. Z 15. a 16. století tu nechybí populární hrdinná Judita, která uťala hlavu vojevůdce Holoferna, Dalila nebo Salome. Kresba Bartholomea Sprangera zobrazuje podle antického mýtu královnu Omfalé ponižující hrdinu Herkula a středověký příběh o dívce Phyllis. Výstava trvá do 14. listopadu.

Národního technické muzeum a výstava Jak se měří svět

Národního technické muzeum nabízí historické astronomické a zeměměřické přístroje. Mezi 200 předměty jsou unikáty, jako je sextant Josta Bürgiho a teodolit Heinricha Stolle z doby Rudolfa II., zrcadlový sextant z majetku Napoleona I. a astronomicko-geodetický přístroj cirkumzenitál. Výstavu Jak se měří svět, doprovázejí příběhy z historie, třeba o spolupráci Tychona Brahe a Johanna Keplera a trvá do 27. února 2022. Ve dvou si zajděte i na Staroměstské náměstí.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Podzimní romantika v Praze? Tipy co navštívit