Menu
JenProCestovatele
Asie

Sofitel Legend Metropole Hanoj: prohlédněte si hotel, kde se setkávají slavní prezidenti

Martina Mádlová

Martina Mádlová

21. 3. 2019

Historický hotel Sofitel Legend Metropole Hanoj nabízí 364 pokojů a je plný francouzského koloniálního kouzla. V nádherném prostředí hotelu se objevilo už mnoho slavných osobností. Naposledy se zde uskutečnilo setkání prezidentů dvou velmocí: Donalda Trumpa a Kim Jong Una na konci února.

V hotelu ani jeden z nich nespal, scházeli se zde, aby spolu diskutovali. I když si ale nevychutnali pohodlí zdejších pokojů, rozhodně ochutnali místní kuchyni. Večeře v hotelu zahrnovala směs západních a korejských jídel připravovaných vlastními šéfkuchaři hotelu spolu s několika přizvanými korejskými kuchaři.

Menu prý sestávalo z krevetového koktejlu s římskými listy, avokádem a bylinkami, úžasné grilované svíčkové s hruškovou kimchi a čokoládového dortu jako dezert.

Mezi bývalé hosty patří i Charlie Chaplin nebo Graham Greene

Sofitel Legend Metropole Hanoj je dozajista jedním z nejluxusnějších hotelů ve městě. Rozhodně je v něm ukryto mnoho příběhů. Dříve rezidence francouzského guvernéra Tonkin (historický název pro severní Vietnam) se nachází v centru města hned za rohem od budovy Hanojské opery a neogotické katedrály sv. Josefa.

Hotel byl otevřen v roce 1901. Tehdy hostující hodnostáři a různé celebrity zavěsili v hotelové restauraci mnoho letáčků, kde zůstali po celý den, aby se dostali do rušných ulic Hanoje.

Hosté si mohou prohlédnout pamětní desku, kde jsou uvedena jména všech slavných osobností, které místo kdy navštívili. Hotel si oblíbil Charlie Chaplin a Graham Greene zde údajně pracoval na svém klasickém románu Tichý Američan.

Na svém Facebookovém profilu si hotel s pěti hvězdičkami pochvaloval i Mark Zuckerberg nebo bývalý americký prezident Bill Clinton.

V hotelu se stále ještě drží aura průběhu války ve Vietnamu (nebo také americké války, jak se tam zmiňuje). Po válce se totiž majetek vrátil v dost havarijním stavu a mnoho let po jejím skončení se společnosti Pullman Hotels and Resort podařilo nemovitost oživit a obnovit její zašlou slávu.

Později převzala řízení prestižního hotelu značka AccorlHotels. Návštěvníci mohou znovu obdivovat nádherný starožitný nábytek, prostorné pokoje i příjemné jídelní prostory.

Pokud jde o pokoje, za zmínku stojí určitě historické křídlo Metropole, které se může chlubit zachovalým nábytkem, hedvábnými tapisériemi, zelenými žaluziemi i originálními detaily z tepaného železa.

Jídlo a pití je tu skvělé. Hosté mohou navštívit několik špičkových restaurací, včetně francouzské Le Beaulieu a romantického bambusového baru v příjemné dvoře u bazénu.

Vzrušující Vietnam: proč navštívit tuto úchvatnou zemi? Máme pro vás 10 důvodů

Podzemní úkryt

Hotel má ještě jednu fascinující atrakci. Je jím podzemní úkryt, kam se mohou hosté podívat, pokud chtějí nahlédnout trochu do historie. Podle historiku měl být úkryt útočištěm před vzdušnými nálety během války.

Po válce se ukryt nechal zavřít a zapečetit. Na celá desetiletí se na něj zapomnělo. Oddělení hotelového inženýrství ho pak náhodou znovu objevilo při renovaci baru Bamboo v roce 2011.

V květnu 2012 byl bunkr znovu otevřen a slouží jako pomník odvaze všech zaměstnanců hotelu během těžkostí války. Podle webové stránky Sofitel Legend Metropole Hanoj nesmí být hrůzy války i skvělé činy nikdy zapomenuty. Hosté hotelu se mohou zúčastnit jedné z denních prohlídek, které jsou realizované vždy v 17:00 a 18:00 hodin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sofitel Legend Metropole Hanoj: prohlédněte si hotel, kde se setkávají slavní prezidenti