Menu
JenProCestovatele
Výlety Karlovarský kraj

Vydejte se na procházku k rozhledně Hamelika

Venku začíná svítit sluníčko, počasí pomalu ale jistě začíná přát výletům do přírody. Máte rádi rozhledny? Nevadí vám, že si vyšlápnete pár schodů nahoru a pak zase dolů? Máme pro vás tip na rozhlednu, kterou mnozí znají pod názvem Hamelika, jiní ji zase přezdívají Panorama. Dojdete k ní příjemnou procházkou z lázeňské zóny Mariánských Lázní.

Mariánské Lázně, místo jako stvořené k odpočinku

Letošní dovolenou nejspíš strávíme v Čechách, proč se tedy nevydat za poznáním míst, která dosud našim očím unikala? Jedním z takových míst jsou i Mariánské Lázně. Město, kde za normálních okolností najdete víc zahraničních turistů než těch českých. Letos tomu bude jinak, máme tak unikátní příležitost si to tady opravdu užít.

Město léčivých pramenů a báječné atmosféry

Mariánské Lázně jsou vedle Karlových Varů a Františkových Lázní dalším z měst Západočeského lázeňského trojúhelníku. Svět je zná jako Marienbad, svou návštěvou je poctilo mnoho osobností. Mezi nimi anglický král Eduard VII., skladatel Fryderyk Chopin, perský šáh Muzzefír Eddin, Alfred Nobel nebo Sigmund Freud. Všichni zde čerpali nové síly a inspiraci.

Mariánské lázně Zpívající fontána

Co sem turisty táhne?

Kromě nádherných lázeňských parků a romantické kolonády to jsou také hotely, které jsou umístěny v historických budovách, kavárny, Zpívající fontána, klid a velké množství minerálních pramenů. Mezi největší kulturní zážitky patří vystoupení Západočeského symfonického orchestru nebo návštěva zdejšího divadla, sportovce potěší množství cyklotras a osmnáctijamkové hřiště Royal Golf Clubu Mariánské Lázně.

Vydejte se k rozhledně Panorama a do parku Boheminium

Láká vás procházka čistou přírodou, při které se do sytosti nadýcháte čerstvého vzduchu a tělu dodáte tolik potřebný pohyb a kyslík? Vydejte se k rozhledně Hamelika, kterou někteří znají jako rozhlednu Panorama. Proč dva názvy?

  • Hamelika podle vrchu, na kterém stojí.
  • Panorama podle stejnojmenné kavárny
Příroda v okolí Mariánských Lázní

Hamelika, nebo chcete-li Panorama, se nachází v nadmořské výšce 720 metrů, je vysoká 20 metrů a abyste se dostali až na vrchol, musíte vyšlápnout 120 schodů. Původně se nahoře nacházel vyhlídkový ochoz, při rekonstrukci v roce 2007 ale byla rozhledna zastřešena. Stejná cesta vás pak čeká dolů.

Víte, že na starých mapách je rozhledna označena jako Vyhlídka Františka Josefa I.?

Náš tip: Ideálním výchozím bodem k rozhledně Hamelika je miniaturpark Boheminium, který návštěvníkům nabídne jedinečnou podívanou na zmenšeniny významných českých památek jako hrad Karlštejn, zámek Lednice, Ještěd, zámek Kynžvart, hrad Loket, větrný mlýn Ruprechtov nebo Máchovo jezero.

Pokud s sebou máte děti, těm se bude nejvíc líbit expozice Muzea železnice Lužná. Od interaktivních modelů vláčků, starého nádraží a cestujících se po dlouhé minuty nebudou moci odtrhnout.

Podlehněte kouzlu Mariánských Lázní i vy a zavítejte na místo, kde načerpáte nejen nové síly a inspiraci, ale také si rozšíříte své obzory.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vydejte se na procházku k rozhledně Hamelika