Menu
JenProCestovatele
Cestování po Evropě

Vychutnejte si jízdu na strašidelné dřevěné horské dráze v Anglii. Otevře se letos na jaře

Martina Mádlová

Martina Mádlová

10. 3. 2018

Milujete adrenalin a pořádnou jízdu? Pak si naplánujte výlet do Velké Británie, kde se v zábavním parku Alton Towers otevře nová dřevěná horská dráha inspirovaná šíleným hororem. Je to první stavba tohoto druhu za více než dvacet let. Kombinuje v sobě dřevo, oheň a nové technologie. Nechte se vtáhnout do akce.

Alton Towers odhalil svou nejnovější jízdu s názvem The Wicker Man. Celá stavba vyšla na 16 milionů liber. Vrcholem jízdy bude šestipodlažní proutěný člověk/satan. Na jedné straně bude mít lidskou tvář a na straně druhé hlavu satana se zatočenými rohy, tak jako si ji představovali pohané. Návštěvníci budou mít při jízdě pocit, jako když postava vyrůstá z plamenů a oni právě projíždějí bránou pekelnou. Dřevěná dráha je inspirovaná klasickým hororem z roku 1973. Při výstavbě bylo vykopáno přes 40 000 tun půdy a v nejdivočejších místech má dráha sklon až 58 stupňů.

Při jízdě uslyší lidé strašidelné, rytmické zvuky a zpívání, které zaručené přitáhnou jejich pozornost.

Celému dobrodružství předchází seznámení s Beornen, místem, ve kterém žije tajná komunita uctívající pána temnoty. Právě zde se návštěvníci dozvědí, že sekta praktikuje rituály spojené s upalováním. A pak se vydají na svou ohnivou a děsivou jízdu.

Skotsko bylo zvoleno nejkrásnější zemí světa. Tady je důvod!

Stavba trvala čtyři roky

Horská dráha byla ve výstavbě od konce listopadu roku 2016. První dřevo k horské dráze dorazilo dne 4. května 2017. První zkušební jízda pak proběhla v prosinci 2017. Protože chtěl park zmírnit obavy hostů po katastrofě dráhy Smiler, věnovali tvůrci  stovky hodin příprav a výcviku tak, aby pracovníci byli schopni reagovat na každou situaci. První oficiální jízda by měla proběhnout 17. března 2018.

Provozní ředitel, Francis Jackson, řek: „Wicker Man je nejambicióznějším projektem společnosti Alton Towers a jsme opravdu nadšení, že konečně odhalíme naši nejnovější vzrušující atrakci na světě.“

Společnost se chlubí tím, že investovala do nejnovějších technologií, které kombinují dřevo, oheň a speciální efekty, aby měli jezdci skutečný pocit, že budou závodit s plameny.

Na každou jízdu bude moci nastoupit 24 cestujících, kteří pojedou dvěma vlaky, z nichž každý je složen ze šesti dřevěných vozů.

Wicker Man se připojí k atrakcím Nemesis, Galactica, Oblivion a The Smiler jako jedna z největších v zábavném parku ve Staffordshire.

Horor jako inspirace

Wicker Man je klasický horor z roku 1973. Policejní důstojník v něm pátrá po nezvěstném dítěti a stopy ho postupně dovedou až do Skotska. Zde policista zjistí, že místní komunita praktikuje pohanské rituály a jejich vrcholem je upalování obětí pro pána temnot. V tu chvíli děj nabírá na obrátkách.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Vychutnejte si jízdu na strašidelné dřevěné horské dráze v Anglii. Otevře se letos na jaře