Menu
JenProCestovatele
Kolem světa

Dubai přichází s dalším prvenstvím. Má první vznášející se taxi

Redakce

Redakce

20. 11. 2017

Globálně se řeší postupný přechod od spalovacích motorů k elektromobilům. Některé státy zesilují výrobu elektrické energie a staví se nové dobíjecí stanice. Avšak Dubai všechny předčila a má první vznášející se taxi.

Německá společnost Volocopter neustále pracuje na zdokonalení. Záměrem je, aby bylo reálné si zavolat vznášející se taxi prostřednictvím mobilní aplikace tak, jak si nyní mohou přivolávat vozidlo alternativní taxislužby Uber.

Technologický pokrok aneb první vznášející se taxi

Jedná se o elektrické a do značné míry autonomní létající neboli vznášející se taxi. I když stroj na dálku řídí centrála, nicméně dokáže reagovat sám v běžné i krizové situaci. Stejně tak se sám naviguje či vyhýbá překážkám. Rovněž zdárně ovládá nejtěžší tahy v letu a to vzlétnutí i přistání.

Spojené arabské emiráty. To je synonymum pro bohatsví, luxus a ropu

První vznášející se taxi je vybaveno dvousedadlovou kabinou disponující osmnácti vrtulemi umístěnými v kruhu nad prostorem pro cestující. Stroj pohání devět vyměnitelných baterií, které umožní pobyt ve vzduchu po dobu až třiceti minut.

Proč navštívit Dubaj? Užijte si superluxus i mnoho světových nej

Na jedno nabití stroj je schopný uletět až padesát kilometrů. Design interiéru tvoří nejen luxusní kožené sedačky. První vznášející se taxi dokáže vyvinout rychlost dokonce sto kilometrů za hodinu.

Specifika aneb výjimečnost stroje

První vznášející se taxi je svým způsobem a vzhledem jakýsi létající dron. Stroj má dva metry do výšky a sedm do šířky. Bezpečnost je zajištěna nejen prostřednictvím osmnácti rotory, ale součástí výbavy je i nouzový padák.

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Dubai přichází s dalším prvenstvím. Má první vznášející se taxi