Menu
JenProCestovatele
Exotická dovolená

Proč navštívit Dubaj? Užijte si superluxus i mnoho světových nej

Martina Mádlová

Martina Mádlová

24. 7. 2018

Dubaj nabízí mnoho nej. Je to velkolepé a pulzující město. Proslulo svým honem za tím, být jedinečným na světě a v mnoha ohledech se mu to povedlo. Má několik nejdražších, největších a nejpůsobivějších staveb a projektů, které nikde jinde nenajdete. Je skutečně městem snů a vy nebudete vědět, kam se v Dubaji dříve podívat. K tomu milí lidé, krásné počasí i nikdy nekončící zábava. Přesvědčit se o tom můžete sami.

Úchvatný mrakodrap Burdž Chalífa

Dubaj

Největší mrakodrap na světě Burdž Chalífa

Nejvyšší mrakodrap na světě byl původně známý jako Burdž Dubaj (Dubajská věž). Nyní se jmenuje Burdž Chalífa (Chalífova věž). Změnil se sice název, ale kouzlo stavby nikoli. Je to ohromující umělecké dílo a skvělý případ mezinárodní spolupráce. Mrakodrap o výšce 828 metrů byl zprovozněn v roce 2010 a od té doby sbírá rekordy. Nejen, že se jedná o nejvyšší mrakodrap, ale zároveň je i nejvyšší obytnou stavbou, nejvyšší betonovou stavbou a má největší počet pater s nejrychlejšími výtahy. Těch nej je opravdu hodně. A mají na nich podíl i Češi. Výtahy jsou totiž české výroby. S Burdž Chalífa se pojí ještě další rekord. Je jím skok s padákem z nejvyššího bodu budovy.

Nákupní centrum se sjezdovkou

Dubaj

Mall of the Emirates – nákupní centrum, jaké jste ještě neviděli.

Myslíte si, že jste pár velkých nákupních center už viděli? To největší obchodní centrum na světě ale určitě ne. Mall of the Emirates s více než 1200 obchody je naprosto fascinujícím dílem. Mimo největší cukrárny na světě si zde můžete klidně i zalyžovat. V centru se skrývá i zimní stadion Ski Dubai a asi nikoho nepřekvapí, že má nejdelší krytou sjezdovku a lanovku pro lyžaře. Na své si zde přijdou i lidé holdující snowboardingu nebo sáňkování.

Dubaj

Jen v Dubaji si můžete při nákupech odskočit na lyžovačku.

Nákupy v Dunaji jsou samy o sobě velkým zážitkem a rozhodně se vyplatí se do jejich víru vrhnout po hlavě. Je to něco, co se absolutně nedá srovnat s tím, co jste až doposud zažili. Málokde je nakupování tak zajímavé a výhodné. Navíc, když můžete nakupovat v největším nákupním centru na světě.

Jižní Korea staví město budoucnosti. Chce překonat Vegas i Dubaj

Luxusní hotel jaký jste ještě neviděli

Dubaj

Dokonalý luxus nabízí proslulý Burdž Al Araba.

Sníte o noci v luxusním hotelu? Ten nejluxusnější na planetě stojí právě v Dubaji. Burdž Al Araba se chlubí sedmi hvězdičkami a je to právě ta známá plachetnice, která je moderním symbolem Dubaje. Hotel je skutečně perlou mezi ostatními. Nabízí nejlepší služby a zážitky. Není problém vyrazit si na výlet helikoptérou, relaxovat na soukromé pláži nebo si užívat klidu na terasách s bazény. Každé patro má svou vlastní recepci a osobní komorníky. Jedna noc v tomto hotelu vyjde na zhruba 40 000 Kč. V ceně jsou zahrnuty služby majordoma, vstup na soukromé pláže, do bazénů, vodního parku Wild Wadi, luxusní kosmetika atd.

Hotel Burdž Al Araba se nachází na jednom z umělých ostrovů, které patří k dalším jedinečnostem Dubaje. Někomu připomínají datlovou palmu a někomu zase celý svět. Tento projekt má celému světu ukázat bohatství města. Tři umělé ostrovy (mnoho lidí je považuje spíše za poloostrovy) ve tvaru palem jsou spolu spojené souostrovím, které při pohledu z výšky vypadá jako mapa světa. Jsou sídlem luxusních obchodních center i rezidenčních čtvrtí.

Na výstavbu umělých ostrovů Palms bylo spotřebováno tolik písku, že by mohl dva a půl krát naplnit mrakodrap Empire State Building v New Yorku.

Nejdelší metro

Dubaj

Projet se v automatizovaném metru je skutečný zážitek.

Metro v Dubaji začalo jezdit v roce 2009 a jeho největší zvláštností je to, že ho neřídí člověk. Je také nejdelším takovým vlakovým systémem. Železniční systém má červené a zelené linky a funguje naprosto automaticky. Cestující si zde mohou vychutnat nejen jízdu, ale i wi-fi připojení, bankomaty či maloobchodní prodejny. Systém metra je bezbariérový a také zde je vidět česká ruka. Ve dvou stanicích jsou umístěné obrovské lustry, které vyrobila a dodala firma Lasvit v České republice.

Dubai přichází s dalším prvenstvím. Má první vznášející se taxi

Obří ruské kolo

Dubaj

Největší ruské kolo na světě bude po dostavění další chloubou Dubaje.

Na umělém ostrově Bluewaters Island se nachází největší ruské kolo světa Ain Dubai. Zatím se na něm sice nesvezete, ale jeho dokončení se blíží. Mělo by se poprvé roztočit do roku 2020. Výhled z něj bude úchvatný. Lidé uvidí palmové ostrovy, luxusní obchůdky nebo památky. Kolo bude schopné přepravit najednou úctyhodný počet pasažérů (až 1400) v osmačtyřiceti kabinách.

Kvalitní jídlo a skvělé počasí po celý rok

Dubaj

Pláž Al Mamzar na váš čeká jen kousek od centra.

Přepychový Dubaj nenabízí jen úchvatné a dechberoucí stavby. Vyniká i skvělým jídlem, které je navíc k sehnání i za nečekaně příznivé ceny. Nejlépe se totiž najíte v nejchudších částech města. Zkuste třeba ulici Al Dhiyafah s restaurací na každém rohu. Najdete zde perskou, indickou, íránskou i libanonskou kuchyni.

Dalším důvodem, proč si pro dovolenou vybrat toto město je skvělé počasí. Na chvíli můžete utéct z chladu panujícího v Evropě a načerpat trochu vitamínu D. Vrátíte se opálení, plni zážitků a pozitivní energie. A nemusíte ani chodit daleko od centra města. Jen pár minut pěšky se totiž nachází veřejně přístupná písčitá pláž Al-Mamzar.

Bohatá inspirace

Dubaj je kosmopolitní město s mnoha multikulturními vlivy. I proto se sem sjíždějí cestovatelé z celého světa. Jen asi dvacet procent lidí má občanství Spojených arabských emirátů. Ostatní jsou imigranti z Indie, Pákistánu a dalších zemí. Narazíte na ně prakticky na každém rohu a mnoho z nich pracuje i ve vysokých manažerských pozicích. V tomto městě je jedno, odkud pocházíte. Když budete tvrdě pracovat, můžete se vypracovat až na vrchol.

Milí lidé a bezpečné město

Dubaj

Nejen město samotné, ale i jeho obyvatelé jsou fascinující.

Lidé v Dubaji jsou velmi pohostinní a štědří. V hotelech se vám nestane, že byste narazili na nepříjemný personál. Naopak, se k vám budou chovat úžasně a starat se o vás naprosto perfektně.

I když je Dubaj obrovské město plné lidí, kriminalita je zde minimální. Zločiny se zde totiž velmi tvrdě trestají. I ženy se zde mohou procházet samostatně, ale v tradičnějších částech města se doporučuje vycházet ven spíše v decentním oblečení. Sexy minišaty nechte raději tentokrát v hotelu.

Noční nekončící život

Dubaj

Dubaj nikdy nespí.

V Dubaji můžete zažít jednu nekončící party za druhou. Je to fantastické město nabité energií. Navštivte některý z dobrých klubů a tančete klidně až do rána. Pokud máte rádi alkohol, musíte pečlivě vybírat. V mnoha totiž platí zákaz pití alkoholu. Protože je konkurence veliká, je v nabídce velmi přitažlivý program. Výjimkou není ani ohňostroj nebo různé koncerty.

Zlato a zase zlato

Dubaj

V luxusním hotelu Emirates Palace si můžete vychutnat skutečnou zlatou kávu.

Dubaj si potrpí na luxus. A co jiného je luxus než zlato? Už jste někdy měli třeba zlaté cappuccino? V kavárně El Café v hotelu Emirates Palace si můžete dát kávu s názvem Golden cappuccino, která je posypaná dvaceti čtyř karátovým zlatem. Nechutná zázračně, zato vyjde na pěkné peníze. Ale považte. Kolikrát za život můžete pít zlatou kávu? A pozor. Zlato je tu dokonce i v automatech. V Dubaji stojí hned vedle automatů s kávou automaty na zlato (zlatomaty).

Spojené arabské emiráty. To je synonymum pro bohatsví, luxus a ropu

Dubaj je město netušených možností

Dubaj je město plné protikladů, luxusu a kuriozit. Jeho prohlídku můžete absolvovat i v balónu, helikoptéře nebo v letadle. Klidně ale můžete jezdit klasicky automobilem, protože benzín je zde velmi výhodný. Dubaj už na vás čeká i se svými nezapomenutelné zážitky a věřte, že vás určitě ohromí.

Ohodnoťte tento článek:
4,8
Právě čtete

Proč navštívit Dubaj? Užijte si superluxus i mnoho světových nej