Menu
JenProCestovatele
Tipy pro cestovatele

Praktické tipy, jak ušetřit místo v kufru

Redakce

Redakce

17. 3. 2024

Máte pocit, že sbalit se na dovolenou do jednoho kufru je nemožné? A co teprve, pokud místo klasické velikosti můžete mít pouze příruční kufřík? S těmito tipy, jak ušetřit místo v kufru, bude balení snadnější a bez zbytečných nervů.

Jak vměstnat i zdánlivě nemožné?

Prvním krokem při balení věcí se podívejte na všechny připravené věci a zhodnoťte, zda opravdu vše potřebujete. Buďte na sebe tvrdí a opravdu alespoň jednu třetinu vraťte zpět. Zredukujete-li více, hurá! Jen si šáhněme do svědomí – kolikrát jsme si při vybalování věcí po návratu z dovolené říkali, kolik jsme toho vlastně vůbec nepotřebovali? Pokud máte zredukováno na to naprosté důležité minimum, můžeme se vrhnout na kreativnější část balení „na lehko“ – na skládání, rolování, vycpávání atd.

Ušetřit místo na oblečení?

U oblečení praktikujte fintu přeložení kousku na půl a poté jeho srolování do válečku. Rolujte především nemačkavé materiály a slabé kalhoty a džíny, ty z pevnějšího materiálu nerolujte, ale opatrně složte. „Válečky“ vyplňte dno kufru, na ně vkládejte další vrstvy. Další kousky, které se nemačkají, můžeme vložit do igelitových sáčků a vzduch z nich za pomocí vysavače jednoduše vysát. Věřte nebo ne, ušetří to mnoho prostoru nejen v kufru. Tuto vrstvu spolu se složenými kousky vložte na ty srolované. Skládejte tzv. „v opačném směru“. Navrch dejte ty nejmenší kousky.

Jak na boty?

Ne, opravdu není na většině dovolených potřeba patero párů bot. Sbalte si jedny pohodlné tenisky, jedny letní k vodě a případně jedny elegantní na večer. Ty nejrozměrnější si vezměte na cestu. Každou botu dejte zvlášť do sáčku, a pokud mají placatou podrážku, umístěte je podél stran kufru. Kde to půjde, nacpěte ještě oblečení či další věci i do mezer v botách. Může jít například o kabel, hrací karty, nabíječku či smotané ponožky. Každé místečko se počítá!

Jak nám může kosmetika ušetřit místo?

Dostáváme se k velmi rozměrnému bodu. Bez čeho se neobejdete? Krém denní, noční, odličovací mléka, opalovací krémy, krémy po opalování… a mohli bychom pokračovat. Praktickou vychytávkou, jež zná už každý, jsou cestovní minilahvičky na cestovní kosmetiku. Do nich si odlijete přesně to množství, které budete potřebovat a zbytečně velkým nádobkám dáte alespoň na chvíli sbohem. Tyto lahvičky jsou k zakoupení v mnoha parfumeriích či drogeriích za pár korun. Jsou praktické, i pokud cestujete pouze s příručním zavazadlem – díky jejich ideální velikosti splníte povolené množství tekutin na palubě letadla a projdete bez problému leteckou kontrolou.

Můžete ale také sáhnout po výrobcích 2v1 či 3v1. Pasty lze zakoupit v miniaturní velikosti, to nám na pár dní bohatě vystačí. Žiletku si vezměte jednorázovou, tu můžete poté vyhodit. Tekutý make-up můžeme přendat do malé uzavíratelné (ideálně šroubovací) krabičky. Tyto kosmetické potřeby rozmístěte po stranách kufru, nikoli do jedné nadité kosmetické kapsy. Kromě toho, na mnoha hotelích jsou vzorky sprchových gelů, mýdel a šamponů k dispozici, proto to ani s kosmetikou nepřehánějte.

Nedovolte si, aby vám balení otrávilo natěšení na dovolenou. S těmito radami by další balení měla být hračka – a třeba vám zbyde i nějaké místo na dárek pro místní, popřípadě z dovolené domů!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Praktické tipy, jak ušetřit místo v kufru