Menu
JenProCestovatele
USA

V Ohiu otevřeli první „pivní hotel“. V čem je unikátní?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

28. 8. 2018

BrewDog, nadnárodní pivovar, který začal se svou výrobou ve Skotsku, otevřel v minulém roce svůj první americký pivovar v Columbusu v Ohiu. A letos k tomu přidal ještě něco dalšího. Začal provozovat hotel s názvem DogHouse, který je ideálním útočištěm pro všechny milovníky piva. Jak tvrdí sám pivovar, jedná se o první pivní hotel na světě.

S velkou slávou se v pondělí 27. srpna, podle webových stránek BrewDogu, otevřel tento hotel a pivovar tak do svého seznamu může přidat další prvenství. Je ideální pro všechny, kteří milují pivní mok, ale zároveň musí často cestovat a nemohou si vychutnat půllitr vychlazeného piva ve své oblíbené domovské hospůdce. V každém z pokojů hotelu najdete minibar s výběrem předních značek piv a mini lednička s pivem nechybí ani v koupelně. Pípou v pokoji si můžete načepovat sami tolik, kolik vypijete.

Pivo není zdarma

Samozřejmě nečekejte, že si pivo načepujete zdarma. Musíte ho zaplatit. Zdarma ale dostanete šálek lahodné kávy. V hotelu nechybí ani vynikající restaurace. Ráno si můžete dát kontinentální lahodnou snídani. Z pokojů také můžete oknem sledovat výrobu piva, protože mají výhled přímo do pivovaru

DogHouse má 32 pokojů a za noc v něm zaplatíte 162 dolarů. Levné to právě není.

Mezi další hotelová zařízení patří mýdlo vyrobené z piva, pivní muzeum, lobby bar s hernami (a další pivo), tělocvična – vysoce kvalitní pivo rozhodně není nízkokalorické. A jako bonus zde může s vámi spát i váš psí miláček, pokud budete mít štěstí a získáte pokoj, který je speciálně určený pro hosty se psy.

Pivo je zkrátka tak úžasný nápoj po celém světě, že si zaslouží i svůj vlastní hotel. K dispozici budou různé druhy piv. Klasické i ovocné. Podle Asociace pivovarů chtějí lidé stále klasické a lahodné chmelové pivo. Ale v oblibě mají i jiná.

I když se zvyšují obavy o růst pivovarnického řemesla, tento nový hotel zaměřený na pivo je důkazem toho, že toto řemeslo jen tak nevymře. A můžeme věřit, že po hotelu Doghouse, se otevřou i další.

20 tipů, jak ušetřit při plánování dovolené (nejen v USA)

Spotřeba piva roste

V příštím roce plánuje Stone Brewing v San Diegu otevřít hotel Stone Brewing, který bude mít pivovar přímo ve svém areálu.

V Milwaukee ve Wisconsinu mohou hosté zůstat v The Brewhouse Inn & Suites, což je bývalý pivovar, kde si mohou vychutnat ledovou studnu hned ve vstupní hale hotelu.

Ve Spojených státech roste v poslední době spotřeba piva a pohostinský průmysl na větší poptávku co nejvíce reaguje.

 

 

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

V Ohiu otevřeli první „pivní hotel“. V čem je unikátní?